Benim durumuma düşen varsa ki eminim vardır buyrun tartışalım?

Şu ''Başkası ne der?'' konusuna değinmek istiyorum. Çevremizde buna benzer iki tip insan vardır. Önemseyenler ve Çok fazla önemseyenler olmak üzere iki tip insan. Siz hangi gruptansınız? Ben çok fazla önemseyenlerdenim. İnanır mısınız ki bu benim kontrolümde olan bir şey değil. Bunu insanlara söylediğinizde çoğu kişinin, genelde psikologların sıklıkla kullandığı bir kelime vardır. Bilir misiniz? ; ''Telkin'' bunu yaptığımızda halledebileceğimizi düşünürler. Bir de aptal bir cümle kullanırlar, sanki biz bunu akıl edip düşünememişiz gibi ''Başkalarının düşünceleri önemli değil.'' Eğer başkalarının düşünceleri önemli olmasaydı, toplumsal bir düzenden bahsedemezdik öyle değil mi? Uç bir örnek olsa da neden sokağa çıplak çıkamıyoruz? Ya da neden saçımızı maviye boyatma fikri bizde korku uyandırıyor? Neden evden dışarı çıkarken kendimize özen gösteriyoruz? Kızların bakımlı olmasında bile başkalarının düşüncelerini umursadığını derinlere inersek anlayabiliriz. Her kız ona soruyu yönelttiğimizde ''Kendim için makyaj yapıyorum'' der. Ama bu büyük ihtimalle yalandır. Bilinçaltının farkında değildir ya da. Şu an düşünüyorum da bu insanları önemseme fikrimizin önüne geçebilecek bir güç var mı? Şu telkin dışında. Onu yeterince yapıyorum zaten. Bir yerden sonra tıkanıyor. Fikri olan varsa sohbet edebiliriz.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Önemseyenler grubundayım desem doğru olur. Ama çok ciddiye almıyorum.. ''Başkası ne der?'' , ben onlara başkaları dediğim sürece hiç bir şey ifade etmeyecekler. Ancak hayatımda olan insanların dediklerini bir nebze önemserim. Sokağa neden çıplak çıkamıyoruz demişsin. İşin doğrusu sokağa anadan üryan çıkmak istemezdim ben. Ama çıkan insanı da yadırgamam. Saçını maviye boyat. Sana yakışır...

Bende küpe taktım. Benim ailem Radikal Muhafazakar bir ailedir. Bu tür şeyler onlar için saçma şeyler ama ben istiyorum. Ve yapıyorum da.. Kimse buna müdahele edebilecek konumda değil. Benim kulağımdaki küpemi tutup çıkartamaz. Ha nolur , ''Top'' derler. desinler.. Onların demesiyle ben top muyum? Sonra da kendilerine delikanlı derler. Ama kızları aldatmaya geldi mi? OOoooOoO onu da iyi yapar o deliğkanlılar..

Evden çıkarken kendime özen gösteriyor muyuuuuum? Kısmen.. Önceleri her zaman kalkar duşumu alır. Saçımı fönler kılık kıyafetime bakar. Öyle çıkardım. Şimdi o kadar önemli değil. Ama yine de bakımlı olmak gerekiyor. Kendim için mi peki , hem evet , hemde yakışıklı olayım diye.. Yani olur ya.. Biri beğenir belki :)

Telkin dışında sen varsın bu yargıların önüne geçebilecek. Yaparsında.. Başkaların ne dediğinin pek bir önemi yok , sen onlara '' başkaları'' dediğin sürece..
    Benim görüşüm bu yönde.. Sitede çoğu kişi beni sevmez sanırım. Düşüncelerim biraz değişiktir. Ama doğal olmak lazım , değil mi?

Teşekkür ederim.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkes kendi içinde dışarının ne dediğini hep düşünür ama dışarı hep kendi düşüncelerinde kurduğu düşünceler ve algıdır insanların etkisi yüzde kırk ise kendi içindeki yarattığı dış benliği yüzde altmıştır
    Eğer bunu çözmek istiyor isen düşüncelerin de ve algında değişiklik yapmalısın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Güzel bir paylaşım. Çok yerinde tespitler ancak bir aşamadan sonra başkalarının ne düşündüğü insanın umurunda olmuyor. Yaşadığımız duygusal deneyimler mesela. Ölüm!!! Ölümü yaşıyoruz var mı ötesi aman bu şunu der veyahut böyle davranırsam beni yargılayabilirler diye düşündüğümüz çoğu durum için aslında hayatımızda hiçbir yeri olmayan insanlar adına yaşıyoruz bu karmaşayı. Çoğu zorluğu yaşadığımız esnada adına düşündüğümüz hatta davranışlarımızı onlara göre belirlediğimiz bu insanlar yanımızda olmuyor. Neden zor anımda yanımda olup bana destek olmayan bir insan topluluğu için hayatıma kısıtlama getireyim ki?

0|0
    0|0
  • Guzel bir konuya değindin gercekten. Hepimiz toplumun tepkisine gore yasayip ona gore hareket ediyoruz

0|0
    0|0
  • Bende sanirim hic onemsemiyorum mesela evden cikarken sacimi taramadigimi ve gece 12 1 de aynanin karsininda sacimi taradigimi farkettim bir kereye mahsus degil bu cogunlukla boyle oluyor

0|0
    0|0
  • çok uzundu okumadum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bıktık artık yeter ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...