Misafirlerden düğün hediyesi getirmek yerine birilerine iyilik yapmalarını ister misiniz?

Leigh Clark, birbirimize iyilikler yaparak dünyayı daha güzel bir yere dönüştürebileceğimize inanan bir kadın. Hal böyle olunca Clark, kendi düğünü için de garip bir kural uygulamaya karar vermiş. Evlilik törenine gelecek misafirlere “Bize düğün hediyesi getirmek yerine dünyaya bir iyilik yapın.” demiş ve bakın neler olmuş…
Misafirlerden düğün hediyesi getirmek yerine birilerine iyilik yapmalarını ister misiniz?
Gelinin çocukluk arkadaşı Jillian Bhatia, iki küçük çocuğu Rohan ve Vivi‘yi de yanına alarak yerel bir kadın sığınma evine gitmiş ve sığınma evinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamış.

Nedimelerden Emily Schairer, kızı Chloe‘yle gittiği yerel bir hayvan barınağına hayvanlar için ihtiyaç malzemeleri götürmüş.

Leigh Clark iyiliğin sadece tek taraflı yapılan bir şey değil, iyilik yaptığın kişiden yansıyıp sana geri dönen bir şey olduğunu düşünüyor. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyorsanız, dünyanın size geri dönüp gülümseyeceğini söylüyor. Düğününde yaptığı bu sıradışı uygulama pek de haksız olmadığını gösteriyor.

0|0
11|1

En İyi Kız Görüşü

• Normalinde yapılması gereken budur. Ama çoğu kimse bunu yapmaz. Nedeni ise Türkiye şartlarında evlenmek gerçekten çok zorlaştı. Maddiya dayanmaya başladı. Çoğu kişi borcunu bu takılan takılardan ve hediyelerden karşılıyor. O yüzden hibe edilmesi gibi birşey sözkonu olmayabilir. Yardım yapmak isteyen kişiler zaten bir şekilde yardımını yapıyordur diye düşünüyorum.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• gerçekten çok düşünceli insanlar ya hala bunlardan hayatta kaldı mı denilen cinsten, bizim düğünler de olsa olsa bu ne takacak acaba diye diye düşünür durur teyzeler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Vay be supermis ben yapmazdm boyle bisiy bizim cevredekiler bole biseyi uygulamazlar ben biliom ahahah

0|1
    0|0
  • Bizde olsa
    "Düğünde takacağınız altını iyi seçin , öyle çeyrek falan ucuz bişey takıp beni karşı tarafa mahcup etmeyin utandırmayın haa.." falan denir herhalde 😄😏😏

0|1
    0|0
  • Müslümanların aslında örnek alması gereken davranışlar bunlar diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • Müslümanlar? sence artık öyle bir deyim kaldı mı? varsa yoksa para

• Kaldı. Hala iyi insanlar var bir paylaşımda da gözüktüğü gibi. Senin bu paylaşımı yapman da bunu bir kanıtı😊

• Allah kabul etsin.

0|1
    0|0
  • İyi şeyler de oluyor...

0|1
    0|0
  • Güzel düşünce

0|1
    0|0
  • Hediye şart değil o hediye ve sevgiyi gerçekten hak eden kişilere versinler bana en güzel hediye bu.

0|1
    0|0
  • guzel mıs :)

0|1
    0|0
  • Evettt😃

0|1
    0|0
  • Ben takı istiyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0