Engellileri neden hayatınızdan dışlıyorsunuz?

23 yaşındayım. 2 yıl önce trafik kazası geçirdim ve artık yürüyemiyorum. bacaklarımı hissetmiyorum. sevdiğim adamın üzüntüsünü tahmin edebiliyorum. ama o beni bırakıp gitmedi. ona bir çocuk veremeyeceğimi hatta ömrüm boyunca benim kişisel ihtiyaçlarımda bile bana yardımcı olacağını bile bile yanımda. böyle güzel bir hayat arkadaşım varken, diğer insanlar neden soyutlayıcı? neden sokakta bakışlar benim üstümde? neden acıma duygularını bu kadar belli ediyorlar? neden bizi farklı görüyorlar?

4|2
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumsal bilinç eksikliği. Sende kaza geçiren kadar engelli olacağını hayal bile edemezdin. Lafta herkes söylüyor her insan engelli adayıdır diye ama kimse farkında değil. Burada en önemli yük yine sana düşüyor sen kendini öyle görmezsen hiç bir aktiviteden geri kalmazsan insanların da bakışını değiştirebilirsin diye düşünüyorum

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Acıma ya da dışlama olayı değil ki bu. İnsanlara garip geliyor birisinin engelli olması. Çünkü kendinden farklı bir kişilik var ortada. Nesi garipse sanki? İki metre sonra yere düşüp engelli olmayacağı ne malum?

Allah daim etsin mutluluğunuzu 💕

0|0
    0|0
    • #Soran merhaba oncelikle cok gecmis olsun, yasanilanlarin geri donusu imkansiz fakat bir nebzede olsa yardimim dokunsun isterim, ben hakmer hasar danismanligi ve yonetim hiz. Balikesir temsilcisiyim, yapmis oldugunuz kazadan talep edeceginiz maddi hak konusunda yardimci olmak isterim..

Erkekler Ne Diyor 11

• helal olsun sevdiğin adam ne kadar da seviyor.. işte sevgi bu aşk bu.. Allah daim etsin mutluluğunuzu

0|0
    0|0
  • 1 görme engelli 2 konuşma engelli 3 yürüme engelli sevgililerim oldu. Asla dışlamadım. Hatta engelli sevgilim olmasını ve onun gözü kulağı eli ayağı olayım diyorum. İnsa paylaştıkça mutlu oluyor çünkü. Yeri geldi 8 kat sırtımda taşıdım yeri geldi son paramla evine bırakıp kikometrelerce yürüdüm

0|0
    0|0
  • İnsanlar başlarına gelmeden Anlamıyor lar nalesef benim bir yegenim var onun da bir engeli vsr gelip sevip aman ya yazık çokta güzel çocukmus diyen oluyor düşün sorsan iyi birsey söylemek istedi insanlar anlayissiz acimasiz

0|0
    0|0
  • Canım kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun ne güze insan evladı o güzelim hayat arkadaşn helal olsun gerçek aşk sevgi bu işte sen aldırma dısardaki insanlara onlar sizin o güzelim sevginizi çekemedikleri için öyle bakıyorlar aldırış etme allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah kardeşim

0|0
    0|0
  • Dıslamıorx

0|0
    0|0
  • Eşini tebrik ederim herkes birer engelli adayı ama başlarına gelenekadar bunun sadece üzücü birsey olduğunu düşünüyorlar

0|0
    0|0
  • Ben de aynı şeyi yapardım.

0|0
    0|0
  • Hiç bir insan diğerlerinden farklı değildir. Sabah nasıl uyanacağımız bile kesin değil. Herkes bir engelli adayıdır.

0|0
    0|0
  • Cok hassas bir konu ve durum bu. Kisacasi; Insanlarimizda o hassasiyet ve algilama yetisi yok...

0|0
    0|0
  • Sen sevdiğin insanla mutlu olmaya bak. Boşver 3. şahısları.

0|0
    0|0
  • aptallar çünkü yaşamayı elinde olanlardan ibaret sanıyorlar sadece..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Zaten geri olmamızın nedenide bu degil mi engelliyi hor görme fakiri küçük düşürme takılma bile ve unutma su anlattıklarından yola cikarak asıl engel sende degil öyle insanlarda. Eşin senin yanında ve sana herkesden herseyden cok destek ve ne mutlu ona ne mutlu size :)

0|0
    0|0
  • Gevezi gözler... Ben de bu durumdan şikayetçiyim. Bakıp duruyorlar değil mi? Bakıyorsa tebessüm at zaten insan bu durumdan haberdar kendine zaten acıyor daha fazla damara bastırmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • acıma değil yanlış anlama sadece biraz merak o an garip geliyordur insanlara farklı geliyorsun ondan bakıyorladır sen Güçlüysen hayata karşı zaten sana kiömse acımaz merak etme insnaların bakışlarına alış bence çünkü inan sadece meraktan bakıyorlar

0|0
    0|0
  • Seni kişi olarak değil beden olarak görüyorlar. Tanımadıkları için engelin kişiliğinden daha ön planda oluyor malesef 😕

0|0
    0|0
  • kim disliyor cabuk göster agzini burnunu kirarim lan onun adresini ver onun

0|1
    0|0
  • dışlamıyorum aksine destek olurum yardım ederim

0|0
    0|0
  • Insanlari fazla takma iclerinde ba, ilari aptal bazilari gerizekali bazilari akilli yani her turlu insan var
    Sen bacaklarini kayb etmeyi istemedin bu senin sucun degil her kesin basina gele bilir hic kimse bundan garantili degil.
    Hayatini huzurlu yasamaya calis hic kimseyi takma insanlar buna degmezler
    Ben engelli degilim

0|0
    0|0
Yükleniyor...