İnsanlar yüzünden dinden çıkıyorum?

İnsanlar yüzünden dinden çıkıyorum. kuranı okuyorum allah'ıda çok seviyorum ancak bir insan gelip beni yargılıyor veya sapkınca birşey istiyor , bağırıyor , psikolojik baskı uyguluyor vb. o an Allah'a isyan ediyorum. Allah beni sevmiyor diye düşünüyorum. Bu düşüncelerime engel olamıyorum. Lütfen bana burada şimdi kuran oku gibi düşünceler yazmayın. Okuyorum zaten. sorunum psikolojik. sizce ne yapmalıyım?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Her şey imtihandır sen sabırlı ışımalısın bunu hemen Allah'a dine isyana bağlamamalısın

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• namaza başla oku seni rahatsız ediyorlardır dusuncelerınden uzaklasırsın cok dusunme bu konuları

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Takma kimseyi

1|0
    0|0
  • sana o sekilde davranan insanlari ayatindan cikar olsun bitsin

1|0
    0|0
  • başka bir insanın baskı yapmasını dinle nasıl bagdaştırıyosun ki allaha inanan her insan zorluklarla karşılaşmayacak diye bir kaide mi var allahın peygamberi bile ne zaorluklar çekmiş hayatta böyle düşünmemelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sen tam olarak büyüdüğünde keşke insanlar bana hep karışsa diyeceksin... hiç birimizin hayatı gerçekten düzgün değil en normal görünen bile bir sürü sıkıntı yaşıyor. Dünyayada imtihan için geldik yani kafama göre yaşayayım diyeceğin bir dünya hiç bir yerde yok. Issız bir yerleşip kafamı dinlerim dersen belki orda olur. Bu bahsettiğin kendi yaşadıklarımı düşündümde baya basit kaldı takılma bu kadar. Biraz etrafına düzgün bak sen dine uyuyorsundur çok iyi ama karşıdaki uymuyordur veya farklı fikirleri vardır. Sen nasıl imtihandaysan oda imtihanda bu durumda Allah herkesi iyi yapsaydı niye dünyaya gelelim niye cennet-cehennem olsun de mi... o insanlara irade veriliyor ve herkes kendi yaptığından hesaba çekilecek. Yani Allah'ım bu niye oldu demek yerine en zararsız şekilde kurtulayım diye dua et. Senin düşündüğün hayat bu dünyada yok. Sadece zamanla takmamayı ve önüne bakmayı öğrenebilirsin o zamanda kimsenin dediği dokunmaz zaten.

1|0
    0|0
Yükleniyor...