Türkiye'de eşcinsel evlilik yasal olmalı mı?

Çoğu kişi kendini toplumun baskılarından dolayı saklasa da içimiz de eşcinseller var. Sizce eşcinsel evlilik yasallaşmalı mı?

• Evet, yasal olmalı
    50% (82)24% (31)39% (113)Oy Ver
  • Hayır, yasal olmamalı
    50% (82)76% (96)61% (178)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|27

En İyi Erkek Görüşü

• olmalı olmak zorunda burası demokratik bir ülke azınlıklarında hakları var evlenmek her insanın hakkıdır. sözlerinede herkes dikkat etsin

2|1
    0|0
    • Bencede olmalı gaymısın degilmisin bilmiyorum ama tesekkürler bir gay olarak diyorum özgürlük herkezin hakkındır..

• Anliyorum guzel dusunce onur duydumdostum

• Evet, bence de olmalı.

En İyi Kız Görüşü

• Eşcinseller genel halkımızın küçük bir parçasıdır. Böyle bir kararın yasal olması için halkımızın hazır olmasının gerektiğini düşünüyorum. Henüz değil. Bu kadar küçük rakamımıza rağmen, bu toplumda bu kadar özgür olmamızında büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum. Böyle devam derim. Halkımıza yakışacak daha mühim şeyler olduğunu düşünüyorum. Mesela kadın hakları. Kadınların daha fazla hak kazanmalarına ülke'nin hazır olduğunu düşünüyorum. Ama henüz bunun içinde kimse tırnağını kıpırdamiyor. Malesef, eşcinsel kardeşlerimizin cesaretinin 5'de 1'i yok bizim kızlarda. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Yasal olmasında bir sakınca göremiyorum

1|3
    0|0
  • Arkadaşım evlilik dediğin yapının bir amacı ve dayandığı bir temeli vardır.

Evlilik dediğin dini bir kurumdur, bu dünyanın her yerinde neredeyse böyledir.

Evliliğin amacı ise eşlerin beraber olduğunun toplum tarafından bilinmesi ve kabulü, ayrıca doğacak çocukların nesebinin takibidir.

Şimdi bu şartlar altında eşcinseller arasında yapılacak evliliğin bu kurumun amacına ve temel çıkış kaynağına uygunluğundan bahsedebilir miyiz?

0|0
    0|0
    • Dünyada dinlerin tarihi 5-7 hadi 10.000 yıl olsun. Evlenme törenleri çok daha öncesinde var. Nasıl dini bir bir kurum? Sayısız hayvan bir ömür boyu birbirine bağlanıyor ve tek eşli yaşıyor. Onların dini mi var? Yani özetle tamamen yanılıyorsun. Ve sorun şu ki kendinden eminsin... İnsanlık tarihini hiç araştırmamışsın, bu çok belli.

• yasal olsun bana dert değil.
    ben hetero olarak zarar görmem yani

1|0
    0|0
  • Hayır, yasal olmamalı

1|0
    0|0
  • Hayır olmamalı.

1|0
    0|0
  • Elbette olmamalı, sapıklara da izin verecek değiliz.

1|0
    0|0
    • benim sapıklığımı nerde gördün?

• ben sitede 1 yıldır varım nerdeyse birsürü sorum var görüşüm var herhangi bir sapkınlığımı göster siteyi bırakıp gidicem ve haklısın diycem

• @MrEGE elbette onlarda da sapık, bunlarda.

• Eşcinsellik asla karşı çıkmadığım bir şeydir ama bir lezbiyen gay ile evlenip de kendi tercihlerini seçerek aşk hayatlarına devam edebilirler (: ama Allah sistemi kurmuş kadın ve erkek yeteneklerini birleştirip her şeyin üstesinden gelebilir ama 2 aynı cins her zaman her sorunu çözemez ki o yüzden büyük şirketlerin yönetim kurullarında kadın ve erkekler de vardır.

0|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Hayır, yasal olmamalı.
    Hatta idam edilmeli.

3|1
    0|0
  • Toplumun ahlakini bozar

2|0
    0|0
  • ülkede her şey çözüme ulaştı eş cinsel evlilikler kaldı...

1|0
    0|0
  • Evet yasal olmalıdır.

