Erkeklerin giremeyeceği PEMBE TAKSİ hakkında ne düşünüyorsunuz?

Toplu taşıma araçlarında erkeklerin kötü bakışları, taciz durumları ve tecavüzlerin artış göstermesi sebebiyle Sivas'ta bu uygulama ''biri'' tarafından başlamış. 08.00 ve 20.00 arasında kadınlara hizmet edecekmiş
Erkeklerin giremeyeceği PEMBE TAKSİ hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|1
11|25

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek-kadin ayrimini daha da arttiracak bir uygulama. Tacizlerin onune bu sekilde gecilemez.

2|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sadece 20:00 ' e kadar olması kötü

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Madımak olaylarının gerçekleştiği bu ilde olması gayet doğal, insanları fişlemenin, ayrımcılığın, zorbayı haklı göstermenin ve yavaş yavaş insanları ötekileştirmenin yavaş yavaş ve su altından yürütülen bir diğer iranlılaştırma operasyonu ile karşı karşıyayız. Renginin pembe olması aynı rengin altında ki kara fikri gizleyemiyor gören gözler önünde.

1|1
    0|0
  • Güzel düşünülmüşte Sivasta böyle vakalar pek yaşanmıyor ki taksi çok kullanılan bir ulaşım aracı değil Sivasts zaten saçma ve gereksiz bir uygulama hem burdaki taksiciler de öyle bir şey yapmıyor bir yapsın varya oyarlar o taksiciyi

0|0
    0|0
  • Saçma sapan bir uygulama. Tecvüz ve tacizin önüne erkeksiz bir toplumla geçilebileceğini düşünmek bence çok ucuz bir fikir. Sorunun temeline inmek gerekiyor. Bunlar sadece toplumu ayrıştırır. Hani eşitlik?

1|0
    0|0
  • Kadınların pembe taksiye binmelerini önermiyorum, kadınlarda bunu reddetmeli. Önemli olan şey ülkedeki erkeklerin adam olmalarıdır.

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir uygulama karısıyla beraber binmek isteyen bir sürü denyo çıkacaktır şoförde izin vermezse çok güzel dayak yiyebilir

0|0
    0|0
  • :) enteresan ama güzel :) güzel olan yanı bir kadının iş sahası oluşturması ve hem cinslerine yönelik hizmet vermesi.
    Kötü olan ise ülkenin böyle sapıklar yüzünden bu hale gelmesi...

0|0
    0|0
  • bu şekilde önüne geçilemez. görürsün bu seferde normal taksiye binen bir kadın saldırıya uğradığında neden pemb taksiye binmemiş diyecekler.
    İyi niyetle yağılan boş bir uygulama

0|0
    0|0
  • Taksiden indirir sürücüye tecavüz ederler. :S

0|0
    0|0
  • Saçma 😆 o arabayı durdurdular yine yaparlar kusura bakmayın önce zihniyeti değiştirmek lazım bunlar önlemden sayılmaz 😊

0|0
    0|0
  • Devlet ya da belediye bu tür hizmetleri yapınca ayrımcı kadınları aşağılayıcı diye karşı çıkıyorlar ne kadar dengesiz bir cins bu bahsettiklerim ama bu taksi ile kötü haber duymadım 😂 bence güzel

0|0
    0|0
  • Zarar eder. kimse kullanmaz onu

0|0
    0|0
  • Saçma bence.

0|0
    0|0
  • e hayırlı olsun

0|0
    0|0
  • Lgbt'ler içinde yapılsın.

0|0
    0|0
  • Taksiye binmem

0|0
    0|0
  • Bence fiyasko olmuş

0|0
    0|0
  • on numara memleketimede bu yakışıır helal olsun !

0|0
    0|0
  • Ben niye hiç gormedim ki 😄

0|0
    0|0
  • Ayrışmalar başladı, duruma boka sarıyor derim.

0|0
    0|0
  • Bagajına binerimki ben

0|0
    0|0
  • Olması gereken bişey sadece rengi uymamış bence

0|0
    0|0
  • Helal 👏

0|0
    0|0
  • renk sakat

0|0
    0|0
  • pirfekt.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Asla olmamalı. Kadınlar ve erkekler çok ayrıştırılıyor artık. Bu uygulama yerine o zihniyetlere el atılmalı. Ya da pembe taksi yerine her taksiye kamera zorunluluğu getirilmeli ve koltuklarda da acil çağrı butonu olmalı. Çok saçma ve gerici bir uygulama

0|0
    0|0
  • Utanç verici bizim gibi geleneğine bağlı müslüman olarak nitelendirilen bir ülkede böyle olayların yaşanması böyle uygulamaların olması utanç verici

0|0
    0|0
  • Süper olur İstanbul a da gelse de tedirgin olmasak taksiye binerken

0|0
    0|0
  • Eh peki bayan sürücüye ne olacak.
    Bu bir çözüm değil ki.

0|0
    0|0
  • Sapıklara Hadım

0|0
    0|0
    • Ah keşke öyle bir ceza olsa

• fikir güzel fakat, çok kazancı olacağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Harika cok mantıklı

0|0
    0|0
  • Aslında pembe taksi değilde pembe otobüs talebi vardı

0|0
    0|0
  • Erkekler çok bakar o taksiye

0|0
    0|0
  • Cok tatli