Neden sorun yapıyoruz?

Herşeyi sorun yapan bir milletiz bakareti cinsel istekleri eşcinselleri yaş farklarını kurallar kurallar. kurallar yıkılmak içindir

Güncellemeler:
İnsanlar özgür olmalı

0|1
18|32

En İyi Erkek Görüşü

• "Kurallar yıkılmak içindir" de bir kuraldır, dolayısıyla sığ bir anlayışı başka bir sığ anlayışla karşılamanın kimseye faydası olmadığını belirtmek durumunda hissediyorum kendimi.

Kural dediğin şey uygulayıcıları kadar vardır, bekarete birinin önem vermesinin arkasındaki psikolojiyi anlamadan, eşcinsellerin dışlanmasına yol açan psikolojiyi görmezden gelerek kurallardan bahsetmenin kimseye faydası yok. Bir şeyi değiştireceksen buna kural yıkmakla başlayamazsın, çünkü kurallar insanları etkisi altına alan büyülü taşlara yazılı değildirler ki onları yıkmandan söz edebil. Önce karşı zihniyeti anlamalısın, sonra fikirlerini onların fikirlerinden üstün hale getirmelisin ve böylece çabalarsan değişimi başlatabilirsin. Kurallar silinip gidecektir zaten.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşlar lütfen her şeyi dine bağlamayın. Sözde Araplar falan da dindarım diye geziniyorlar ama yemedikleri halt yok! Kadınlara üçüncü sınıf insan muamelesi yapmalarını mı ararsın, Arap bilmem ne iğrenç sapık videolarını mı ararsın (adını söylemeyeceğim o iğrenç sapık videoların, anladınız siz onu), 6 yaşındaki kızla evlenmek caizdir diyenini mi bulursun... daha neler neler... Şimdi bunlar dindar mı? Hayır tabii ki de! Bunlar dini kendi emellerine alet eden üçüncü sınıf pedofili sapıklar.
    Belli bir yere kadar dine bağlıdır her şey. Sonrasında örf ve adetler, toplumun dayattığı kurallar devreye girer. Mesela, zina yapmak günahtır değil mi, ama sonrasında zinaya verilecek tepki tamamen toplumun kendi ellerindedir. Dine inanıp inanmamak da insanlara kalmıştır, dine inanmayana ''Cehenneme gideceksin!'' demek de insanlara kalmıştır. Hayat, bir kararlar bütünüdür. Kendi kararların doğrultusunda yaşarsın.
    Gelelim kuralların yıkılma faslına... Kurallar yıkılmak için vardır, aslında aşağıda yorum yazan bir arkadaşımızın dediği gibi bu da bir kuraldır. Çünkü bunu da bir kalıba sokmuşsundur. Ve sanılanın aksine BİR KURALI YIKMAK ÇOK ZORDUR. ''Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan daha zordur.'' demiş Einstein. Kurallar da bir nevi önyargıdır. Ve bu zorluktan dolayı DEVRİM kavramı ortaya atılmıştır. Devrim ise sancılı bir süreçtir. Ve kaldı ki, eğer bir gün cinsel konularda da devrim niteliğinde bir takım gelişmeler olursa, inan bana sancılı bir sürece gireceğiz demektir.
    Yani kendiliğinden olmaz bir takım şeyler, eğer bu bir takım şeylerin olmasını istiyorsak bir şeyler yapmalıyız toplum olarak ve büyük çoğunluk bunu istemelidir. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.
    edit: Araplara pedofili dediğim için lütfen üzerime çullanmayın, biraz gerçekleri görün. Hz. Peygamberin bu kavimden çıkmış olması, bu kavmin kendisini de putlaştıracağım anlamına gelmez.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Yani sorun ama ;senin gibi 19 yaşın da ki bebiş girl benim kibin 40 yaşın da ki morukla olmaz e heralde sorun.

0|0
    0|0
  • Acıktığında Yemek yemek
    uykun geldiğinde uyuma kurallarını da yıksana hiç yemeden hiç uyumadan durabilirmisin Hayat bir kurallar bütünüdür

Önce ben neden varım niye varım neden yaratıldım diye düşün bunları araştır
    Kendini Bil Kendini Bul O zaman zaten özgür olduğunun farkına varacaksın.

0|0
    0|0
  • Burası müslüman ülke kardeş ibiş topiş ülkesi değil

0|0
    0|0
  • Kurallar yıkılmak için değildir. Ve bahsettiğin sorunların hepsi cinsel sorunlar. Senin başka derdin yokmuş gibime geldi.

0|0
    0|0
  • o zaman bütün mahalleye ver.

niye kendini tutuyorsun?
    çiğnesene sıkıyorsa kuralı

0|1
    0|0
  • O kadar boş ve işsiz bir milletizki sorun yapilcak şeyleri degil yapilmayacak seyleri yapmakta ustumuze yok.

0|0
    0|0
  • Çünkü herkes yapıyor herkes yapınca da kimse normal karşılamıyor

0|0
    0|0
  • insan olduğumuz için

0|0
    0|0
  • kurallar belirli bir toplum düzeni içindir. ayrıca etiket yanlış olmamış mı? madem ki konun cinsel yaşamın tabularıyla alakalı orada açmalıydın

0|0
    0|0
  • oooooo aynı kafadayız biri gelip bize neyi yapamicağımızı söylemicek arkadaş YAPARIZ !!!:)

0|0
    0|0
  • sana katılıyorum. kurallar yıllarca toplumu bir arada tutmustur olmalı. fakat mıllet olarak yazılı olmayan ama bırbrımmız psikolojık olarak yıkan kuralarımız var.. bızı bırlestıren degıl yıkan kurallar..

