Benim durumuma düşen varsa ki eminim vardır buyrun tartışalım?

Şu ''Başkası ne der?'' konusuna değinmek istiyorum. Çevremizde buna benzer iki tip insan vardır. Önemseyenler ve Çok fazla önemseyenler olmak üzere iki tip insan. Siz hangi gruptansınız? Ben çok fazla önemseyenlerdenim. İnanır mısınız ki bu benim kontrolümde olan bir şey değil. Bunu insanlara söylediğinizde çoğu kişinin, genelde psikologların sıklıkla kullandığı bir kelime vardır. Bilir misiniz? ; ''Telkin'' bunu yaptığımızda halledebileceğimizi düşünürler. Bir de aptal bir cümle kullanırlar, sanki biz bunu akıl edip düşünememişiz gibi ''Başkalarının düşünceleri önemli değil.'' Eğer başkalarının düşünceleri önemli olmasaydı, toplumsal bir düzenden bahsedemezdik öyle değil mi? Uç bir örnek olsa da neden sokağa çıplak çıkamıyoruz? Ya da neden saçımızı maviye boyatma fikri bizde korku uyandırıyor? Neden evden dışarı çıkarken kendimize özen gösteriyoruz? Kızların bakımlı olmasında bile başkalarının düşüncelerini umursadığını derinlere inersek anlayabiliriz. Her kız ona soruyu yönelttiğimizde ''Kendim için makyaj yapıyorum'' der. Ama bu büyük ihtimalle yalandır. Bilinçaltının farkında değildir ya da. Şu an düşünüyorum da bu insanları önemseme fikrimizin önüne geçebilecek bir güç var mı? Şu telkin dışında. Onu yeterince yapıyorum zaten. Bir yerden sonra tıkanıyor. Fikri olan varsa sohbet edebiliriz.

0|0
25

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...