Pembe taksi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Biliyorsunuz 'bayanlara özel' pembe taksi uygulaması başlatıldı. Sizin bu konudaki görüşünüz ne? Ben bu sefer de tacizcilerden "Sarı taksıye binmişti hakim bey meyilliydi." gibi savunmalar duymaktan korkuyorum açıkçası

• Gereksiz
    27% (9)29% (6)28% (15)Oy Ver
  • İhtiyaç vardı
    36% (12)19% (4)30% (16)Oy Ver
  • Onlar taciz etmemeyi öğrensin
    37% (12)52% (11)42% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Erkeklerin tacize kadınlardan daha tepkili olması ve daha başkaldıran bir tutum göstermesi beni çok etkiledi. Kadın hareketinin önündeki en büyük engel onları ayrıştıranlara boyun eğen kadınlardır bence.

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle olmamali. Iyice kadin erkek. ayrimini arttiracak. Insan gibi davranmayi ogrensin sapiklar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Tabi ki gereksiz. O kendini adam sananlara önlem alsınlar. Utanctir bu pembe taksi.

0|1
    0|0
    • Toplumun parça parça olmasında bir adım daha

• O bile ayrı mesaj. Ne yani kadınlar 8'den sonra dışarı çıkamaz mı? Niye erkekleri tehdit olmaktan çıkartmak yerine böyle sacmaliyorlar anlam veremiyorum.

• Sonumuz kötüye gidiyor ama hayırlısı...

• Onlar taciz etmemeyi öğrensin. Gereksiz diyecektim açıkcası ama bu son dönemler de taciz olayları arttıkça ne diyeceğimi saşırdım doğrusu peki pembe taksilerin sürücüleri erkek olmayacak mı onu merak ediyorum

0|0
    0|0
    • kadın olucak. erkek olsa neden böylr birsey yapsınlar ki zaten mantıken

• Tacizler arttı lakin bunu yapmakla sadece bir şeyler bastırılır toplumdaki o düşünce yok edilemez. Taciz edecek olan taksiden başka bir yol da bulacaktır mutlaka

• Çok saçma bir yaptırım.
    Şimdi, normal taksiye binen kadınları "Taciz edilmeye uygun." olarak nitelendirecek yurdumun abaza çomarı.

0|0
    0|0
    • Aynen ben de ondan bahsediyorum. Ya da pembe taksi yerine dolmuşu tercih etmişse 'gecenin o saatinde' rızası var kararı çıkacak sanırım..

• Konuşmaktan bile korkuttular insanları.

• Kesinlikle haklısın

• Şöfir kadınmı peki

0|0
    0|0
  • C didim

0|0
    0|0
  • Onlar taciz etmemeyi öğrensin bir seçenek gibi gelmedi polis o ruh hastalarını gözaltına alıp bırakıyo gerçekçi olun bir kadın yanlızsa bence pembe taksiye binmeli ama bunlar haremlik selamlık yapıcak gibi ülkeyi o ayrı

0|0
    0|0
    • Haremlik selamlık bir yere kadar sokağı da mı ayıracaklar pembe sokak mı yapacaklar? Zaten 20.00ye kadar kadınlar taksiye binmekten çekinmiyor ki sorun o saatten sonra başlıyor. Öyle bir korku salmışlar ki onlar dize gelmek zorunda iken biz kadınlar dize gelmek zorunda bırakılıyoruz

• tayibbin yeni türkiyesi normal bence

0|0
    0|0
  • Kadınlarımız yavaş yavaş 2 . sınıf canlı oluyor demek...

0|0
    0|0
    • Pek de yavaş değil gibi

• Anlamaları yavaş oluyor...

• Gün gelip de otobüste perdenin arkasında oturmak zorunda kaldıklarında, polis kıyafetlerine karışma yetkisini kendinde bulduğunda, nameli kuran okumaları bile cilve olarak nitelendirildiğinde isyan gelecek. Ama her şey için çok geç olacak.

• pembe taksi yerine. pembe dolmuş. metrobüs falan olmalı bence. taksiye hiç binmeyen insanlar var.

0|0
    0|0
  • devletin bir çeşit "biz sizi koruyamayız, herkes kendi başının çaresine baksın" deme şekli.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle. Bunh da ayrıştırmayla sağlamaya çalışırlar. Yakında pembe otobüsler seferlere çıkarsa şaşırmam

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...