Sizce acı olgunlaştırır mı insanı?

Sizce acı çekmek olgunlaşırır mı insanı?

#ciel

8|1
51|77

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Acılara gülümseyen anlarım arsız duygularım var. 😃 yani o yüzden acı insanı olgunlaştırır. 😃

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 76

• Aslında : Biraz fakirlik çekmek gerekli, zenginde olunsa geçici ve rol olarak fakirlik yasatilmali çocuklara.

Tarihte ecdadin yaptıkları ve yasadiklariyla sorunlara bakış acıları, cozumlemeleri, manevî dirayetleri anlatilmali. .

Acidan ders alıp olgunlaşmak aile içi yaşantı ve eğitim ile, vede insanın içinde olan bir hakikatle şekillenir.

0|0
    0|0
  • Travma sonrası olgunlaşma diye bir mevzu var ama unutmayalım travma sonrası stres bozukluğu diye bir şey de var.

Acıya göre, kişiye göre, çevresel etkenlere göre değişir.

0|0
    0|0
  • Olgunlaşma süreci sadece acıyla kısıtlı değildir. Ancak, hissedilen acının da insanı büyüttüğü bir gerçektir.

0|0
    0|0
  • Acılar elbette insanın hayata farklı açılarla bakmasına sebep oluyor bir ön görün oluyor haliyle evet olgunlaşıyorsundur..

0|0
    0|0
  • olgunlaştırır ama günümüzde olgunluk anlayışına göre olgunlaştırır o anlayışta hastalıklı bir anlayıştır

0|0
    0|0
  • Acı çekmek bir insanı olgunlaştırır fakat, tam anlamıyla değil.

Bir insanı değiştirir çünkü, normal bilgi sahibi olarak olgunlaşan insan farklıdır, acı çekerek olgunlaşan insan farklıdır. Çünkü, normal bilgi sahibi olarak olgunlaşan bir insan;

İleride karşılaşacağı çoğu şeyi tahmin edebilir. Fakat, acı çekerek olgunlaşan bir insan;

Sadece o acı üzerinde durur çünkü, o acı ona çok zarar vermiştir ki bu yüzden olgunlaşma derecesine ulaşmıştır. Ve o acı üzerinde durmak, insanı yanlış seçimler yapmaya yöneltir.

0|0
    0|0
  • Acı İter İnsanları Muammalara.
    Acı Olgunlaştırır Belki De İnsan Denen Canlıyı Bu Hayatta ama Olgunlaşmanın Manasına Orantılı Olur mu Bilemem Asla.
    Olgunlaşmak Eğer Acılar Karşısında Nasıl Davranman Gerektiğini Öğrenmekse Asla
    Sürüklendim Uçurum Kenarlarına Nasıl Davranmam Gerektiği Muamma.
    Koca Bir Sessizlik Sarmaladı Ruhumu Bense Bilemediğimden Atladım Uçurumlara Düşünmeden Mutlaka Düşünsem De Çıkar Yol Hep Muamma.
    Olgunlaştım mı Ben Bilmem Ama Yüksek Sesle Atılan Kahkahalar Var Ruhumda ve Eskise De Beden Yapılan Hamleler Hep Muamma
    Kısmen Eskidim Ben Acılar Karşında Ama Yabana Fırtlamadım Acıları Kucakladım Şevkat Gösterdim Onlara Çünkü Acı Hissedilmek İster Hayatta Tek Dayanağın İnancın Vardır Omuzlarında sarıl İnancına Nasıl Bırakmaz ALLAH Hiç Bir Şeyi OrtalarDa.!!

0|0
    0|0
  • Büyüyünce olgunlaşırsın dediler çürüdük bilmiyolar

0|0
    0|0
  • Başka ne yapabilirki mayk?

0|0
    0|0
  • Acı adamı öldürür

0|0
    0|0
  • çekilen acıları en içte hisseder insan. kim bizim için üzülürse üzülsün, sadece biz biliriz acının tadını. acılar yüklenir omuzlarımıza ve biz onların altında erirken, bir zaman gelir artık büyümüşüzdür. acılar belki insanı hayattan bezdirmek için bir sebeptir ama acılar adam eder insanı, büyütür, olgunlaştırır. önceleri bir çocuk gibi gülerken, acıyla yoğrulan insan acı acı güler hayata, dudaklarındaki hazin kırışıklıklarla..

