Kadın Ve Erkeğin Arasına Sınır Çekmeye Nasıl Bakıyorsunuz?

Tuvaletlerin ayri olmasi tabii ki normal.

Ama özellikle son donemde sık gundeme gelen kadinlar icin ozel toplu tasima araclati, taksiler ya da plajlar ne kadar gerekli?

Veya karma egitime karsi misiniz?

1|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• Bu tür ayrımcılıklar yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Neden kadınlara ayrı otobüs olsun ki? Tacizcilerden korunmak için mi? Eğer böyleyse saçmalık. Bu kadını korumak değil aksine o tacizciye yaptığının doğru olduğunu söylemektir bana göre. Kadının hakkını kısıtlamaktır. Bunun yerine tacizcilere verilen cezalar düzenlenmeli. Çükünü tutamayan denyonun teki yüzünden ben kısıtlanarak yaşayamam! Herkes nefsine hakim olmalı. Otobüs ayırmak yerine bunu öğretsinler önce.
    Karma eğitime gelince kesinlikle olması gereken bu. Çevremde gözlemlediğim kadarıyla karma okullarda okuyan kişiler kendini toplum içinde daha iyi ifade ediyor. Özgüvenleri daha çok kız/erkek okulunda okuyan kişilere göre.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Resmen kadınlara engelli, gazi ve şehit yakını muamelesi yapılıyor. Otobüsleri ayırdılar, girişimci desteklerinde daha fazla maaş veriliyor, bekar kadınlar ebediyen babasının sigortasından faydalanıyor, askerlikten muaflar, babası ölünce emekli maaşı ona kalıyor, kocasından boşanınca nafaka alıyor, toplu taşımalarda yer veriliyor, her yerde isimleri üstte yazılıyor, onlara sakat bir insanlarmış gibi davranlılarak baş tacı ediliyorlar. Bunun artık cılkı çıktı. Kadınların her ne kadar hoşlarına gitse de, bu kadınları aşağılamaktan başkası değildir, farkında değiller. Kadın haklarıydı, kadın cinayetleriydi diye ayırmak, sadece onların aşağılık bir cinsiyet olduklarını, onlara kırılmasınlar diye ayrıcalık tanınması gerektiği mesajını veriyor. Kadınları kayırmam, kayıranları da sevmem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Cinsiyetçi olmaya zorlanıyoruz ,
    Sen Kadınsın Sen Erkek zihniyetini kazıyıp art niyeti ayyuka çıkarıyorlar
    Çünkü onlar önce İNSAN OLMAYI bilmiyor daha doğrusu işlerine gelmiyor olay bu

1|0
    0|0
  • onların olmaının sebebi, tacizlerden bıkılması. Karma eğitime karşı değilim. Ama kadınlara özel taksi vs olmasının daha güvenilir olduğuna katılırım. Bu kadar korunmaya çalışmamız da, erkeklerimizin ne kadar kötü olduğunun göstergesidir.

0|0
    0|0
    • Kadınlara özel otobüz ya da taksiye binmeyen kadınlar tacize uğradığı zaman da bu zihniyet diğerine neden binmedin? Aranıyor musun? Der. O yüzden bunlar çözüm değil.

• Bunların önüne eğitimle geçilir, haremlik selamlıkla değil.

• @mertbkl eğitimle evet ama yok işte. Genel olarak katılıyorum sana ama tercih etmem gerekse ben de kadın sürücüyü tercih ederim.

• aşırıya kaçmadığı sürece olumlu karşılıyorum günümüzde toplu taşımalarda çok kötü şeyler geliyor bayanlar olarak başımıza ben aşırı olmadığı sürece gerekli buluyorum

0|0
    0|0
  • Karma egitime kesinlikle karsi degilim ama toplu tasima araci falan olabilir gayet mantikli

0|0
    0|0
  • Erkekler yüzünden bunlar. Destekliyorum kadın-erkek ayrı her şeyi

0|0
    0|0
  • kadın erkek ayrımı yapılmamalı ahlak eğitimi verilmeli sonuçta illaki bir araya gelicez karşı cinsle o yüzden bu doğru yol değil gibi geldi

0|0
    0|0
  • Tecavüzler rahatsiz etmeler olmasaydi olmazdi bunlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kadın ve erkek
    iki komşu ülke gibi olmalı
    ne birbirinden uzak ne de bir arada

#Türkerkeğii

0|0
    0|0