0|0
    0|0
  • bilemeyeceğim şimdi

0|0
    0|0
  • aynen dimi

1|0
    0|0
  • sana kımse karısmıyo kendı kendıne mılletın altında gezebılırsın ben bekaret ararım aramam senı ılgılendırmez senın mılletle dusup kalktıgında benı ılgılendırmez

0|0
    0|0
  • Haklsn

0|0
    0|0
  • Aynen senin düşüncelerine katılıyorum...
    Neden herkesi yargılıyoruz!..
    Herkes neyse nasılsa saygı duymaktan yanayım...

0|0
    0|0
  • ya sabahtan beri aynı sorular tamam verceksen ver kimse bişey demiyo

1|0
    0|0
  • Özgür olmayı seviyoruz galiba

0|0
    0|0
  • Ortadoğuyla batı arasında sıkışıp kalmak bunu gerektirir.

0|0
    0|0
  • Acı cekmeyi seviyoruz rahat batıyor takıntı yapmadan duramıyoruz daha sayayım mi?

0|0
    0|0
  • Haklısın valla katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • kaybol anarşist veled

0|0
    0|0
  • Sen ilk önce hangi kuralı yıkmak isterdin?

0|0
    0|0
  • hayvandan ne farkin var smdi senin?

0|0
    0|0
  • Zincirleri kırıp atmalı bazen...

0|0
    0|0
  • Yıkılcak olan şey neden kurulur?

0|0
    0|0
  • Psikolojikmen sorun yapiyoruz.

0|0
    0|0
  • :):) ;);)

0|0
    0|0
  • İşte bu hadi sevişelim

0|0
    0|0
  • Başkalarının senin hakkında ne düşündüğünü önemsemediğin zaman sende özgür olacaksın

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 17

• Herşeyi sorun yapıyor olan bir millet olmamızın temel sebebi milletimizin dinidir. Geri kalan kurallar ise canı sıkılanlar tarafından uydurulmuştur. Onları yıkabilirsin. Ama bilmeni isterim ki insan özgür değildir. Senin hayatın dimi, benim kararlarım diyorsun. Öyle değil işte. Nezaman geleceğinede sen karar vermedin, nezaman gideceğinide sen seçemeyeceksin. Çünkü hepimiz dört duvar içinde yaşayan varlıklarız, ve o dört duvarın içinde özgürürüz. Dışarıya çıktığımızda değil. Dışarıya çıkma özgürlüğümüz oldugunda belki, ama dışarı çıktığımızda asla özgür değiliz.

1|0
    0|0
  • Toplum sorun yapsa da aşık olup sorun yapmayan bir sürü insan var. İnsan, toplumun parçasıdır, toplum izin verdiği kadar özgürdür maalesef.

0|0
    0|0
  • Sonunda benim gibi düşünen oldu aynen öyle kurallar yıkmak için herkesin hayatına kimse karışamaz @Scre4m @BeyazzPudraSekeri siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
    0|0
    • @Şirinbebekk @Scre4m Kimse kimseyi yargılayamaz. Başkaları konuşsun dursun. Biz doğruyu yanlışı biliyoruz ve ona göre davranıyoruz. S*ktir etmek kadar güzel bişey yok. Başkaları benim hakkımda ne düşünür beni zerre kadar ilgilendirmez. O onların fikri. Herksin fikri ve hayatı kendine.

• Kendi başına değil toplumla iç içe yaşıyorsun. Dolayısıyla kurallara uymak zorundasın. Senin özgürlük dediğin şey bir başkasına zarar veriyorsa bu özgürlük olmaz.
    Bunları sadece biz değil herkes sorun olarak görüyor ki çözüm yolları arıyor ve buluyor.

Dip not: "Şey" kelimesi daima ayrı yazılır.(:

0|0
    0|0
  • toplumumuzda oturmuş belli normlar fikirler ve ahlak yasaları var. geçmişten günümüze kadar koruyabildiğimiz bu ahlak yasaları "ayıp, yanlış" diye nitelendirdiğimiz şeyler sayesinde toplumumuz böyle.

1|0
    0|0
  • Millet kompleksli cunku mutlu ciftleri gorumce dayanamiyolar

1|0
    0|0
  • Herkesin hayatına kimse karışamaz

0|0
    0|0
  • SAYGI anlayışımız olmadıgı ıcın

0|0
    0|0
  • Bende aynı şeyi düşünüyorum. Beynimi seslendirdin resmen. Bu nasıl ülke yaa? Herşeye karşı? Lanet olsun ! İnsan olmak yetmiyor bunlara. Özgürlük nerde? Hani laik devlet? Bize ne yapıp yapmayacağımıza neden başkaları karar veriyor? f*ck off !

1|0
    0|0
  • Oldu canım

0|0
    0|0
  • Kurallar yıkılmak için değildir.. yaşamı kurallar belirler!

0|0
    0|0
  • İste... Takinti ettikçe skntilar cogaliyor iyi geceler

0|0
    0|0
  • Değer verdigimiz şeyler var ki sorun yapıyoruz yoksa çok umursamaz olmaz miyiz?

0|0
    0|0
  • Takintiliyiz

0|0
    0|0
  • Yanlış ülkede soruyorsun bu soruyu güzelim :)

0|0
    0|0
  • Negatiflik

0|0
    0|0
  • Türk milleti için orta diye bir şey yok. Ya siyah ya beyaz. Asla ortası yok. bir kişi öyle olsun hemen üzerine çullanırlar. Çok keskin sınırları olan bir millet. Değişik.

1|0
    0|0
Yükleniyor...