Kadınları tecavüz eden katleden suçluları devlet idam etmelimidir? idam yasası çıkarılsınmı?

kadınları tecavüz edip katleden suçluları idam devlet idam etmelimi etmemelimi? idam yasası çıkarılsınmı? idam etmek caydırıcı olurmu?

• idam cezası geri gelsin.
    55% (6)60% (3)56% (9)Oy Ver
  • idam cezası gelmesin.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • idam cezası caydırıcı olur.
    0% (0)20% (1)6% (1)Oy Ver
  • idam cezası caydırıcı olmaz.
    0% (0)20% (1)6% (1)Oy Ver
  • ağırlaştırılmış müebbet hapsi cezası verilmeli.
    36% (4)0% (0)25% (4)Oy Ver
  • avrupa biriği ülkelerinde idam cezası yok bizde olmasın.
    9% (1)0% (0)7% (1)Oy Ver
  • amerika çin iran ve diğer ülkelerde var bizdede olsun.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Gelsin ama biz sanki millet 'Ooo nasılsa idam cezası yok, tecavüz edelim' diye düşünüp bu tür suçları işliyor gibi davranırsak pek çözüm olmaz.

Sorun toplumun zihniyetinde, yerleşmiş kültürde aslında.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• amerikada idam var demişsin. ne gibi suçlar için bu ceza var bunu bilmiyoruz. ama herşeyden önce o insana canı veren biz değiliz ki ölmesine karar verelim. en ağır suçu işlemiş dahi olsa bu hak bizde olmaz. o yüzden ağır hapis cezası yeterlidir zaten oradan çıkamayınca ölmekle aynı şey olacak. ha hapis cezası caydırmıyor mu olabilir. ama bunun çözümü de idam cezası ile caydırmak değildir başka şeyler olması gerek bana göre.

0|1
    0|0
  • Ağırlaştırılmış müebbet yeterli ama o kadar ceza bile verilmiyor ülkemizde Şu an. Ben idamı bir ceza olarak görmüyorum, suçlular yıllarca hücreye kapatılsa falan bununla yüzleşmek zorunda kalacaklar ve daha büyük bir ceza olacak ama ölünce adam kurtulmuş gibi oluyor.

Tabi idamı destekleyenler genelde cehenneme vs. inanan insanlar olduğu için ölümü daha mantıklı bulmalarını anlıyorum ama bu adamın öldükten sonra sadece çürüyüp yok olması gibi bir ihtimal de var.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• İdam geri gelsin ama tecavüze idam saçma

0|1
    0|0
  • Bu devlet tecavuze muhebbet versn o bile yterr. Sayginn drustan 10 yilla yrtan var sen idam dysn

0|1
    0|0
Yükleniyor...