Günaha bende ortak oluyor muyum?

Arkadaşlar öncelikle sorum içkiyle alakalı ve lütfen içki günah değil tarzında yorum yapmayın yardımcı olacaklar yorum yazsın. Evet arkadaşlar ne yazık ki benim babam içki içen biri ve ayarı yok hani keyif için içerler sarhoş olmadan dozunda yani onda öyle değil. Bende ne yazık ki ona içki sofrası hazırlıyorum ama özel hazırlık bildiğiniz mezeler özel yemekler falan ve bu çok sık tekrar ediyor bir de bunun üzerine onunla aynı içki sofrasında oturup yemek yemek zorunda kalıyorum. Zaten içki günah, ben hem içki sofrası hazırlayıp hem de o sofraya oturduğum için kendimi o günaha ortak olmuş gibi hissediyorum ve çok kötü oluyorum. Sizce düşüncem doğru mu ve ne yapmalıyım?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• (bence)
    Elbette, günah mı bilemem ama, kendine aykırı birşey yapman, kendi fikirlerine saygısızlık etmen, kendini dengesiz, bölünmüş hissetmene neden olur. Yaşama karşı dürüst olman önce knedine karşı dürüst olmanla alakalı.

Öte yandan evde huzur ortamının süregelmesi de gerekmekte.

Uygun bir şekilde ve zamanda ailene bunu ifade edebilmelisin.

0|0
    0|0
    • Söyledim zaten ama hiç işe yaramadı üstüne bir de hakaret işittim çok sorun yaşadım o yüzden artık sesimi çıkaramıyorum ve bu da daha kötü yapıyor beni

• Uygun ortam ve zama ngelecektir gözleyin. Bir psikologdan destek alabilirsiniz.

• İyi de bu psikologla anlatılabilecek bir şey değil. Babam buna dini yönden bakmıyor hiç, öyle bir şey yok sayıyor günah değil deyip devam ediyor. Önce dinen ikna etmek lazım ama ben başaramadım bunu

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğru. itiraz etme şansın yoksa evlenene kadar sabret

0|0
    0|0
    • İtiraz ettim ama işe yaramadı ne yazık ki

• Elin ile düzeltemezsen dilin ile düzelt yine olmuyorsa buğuz et diye hadis var.

• içki günah değil ki :D

0|0
    0|0
  • Senin günahın yokki isterek yaptığın bir şey değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...