Kapat

Boşanmaların en büyük sebebi kadının çalışması mıdır?

Hastanede staj yapıyorum bugün bir adamdan kan alırken bana kadınların çalışmasına karşı olduğunu evliliklerin sırf bu yüzden yıkıldığını kendi kızını bu yüzden üniversiteye yollamadığını övünerek anlattı. Ben bu duruma kesinlikle katılmıyorum iyi ya da kötü herkesin okuması bir diploması olması taraftarıyım. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|1
20|38

En İyi Kız Görüşü

• işte o insanlar eşlerini hastaneye götürdüklerinde kadın doktor baksın diye direten ortalığı yıkan cahil insanlar.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 38

• "İlim taleb etmek her kadın ve erkek müslümana farzdır." Hadisi şeriftir neden bu hadiste öncelik kadınlara verilmiştir? 1400 yıl önce bu söz emir kılınmış ama dine o çok bağlı insanlar bunu kendi kurallarıyla değiştirmiştir. Nedeni bilen bif anne, bilen bir çocuk yetiştirir, kocasının yanlışlarını görür ve düzeltmesi için ona söyler, fakat erkekler buna tahammül edemez, acizliğini sertlikle gidermeye çalışır. Kazancı olan kendi ayakları üzerinde durabilen kadın, genel olarak bu duruma tahammül edemez yüzde 90 bir haklılıkla boşanır. fakat güçsüz, aciz, cahil kadın, her türlü zulme boyun eyer. Tabi birde rahat şımarık "amaan olmazsa boşanırım ondan sonra daha rahat bir hayatım olur" diye evlenen bir kesimde yok değil ama az bir kesim bence. Burada sıkıntı erkek sırf hakimiyeti için farzı bile göz ardı edebiliyorki, dindar ya da değil mesele kadının binlerce yıl olduğu gibi hakimiyet altında bırakılması güdüsüdür.

0|0
    0|0
  • Bu tarz sebeple ayrılıyorlarsa akıllarından şüphe duyarım.

2|0
    0|0
  • Boşanmaların en büyük sebebi özentiliktir. 2. sebebi ise kadının çalışmasıdır. Bunun nedenini şöyle açıklayayım. Eğer kadın çalışmaz ise ekonomik özgürlüğü olmaz. Yani eşiyle arasında büyük sorun olduğu halde susmak zorunda kalabilir. Ama kadın çalışır ise kendi ayakları üzerinde durabilir.

O yüzden kadınlar çalışmalı.

1|0
    0|0
  • Elbette herkesin çalışabilmesi gerekli, boşanmaların temelinde bayanların çalışmasının olduğunu düşünmüyorum, ama bir noktada bu tez kısmet doğru bile olsa, demekki bayanlar mutsuz evlilik istemedikleri için boşanıyorlar ki bu da en doğal hakları olurdu.

1|0
    0|0
  • Kadının maç izlerken, televizyonun önünden geçmesidir..

2|0
    0|0
  • Aynen üle 😂

0|0
    0|0
  • evet genelde öyle oluyor

0|0
    0|0
  • Eskiden Türk erkekleri çok uckuruna düşkündü milenyumdan sonra devir değişti simdi karı milleti uckuruna düşkün olmaya başladı buradaki çoğu okudugum kızların sorularından hep erkek assagudada erkek yukarı erkek yahu başka işiniz yok mu kası var Adonis i var gözleri renkli vs vs bekar arkadaşlar evde kaldık haberiniz. olsun.

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0
  • Neden biliyormusun iş yerindeki kızlar genelde yalanıyor tum erkeklere, cilve yapıyor. Sana temin ederim sevgilisi olan bir kız 3 erkeğe de cilve yaptı ya, bizi kendisine çekmeye çalışıyor. Sen boyle bir ortamda karını nasıl gönderirsin? Ya oda oyle yaparsa?

0|0
    0|0
  • Asıl çalışmayanlar yüzünden. İşsizlikten kendilerini dedikoduya verip, milletin işine burnunu sokmakta üstlerine yok. Çalışkan insandan zarar gelmez, geliyorsada çalışandan gelsin zaten..

2|0
    0|0
  • Adam sacmalamis.

1|0
    0|0
  • Ne alakaymis acaba

0|0
    0|0
  • güvenilecek karı yok mk memleketinde
    aklı olan evlenmez

0|0
    0|0
  • Bu konu hakkında kişisel düşüncem şu şekilde.
    Eğer ki normal pek dışarı çıkmayan ayda 1 gezebiliriz mantığında birisi olursa hayatımda tabi ki çalışmasın ( yetinebilecekse )
    Ama biz dolaşırız gezeriz , alışverişe çıkarız vs istiyorsa tabikide çalışıcak ki daha rahat bir hayat sürelim.
    Fakat dediğim gibi tamamen ona kalmış birşey, benim maaşım ile yetiniyorsa eyw. Daha fazla istiyorsa kendiside çalışsın kendine harcasın :)

0|0
    0|0
  • bunu söyledikten sonra carotis communise saplasaydın şırıngayı, elim kaydı derdin

1|0
    0|0
  • Aldatmadır en büyük sebep.

