"Cahil" kelimesini kullanabilme hakkı herkese verilmeli mi?

Bence ehliyet alır gibi sınava sokulmalı bu türler. Karşılarındakine ağızından köpükler saçarak saldıran birinin de ne kadar bilgili olduğu tartışılır. Okuduğunu anlamadan ya da sadece ona karşıt görüş olduğu için "cahil" yaftasını yapıştırmaları onları alim yapıyor sanıyorlar kıyamam.

1|0
3|24

En İyi Erkek Görüşü

• ''Bir okul müdürü her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlere bu mektubu gönderirmiş:
    Bir toplama kampından sağ kurtulanlardan biriyim.
    Gözlerim hiçbir insanın görmemesi gereken şeyleri gördü.
    İyi eğitilmiş ve yetiştirilmiş mühendislerin inşa ettiği gaz odaları, iyi yetiştirilmiş doktorların zehirlediği çocuklar, işini iyi bilen hemşirelerin vurduğu iğnelerle ölen bebekler, lise ve üniversite mezunlarının vurup yaktığı insanlar.
    Eğitimden bu nedenle kuşku duyuyorum.
    Sizlerden isteğim şudur:
    Öğrencilerinizin insan olması için çaba harcayın. Çabalarınız bilgili canavarlar ve becerikli psikopatlar üretmesin. Okuma yazma, matematik, çocuklarınızın daha fazla insan olmasına yardımcı olursa ancak o zaman önem taşır...''

Bu da anlattıklarına benzer bir şey..

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Cahil, bilgisiz olana denir.

Okuduğunu anlamamak veya yanlış seçimler yapmak ahmaklık, aptallık falandır.

1|0
    0|0
  • Bide karacahil diye bir cesitidi vardır ki bu cahillerin son evresidir. Kendi bildiklerinden asla sasmazlar karşısındaki insanı dinlemez ve konusmasına izin vermez sesiyle bastırır seni o kadar hızlı konusurki ağzında biriken köpüklü tükürük bir lavaboyu temizleyecek güçtetir.

1|0
    0|0
  • Her okuyan adam olsaydı şimdi cehalet yerine teknoloji ikonu olurduk.

1|0
    0|0
  • cahillik kişinin aldığı eğitim bilgi becerisi olmadı hiçbi zaman benim için sadece karakter bence

1|0
    0|0
  • Üniversite mezunu olmak ya da MBA falan yapmak, cahil olmamak anlamına gelmez.
    Cehalet çok farklı bir durum.
    Bilmediğini bilmeyen, olan bitenin farkında olmayan, çıkarcı üniversite mezunu cahillerle dolu ortalık.

1|1
    0|0
  • Cehaletin Üniversiteyle, Liseyle Alakası Yok. Cehalet Bir Lanettir Ve Cahil İnsanlar Bu Lanetten Nasiplerini Almıştır.
    #Bakırköylüm

1|0
    0|0
  • Avucum kadar yürekleri yok kolum kadar dilleri var.

1|0
    0|0
  • verilmemeli

1|0
    0|0
  • çok kullandığım bir kelime ve gerçekten hak eden insanlar var, yeri gelince kendim için de aynı kelimeyi kullanırım bunda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum

1|0
    0|0
  • 21. yy'nin cahili, okuma-yazma bilmeyen demek değildir. Bu yüzyılın cahili; okumayan, okuduğunu anlamayan ve okuduktan sonra yanlışını düzeltmeyendir. Alvin Toffler...

1|0
    0|0
  • İnsan olmak herseyden ote...

1|0
    0|0
  • Cahillerden değil yarı cahillerden korkun.

Bknz: ilberizm 😄😄😄

1|0
    0|0
  • Kirli bir kalp temizlenmez. Temiz bir kapl asla kirletilmez...

1|0
    0|0
  • Dunnin-Kruger babe

1|0
    0|0
  • valla halkı küçümsememek lazım ama halk gerçekten dünyadan bir haber.

1|0
    0|0
  • amcam imam oğlu haliyle islam kültürü ve ahlakı ile sözüm ona büyümüş hafız bu adam kıraat desen mükemmel islam hakkında bilmediği ince mevzuu yok
    bir devlet adamı hakkında görüşürken bir anda küfür edip allahın inşaatçısı sende neyi bilirsin sanki siyaset okumuş gibi bir çok söylem de bulundu ve bildiğin ağza alınmaz küfürler ona hiç birşey demedim direk amcama şunu gönderdim;

http://i.hizliresim.com/dkQ5Wn.jpg

0|0
    0|0
  • Kesinlikle verilmemelidir ne olursa olsun cahilde olunsa hiç bir insanın başka bir insana cahil deme hakkı yoktur

1|0
    0|0
  • Onlara çiğ deniyor

1|0
    0|0
  • kim ne derse desin adam cahil dedi diye cahilmi olacan ben zaten cahilim senin için söylüyorum

1|0
    0|0
  • Herkes bazi konularda cahildir

1|0
    0|0
  • Abla alemsin yaa :D :D

0|0
    0|0
  • Cahil kişiler zeki olmayan kişiler değildir onalar gayet zekidir sadece ahlaksızdırlae

0|0
    0|0
    • Zeki değildir mi demişim bütün cehalet sahibi olanları ahlaksız olarak görmen saçma

• benim lafım değil bu :D bir tane şairindi google de arasan çıkar

• cahil kelimesi görecelidir.. herkese göre değişir.
    kim kullanırsa kullansın kesin yargı belirtmez..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir insanın dış görünüşüne bakarak bu cahil diyenlerin ağzına verilmemeli bu kelime

1|0
    0|0
  • katılıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...