Ailemi dinden ve Tanrıdan korkmamalarını fakat yinede inanmalarını nasıl öğretebilirim?

Aileme dini inancımı anlatıyorum anlamıyorlar reenkarnasyona inanan bir ateistim neyse bu konuyu geçicem şimdi şöyle ailem dinine çok düşkün yobaz tipler değildir gayet başı açık özgür izmirli insanlardandır şimdi sıkıntı şu onlara Türkçe yi öğretmeye çalışıyorum din konusunda ingilizlerin tanrıya god dediğini arapların allah dediğini ve Türklerin Tanrı demesinde bir sorun olmayacağını anlatmaya çalışıyorum fakat onlar sanki Tanrı demek günah allah demek sevapmış gibi korkuyorlar ve reddediyorlar dinden ve tanrıdan korkuyorlar ve bu bana çok gülünç ve utanç verici geliyor ailem din tarafından kontrol ediliyor bildiğin şaka gibi tamam bunu nasıl sağlaya bilirim yani dinden ve tanrıdan korkmamalarını ama inanmalarını nasıl sağlaya bilirim

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Sen nasil inancin konusunda ozgursen birak ailende inanci dogrultusunda haraket etsin biz sana simdi ataistligin ne kadar gulunc bos bisey oldugunu anlatsak inancndan dondrmye calissak memnun olur muydun?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Biraz kitap oku, spor yap, dünyada daha önemli şeylerin olduğunun farkına var. Boş işlerle uğraşma.

Böyle öğretebilirsin.

0|0
    0|0
    • Saydıklarının hepsini yapıyorum fakat malesef aileme yaptıramıyorum :(

• Yatırmaya çalışma işte :)

Yükleniyor...