1|1
    0|0
    • Aynen olmalı :) #LGBT

• Ya diyorum ya zaten rahat yaşıyorlar gizli ilişkiye giriyorlar aslında anladın mı? Böyle yaparak heteroseksüeller kadar homoseksüeller de evlenip boşanır her zaman.

• Bence olmalı özgürlük herkezin hakkıdır.. biz nasıl hetolara saygı duyuyorz onlarda bizlere duymalı

0|1
    0|0
  • Hayır tabikide :D

1|0
    0|0
  • homoların her türlü problemi yarıhomolarla yani partnerleriyledir. evlenme haklarının kadına benzetme ameliyatı olma şartı ile verilmesi, cinayet, işlence tecavüze maruz kalmaları iş bulamamalarıyla erkeklerin ilgisi yoktur.

0|0
    0|0
  • olsun asil zarar normal evliliklerden geliyor...

0|0
    0|0
  • ha bir o eksik her sey tamamda

1|0
    0|0
  • Olsun bence hertürlü özgürlük lazım

1|1
    0|0
  • yasak olmasının toplumsal bir faydası yoksa
    yasal olsun ne olacak..
    neticede bizleri ilgilendirmeyen bir kanuni düzenleme için
    etkilenen kişiler hakkında karar vermek
    çok da hakkaniyet içermediğini düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • olması gerekiyor ama islam ülkesi olduğumuz için yapmazlar çok zor

0|0
    0|0
    • Evet, daha toplum buna hazır değil hem :)

• nekadar escınsel var ya tövbe artmış

• @mahodolmayinmi1234 ne sandın olum onlara özel barlar kafeler hatta apartmanlar var

• Hayır yasal olmamalı.

0|0
    0|0
  • Escinsellik psikolojik rahatsizliktir. Aranızda varsa gitsin tedavi olsun

0|0
    0|0
  • Asla olmamali

1|0
    0|0
  • Hayır, yasal olmamalı

0|0
    0|0
  • iyice Saçmalamaya başladınız. Ahlaksızlığın sapkınlığın hastalığın her türlüsü yasal olsun o zaman! Delimi ne ya
    Allah var !

0|0
    0|0
  • Olmalı. Müslüman toplumu yok edecek her türlü girişim iyidir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Evet yasal olmalı ama olmasa bile değişen bir şey yok isteyen istediği gibi evli gibi yaşıyor her şeyi herkesin kendi hayatı kimse karışamaz. 🌈

1|1
    0|0
  • Olmalı da nerdeee...

1|0
    0|0
  • Evet olmali

1|1
    0|0
  • Hayır yasallaşmamalı

3|2
    0|0
  • Evet olmalı. Onlar da aşık olup o imzayı atmak onu yaşamak isteyebilirler

1|1
    0|0
  • Bir biseksüel olarak olmalı diyorum tabiki de. Fakat el ele dolaşamıyorsak evlenmenin ne yararı olabilir ki bu toplumda...

0|1
    0|0
  • Tabi ki Hayır
    Müslüman bir ülkeyiz RABB'imin yasakladığı bir şeyi yasa olarak çıkarmak ne kadar doğru

0|0
    0|0
  • Olmamali burasi musluman ulke

2|2
    0|0
  • Hayir.. kimseyi yargilamam.. ama gizli kalmalari taraftariyim..

1|0
    0|0
  • Tabikide olmalı. Ama bildiğiniz gibi burası türkiye, diğer ülkeler gibi hoş karşılanmaya bilir

1|0
    0|0
  • olsun kime ne :)
    herkes özgür olsun.
    ayrıca buna neden karşı çıkıyorlar anlamıyorum. siz ne yasal olunca ne kazanıyor ya da kaybediyorsunuz ki.
    eş cinsel olan insanlar evli olmasalar yine beraberler farkı ne ha evli ha değil. herkese saygı! ;)

0|0
    0|0
    • bencede kat iyen teşekkürler güzel insan bir #LGBT bireyi :) gay olarak taktir ediyorum.. :)

• Allahın haram kıldığı bir şey için anket bile saçma burası ne kadar belli etmese de müslüman bir ülke eğer çok eş cinsel varsa izin veren ülkere gidip evlensinler çocuk yapsınlar

0|0
    0|0
  • her seçime saygım var ancak tereddütlerimde var bu konuda

0|0
    0|0
  • Hayır
    Tedavi edilmeliler

1|0
    0|0
Yükleniyor...