Sosyal medya hesaplarını aile fertlerinden gizleyen var mı?

Arkadaşlar biraz baskıcı bir ailen var. Annem çok inançli dinine bağlı bir insan. Ben de elhamdulillah Müslümanım ama annem kadar dine bağlı değilim biraz daha gevşek insanım. Bu konunun kişiyle Allah arasında olması kimsenin karışmaması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. 23 yaşında bir öğretmenim. Sorun şu ki annem ve abim beni özgür bırakmıyorlar bir çok konuda sıkıyorlar. Her konuda diyemem tabii ama özellikle kıyafet konusunda cok baskı hissediyorum üzerimde. Mezuniyet törenimde diz kapağımda bir elbise giyebilmek için resmen savaş verdim öyle söyleyeyim. Eskiden kısa kol tişört bile olay olurdu da aştık onlari çok şükür. Tişört pantolona bir şey denmiyor. Ancak ben istediğim gibi giyinmek istiyorum. Çevremdeki insanlara bakıyorum onların da ailesi var annesi babası abisi var mini etek de giyiyorlar şort da askılı da. Karışanları yok belli ki. Ben giymeye kalksam biliyorum ortalik ayağa kalkacak. Yeni atandım meslege basliycam yakında sizce resti cekeyim mi artık kaç yasina gelmisim öğretmen olmuşum diye. Sırf bu kiyafet mevzulari yüzünden instagram hesabımdan haberi yok abimin. Kapalı hesap ve onu eklemedim. Instagramım yok diye biliyor. Kıyafet diyip duruyorum da soyunup çıkmak istiyorum sanmayın. Normal herkesin giydiği dizde etekler askılılar yani. O da her zaman giymem zaten bazen. Annemin yanında giymem mümkün değil olay ediyor bunu giyersen bu evde duramazsın tarzından laflar. Ancak atandım ve meslege baslayinca rest çekeceğim sırf kiyafetim yuzumden beni istemiyorsan giderm evden diye. Karışılmasını istemiyorum 24 yaşına giricem artık istediğim seyi giymek istiyorum ne bizimkiler demeden. Şu an çözümüm istediğimi onlardan gizli yapmak en azindan meslege baslayana kadar. Bu nedenle facebook dışındaki sosyal medya hesaplarmı bilmiyor abim. Sizce ne yapmalı var mı öneriniz?

0|0
35

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyal medya hesabım yok.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben kapatmıyordum ve şu an aktif olarak kullanmıyorum ama kullanmaya tekrar başladığım anda 2 hesap açıcam biri ailem olucak diğerindende ailemi engellicem arkadaşlarım olucak en iyisi bu

0|0
    0|0
    • Benim de oyle çünkü baskıya tahammülüm yok. Ama korku da var ya ogrenilirse diye. Örnek vereyim Şu an bir sevgilim var. Ciddi ilişki. Instagramda ekli o. Bana karismaz asla rahattır. O görüyor resimlerimi mini etek askılı falan. Ama abimin bu hesaptan haberi yok. E ilerde elvet tanıştırcam çocuğu ailemle. bir şekilde onu ekler ordan görür benim hesabı resimleri görür olay eder diye de korkuyorum. Çocuğa rezil olmak da cabasi olur. Sizce bu baskı durumunu sevgilimle paylaşmalı mıyım?

• Örneğin tatil konusu geçti simgelerden attik birbirmize meyve deniz bikini simgesi falan bikini giydirmem mayo giyersin bikini cok açık dedi. Onu zamani gelince konusuruz dedim. Halbu ki haberi yok benimkiler bana mayo da giydirmiyor. Hasemayla sokuyorlar denize ki nefret ediyorum su değmiyor vucuduma. Onlardan habersiz mayo giyiyorum arkadaşlarimla denize gidince. Onlar Hasemayla giriyorum saniyor

• ben detayı okumadım yalnız direk soruya cevap vermiştim. Afedersin ama sevgilin seni hiç kıskanmıyor mu? mini etek askılı kıyafet benim çevremde ciddi ilişkisi olanlar azıcık açık olsa dekolteye kaçsa hemen itiraz ediyorlar. Senin sevgilin buna nasıl müsade ediyor ki rastgele biri baks senin fotoğrafınla mastrbsyn yapsa ne yani bunu hiç mi düşünmüyor bu bana normal gelmedi afedersin.
      benim şahsi fikrim sevgilini korntol et ciddi ilişki içerisinde olduğundan emin ol. Bazı erkekler bilerek fazla açık giyinen kızlarla sırf gösteriş için konuşabiliyor. Bakın benim sevgilim böyle demenin başka bir yolu.
      denize girerken onu bilemem en iyisi şu an kaç yaşındasın bilmiyorum ama eğitiminize devam edin ve bir an önce bağımsız hale gelin böylece herkes kendi yoluna rahatça bakar

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Kimseden gizlemem

0|0
    0|0
  • Ks den baska hesabım yok kanks

0|0
    0|0
  • Seni çok çok iyi anlıyorum gizli emin olabilirsin de gerçekten bir önerim yok...

0|0
    0|0
  • Kimseden gizli bir şey yapma, Dünya'nın binbir türlü hali var. O gizlilik için çok bedel ödeyebilirsin. Eğer öyle giyinmek istiyorsan ailen ile bunu konuşmak zorundasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Baskici aile ailen zarar gormeni istemez ama sen genede onlari dinle derim

0|0
    0|0
  • Gizlemem ama karistirilmasindan nefret ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...