0|0
    0|0
  • Yalan külliyen yalan eşim olsun çalışıp çalışmaması önemli değildir benim için şöyle bir duruma karşıyım eşimin benim elime bakması o yüzden hayır diyorum

0|0
    0|0
  • haklısın.. herkes okumalı ve tahsil ve kariyer yapmalı..
    çoban bile üniversite diplamalı olmalı..
    sana onu söyleyenlerin gerçek niyeti farklı..
    yazık o kız çocuğunun hesabını ahirette nasıl verecekmiş.. keşke onuda anlatsaydı..

0|0
    0|0
  • bosanmak zor olsa gerek en azından mımlenıyorsunuz toplumumuzda aaa bossanmıs neden ki dıyebılıyorlar bosanmak turkıyede gercekten zor...

0|0
    0|0
  • Simdi calismazsan bosanma oluyor

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Kızın doğum yaparken bayan ebe isteme o zaman diyecektin.

0|0
    0|0
  • Diplomasi olsun ama ben kazaniyorsam calismasini istemem ben

0|0
    0|0
  • kadının çenesinin çalışmasıdır :)

0|0
    0|0
  • Valla evliliklerin yürümemesinin sebebi bayanların çalışması falan değil bence her iki tarafın kafa yapısını degistirememesi

0|0
    0|0
  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve zina.

0|0
    0|0
  • Sevmeyen insan boşanıyor. Bu kadar basit

1|0
    0|0
  • Boşanmaların en büyük sebebi evlilik

0|0
    0|0
  • Karakter meselesi

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 19

• haklısın bence de kadının çalışması çok önceden de vardı ilk Türk devletlerinde ülkeyi bile yönetebiliyorken bu devirde niye bu kadar sorun oldu çözemedim

0|0
    0|0
  • Hangi devirdeyiz ya :D kime güvenicez kendi özgürlüğümüz olmalı

1|0
    0|0
  • Ben öyle adamın vücudundan tüm kanı alırım. Zihniyete bak ya şaka gibi hastane de yok muydu beyin biraz nakil etseydiniz

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Amaan zaten o zihniyetlerin yüzünden geldi başımıza ne geldiyse. Erkekleri okuttular, erkektir o yapar dediler, şimdi bir kadın sabah dahi tek başına bir parkta yürüyemiyorsa peşine takılan o haydut erkekler yüzünden bence bu zihniyettir sorumlusu

0|0
    0|0
  • Cehalet işte. Kadınların toplumda bir yer edinmemesi gerektiğini düşünen kadınları insan olarak görmeyen bir zihniyet o tip insanlara göre kadın evlenir hizmet eder çocuk doğurur ölür gider bir hakkı yok bu dünyada...

1|0
    0|0
  • bayağı saçma konuşmuş. zoraki devam ettirilen evliiliğin ne değeri var ki. önemli olan kendi ayakları üzerinde durduğu halde evli kalmak.

0|0
    0|0
  • Bende universite okuyorum kadinlarin ozellikle yogun calismasi belki bir yerde sorun olur ama universiteye göndermemek yanlis bir dusunce olmus sonucta calisip calismayacagini evlenecegi kisiyle konusup ortak karar alabilirlerdi

0|0
    0|0
  • Neden calismak sadece erkeklere ozgu bir sey olarak goruluyor anlam veremiyorum kesinlikle bir kadinin da kariyeri olmali ve ayaklari uzerinde durabilmeli calisan kadinlardan korkuyorlarsa bilemicem artik

0|0
    0|0
  • Hastaya katılıyorum

0|0
    0|0
  • Cahilce bir düşünce

0|0
    0|0
  • Anlaşamama nedenlerinden...

0|0
    0|0
  • Maddi anlamda gücü olmayan kadin sokakta kalmamak icin kocasi denen pezvwnklere katlanmak zorunda kaliyo. Kizlari okutmamak yerine ogullarini adam gibi yetistirsin ibimeler

0|0
    0|0
  • Bunların soyu ne zaman tükenecek acaba

0|0
    0|0
  • Neden o adama "mağradan ne zaman çıkmayı düşünüyosunuz" diye sormadın?

0|0
    0|0
  • Anlaşamama.

0|0
    0|0
  • Valla sevgilim beni çalışmıyom diye terketmişti.. erkekler maaşa bakıyo artık evlenirken... öyle erkekler kalmadı

0|0
    0|0
  • eskiden bayanların çalışması için ortam azmış ve insanlar daha düzgünmüş. Şimdi öyle değil herkesin tek başına hayatta kalabilmesi gerekiyor bu durumda çalışmayacaksada en azından okulunu bitirmeli böylece olası bir durumda kendi parasını kazanıp hayatını sürdürebilir

0|0
    0|0
    • Bende onu anlatmaya çalıştım ama dinlemedi pek

• 1 saate yakın konuştuk verdiğin örneğin benzerini söyledim ama kafasına koymuş o düşüncesi değişmedi

• neyse artık kıza Allah yardım etsin

• Olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...