İlk jet uçağının alman naziler tarafınan yapıldıgını biliomuydunuz :D?

1940 yıllarında 2. dünya savaşında sovyetler ve amerika pervaneli uçaklarla berlini bombalarken. almanlar günümüz teknolojisi jetlerle sovyet ve amerikan uçaklarını sinek gibi avlıyodu. işte bu yüzden almanlar ve özellikle hitler çok esrarengiz diyorum :)

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Ama hitlere yetmedi 😄

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ilk jet ucagi naziler tarafindan yapildi ama ucaklar 1944 sonlarina kadar teknik aksakliklardan goreve giremedi. Ayrica yuksek maaliyetten sadece 1500 tane yapildi. Halbuki amerikan p51 ve p47 ucaklarindan toplam 35000 den fazla uretildi. Almanlarin tanklarida, ucaklarida sovyet ve amerikalilara gore azdi ama en kalitelisi onlardaydi.

0|0
    0|0
    • çok büyük bir teknolojiye sahiplermiş zaten. hitlerin bir konusmasında teknolojinin dünya dışı varlıklardan geldiginide duymuştum

• Adamlar ilk uzun menzilli fuzeyide yapiyor (v1, v2). Ilk modern piyade tufegi onlarda. (stg44). Cok guclu ve kompleks tanklar yapiyorlar (maus, tiger ii). Eger iki cephede savasmiyor olsalar nukleer teknolojiyi amerikadan once bile bulabilirlermis.

• aynen dostum dediğin gibi.. özellikle o yaptıkları MAUS tankı dünyada bir ilk projeydi

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• bılmıyorudum kanks

0|0
    0|0
  • O uçağı ilk indiren dedemmiş.
    Geçmiş Kar98in başına koymuş spetsnazt füzesini, bir patlaşmış kanada kanat kopmuş.
    Almış sonra 1 tane daha bir koymuş Allahu Akbaaarr.

0|0
    0|0
  • :D 1940 degil 44 de ortaya cikti onlar amerikalilari aya goturen roketide almanlar yapti

0|0
    0|0
    • adamların o yıllarda bile teknolojisi müthiş ya. bir alman arkadasımın dedigine göre adamlaranında yok eden ışın silahı bile yapmış

• Hitler bostu dostum ama gercekten basli basina bir basari hikayesi adam evsiz kaldigi donemler oldu ac kaldigi parasiz kaldigi ama bir sekilde adini yazdirdi adam hic bir seyin imkansiz olmadigini kanitladi

• aynen dostum haklısın.

Yükleniyor...