Uzmançavuş olmak cidden zor mu?

Arkadaşlar sevgilimin mesleği yok bende askerde kalıp uzman çavuş olmasını istiyorum hiç değilse maaşı vs iyi hemde Türk olarak vatanım için çalışmasını istiyorum. Ortaokul mezunu dışardan lise okuyor kredisi az kaldı bende Şu an üniversite 1. sınıfım odyometri okuyorum. Uzman çavuş olmak için sınava falan giriyolarmı erkekler ya da bilenler lütfen anlatır mısınız teşekkürler

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Askerliğimi Hakkari Dağ ve Komando Tugayında yapan biri olarak Genelkurmay Başkanı olarak bile Askerde kalmam :/

1|0
    0|0
    • Allah yâr ve yardımcınız olsun dualarımız sizinle

• Çok şükür benim 12 ayım bitti Allah geride kalan arkadaşlarıma yardımcı olsun.

• Amin

En İyi Kız Görüşü

• Giriyo tabiki sinava

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Uzman çavuşlar bildiğim kadarıyla hep doğuda görev yapıyor. Yani evlenirseniz ya ayrı kalacaksın ya da doğuda onunla yaşayacaksın

1|0
    0|0
  • Uzman çavuş olmak kolay, fakat bir yerde en fazla 8 sene kalabilir. evlilikte sorun olur.

1|0
    0|0
  • Yerine göre zor. Evet bir uzman olarak bazen zorluk çekiyorum.

0|0
    0|0
  • elbette sınavı filan var..
    ayrıca fiziki yeterlilik sınavı da var..
    çok tavsiye etmememe rağmen yapılabilecek bir meslek..
    şartları internetten öğrenebilirsin..
    ayrıca bayanın daha tahsilli olması sağlıklı bir durum değil diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • Senin bölümün iyi bırak sevgilini uzmanla ömür gecmez uzman en alt oluyor askerin er in üstü paso uzmanı eziyorlar ve hatta öyle bişi ki lojman da kalsan bile rütbeye göre arkdaşlık oluyorlar seni beğenmezler yıldızlı değil diye bide atıyorum sivil tsk aracı ile bir yere gitcen dimi içerde komutan eşleri var en yüksek rütbe kiminse ilk o karıyın isteği oluyor örn. yüzbaşının eşi çarşıya gidicek sen uzmanın eşi kipaya gidicen senn yakın olsa bile ilk yüzbaşının eşinin dediği oluyor er emre itaaat ediyor yani yüzbaşı ceza veriri diye karıyın dediği oluyor sen sağlıksın sevgilin amele akılllı ol hayat snn çile de zevkte sen çekcen ben değil oldumu canım bu söyledikelrim de yalan değil ar-ge yapabilirsin dilersen.

0|0
    0|0
    • Beğenme cevap yaz bana cevap saygısız

• Lojmanda yaşamam bende çok seviyorum neden bırakayım belki astsubay falan olur😂

• Çokmu seviyorsun sev bakalım sevgi kurtarcakmı sizi hele bir 2023 e gelelim bakalım paran olmadımı sokaklar da bara bara ölürsün.

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...