Kırmızı taksi uygulaması gereklimiydi?

Bence değildi.
Kadınlar ve aileler, normal bir taksiye binmekten rahatsız mı oluyor?
Bu rahatsızlığın sebebi şoförün erkek olması mı?
Peki bir taciz ya da tecavüz korkusu dolayısıyla bu taksiyi tercih ederlerse daha açık hedef olmazlar mı?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Of embesil bizim millet taksiyi pembe yapinca her sey duzeldi sanki mk

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu korkuyu kadın olmadan anlayamazsınız. Ben gayet olumlu bakıyorum. En azından bu şekilde tepkiler ortaya koyulmuş oluyor. Bugün yürüyüş yaparken bile insanlar arabaların camından çıkıp korna çalıyor. Yolda bile rahat yürüyemezken tanımadığın birinin arabasına binmek oldukça ürkütücü.

0|0
    0|0
    • Sana mantığımdan bir sır vereyim o zaman ben eğerki tecavüzcü olsaydım ki ben öyle biri değilim kadın kılığına girer seni pembe arabaya bindirir yola çivi bırakıp üstünden geçip lastiği patlatıp lastik değiştireceğim yardım edermisin diye seni indirip boynuna m 99 hayvan sakinleştirici'si vurup bayıltır götürür tecavüz ederdim kimsede şüphelenmezdi.

• Yazık ki böyle bir düşüncedeyiz ülkece. Verilmek istenen mesajı hala ülkece alamamış olmamız ne acı. Maksat tecavüzden korumak değil tepki göstermek. Yolda yürürken insanların aklına tekrardan getirebilmek. Ölen sizlerin evladı olsaydı çok iyi anlardınız. Ama başımıza gelmeden anlamak istemiyoruz.

• Yapma, amaç ticaret ! tepki göstermek tecavüzden korumaya yetmiyorsa ben ona tepki bile demem

• kırmızı değil, pembe. ülkece yeterince din, dil, ırk açısından gruplaştırıldığımız, sınıflaştırıldığımız, ötekileştirildiğimiz yetmiyormuş gibi bir de kadın erkek arası farklılaştırma, cinsiyet ayrımcılığı başladı. insanı insana düşman etmeye ne meraklı insanlar..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...