Hukuk Veya Müze İşlerinden anlayanlar bakar mısınız?

babam cinayet sonucu vefat etti. ölmeden önce antika vs. ile uğraşıyordu. ve babam öldüğü sıra evimizi aramaya geldiklerinde bir çok antika eşyalarını da götürmüşlerdi. şimdi emanet eşyalarını vereceklerini söylediler ama o antikaların birçoğu tarihi eser olduğu için müzeye vereceklermiş. Biz o verilen eşyaların bedelini alabilir miyiz arkadaşlar?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• size ait olduğunu kanıtlamanızı isteyebilirler, gömü sırasında bulduysa bildirmediği için ücret ödemeyebilirler. En mantıklısı ücret ödemeyeceğin bir avukata filan sor. Avukatlar baya bir yüzde alırlar çünkü o işten.. Ekşisözlük ya da itü sözlük te duyuru kısmına yazabilirsen orda daha bilgili olanlar yardımcı olurlar

0|0
    0|0
    • gömü falan değil hobi olarak yapıyordu bu işi zaten halka açık antika pazarlardan alırdı.
      yinede teşekkür ederim :)

• sorun olmaz heralde paranızı alırsınız ben gömülerde filan sorun oluyo diye hatırlıyorum. Gerçi bunlar içinde sizden belge isteyebilirler

Erkekler Ne Diyor 9

• Bunun icin ciddi ciddi ugrasmaniz lazim. antikalarin nereden temin edildigi vs vs. dava acmazsaniz biraz zor

0|0
    0|0
    • Su durumda oncelikle iadelerin yapilmasi gerekiyor. iade aninda dikkatli olun iade almadiginiz birsey iade evraklarinizda olmasin

• BABANIN nasil elde ettigi onemli gayri mesru yoldan elde ettiyse alamazsiniz ama bir evrak vs varsa alabilirainiz

0|0
    0|0
  • Devlet %30 ödeme yapar rayiç üzerinden.

0|0
    0|0
  • Eger baban parayla aldiysa ve sen bunu ispatlayabilirsen sahidin faturan ve alindigi yer varsa dava ile alirsin

0|0
    0|0
    • Bu arada saf olma nereye teslim edildiyse teslim edilisine dair belge al yoksa hak arayamazsin

• bir imza falan olmadı adliyede emanet memuru ve savcıyla görüştüm. sadece arkeolog gelip müzelik olanları seçip teslim tutanağıyla müzeye vereceklerini söylediler.

• Bence sen ilk ince sizin evinizden aldiginizi ispatlaman lazim evden kim aldiysa polis asker onlarin kapisini cal onlarda muhakkak liste vardir

• avukata sorun kaçak sa alırlar ama kanıtlarsanız müzeye filan veremezler sizde kalır hak talep hakkınız var

0|0
    0|0
  • soruyo sorduğun yere bakya

0|0
    0|0
  • Özelden ulaş bana

0|0
    0|0
  • Teslim etmediginiz icin zor

0|0
    0|0
  • Git hukuk bürosuna sor.
    Burası hastane de değil hukuk bürosu da...
    Millet saçmalamaya başladı iyice...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...