0|0
    0|0
  • Olgunlaşmazsın hissizleşir duyarsızlaşırsın bu kadar basit.

1|0
    0|0
  • Acı ve alınan dersler. Tecrübelerin de her çeşidi yani iyisi kötüsü. Sorumluluklar da olmazsa olmazlar.

0|0
    0|0
  • Oldukca

0|0
    0|0
  • Acı yalnızlaştırır cunku artık herşeyi anlarsın tecrübe konusur

0|0
    0|0
  • Yanlis bir genelleme bence... Olgunlasmak icin aci cekmek ya da aci cekince olgunlasmak gerekir hibi bir kural yok.

0|0
    0|0
  • Çekiç altında ezilen demir, 2 farklı tepki gösterir.
    Ya inen her çekiç darbesi ile daha da dağılir.
    Ya da her darbe onu daha da sertleştirip Çeliğe dönüştürür. İnsan da aynı işte...

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Tabiki. meyve gibidir insanlar

0|0
    0|0
  • Acı insanı, insan yapar, yemeğin tuzu, biberi gibi.,.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle acıyla tecrübe kazanıyor acıyla olgunlaşıyor insan.

0|0
    0|0
  • Aldatılmak, acı çekmek evet olgunlaştırıyor. Katılıyorum, haklısınız.

0|0
    0|0
  • Alakası yok sadece ders alır.

0|0
    0|0
  • Acıya göre değişir o

0|0
    0|0
  • olan bişee

0|0
    0|0
  • Olgunlastırıyoo

0|0
    0|0
  • Bence tecrube kazandirir bir dahaki olayda bu tecrubeyi kullanirsan aci cekmessin ki defalarca aci ceken bunlardan edindigi tecrubeyi kullanmayan insanlar var etrafimda

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • ee tabi ki

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    46

Kızlar Ne Diyor 50

• "Acı çektikçe insan olgunlaşırmış, yalan be! İlk önce kalbin kırılır, sonra çürümeye başlarsın." Diyor Cemal Süreya. Ama ben insanı olgunlaştıran tek şeyin acı olduğunu düşünüyorum. Gerçekler acıdır diye dilimize pelesenk olmuşken, acıdan başka rasyonel gerçeklik düşünemiyorum ben. İstersen 90 yasında ol, canın has yanmadıkça sen; ben oldum diyemezsin.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.. Bu çok doğru bir durum

0|0
    0|0
  • acı cekmek gerekmez bazen gözlem gücünün iyi olması da yeterlidir

0|0
    0|0
  • Olgunlastirir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Oldukça herseyden once ders alıyoruz

0|0
    0|0
  • kazıklar baya olgunlastiriyor

0|0
    0|0
  • Evet olgunlaştırıyor

0|0
    0|0
  • Kişiliğe göre değişir. Bazıları çektiği acıya rağmen hala çocuksu da olabilir.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle olgunlaştırır fakat aşk acısı gibi saçma acılar değil onlar insanı daha da çocuksu yapıyor gereksiz şeyler için üzülmek fazla anlamsız, daha büyük acılar var onlar insanı fazlasıyla olgunlaştırıyor bazen insan kendini bile taniyamiyor.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Olgunlaştırır elbette. Küçük bir kız çocuğu olman gerek zamanda hayat sana birkaç şey yükler ve sen küçük yaşta büyük biri olursun buna mecbur kalırsın. Ve küçük bir kız çocuğu büyük bir kıza dönüştüğü zaman YAŞ ilerlese bile içindeki büyük kız çocuğu seni bir tık ileri taşır.
    Zor.

0|0
    0|0
  • Evet olgunlaşırsın yaptığın hataları daha yapmazsın

0|0
    0|0
  • Evet olgunlaştırır.

0|0
    0|0
  • Hayir aci cekmedende olgunlasabilirsin

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Aynrj

0|0
    0|0
  • Her acı farklı şeyler ogretir,,
    Buna olgunlasmak mı denir emin değilim

0|0
    0|0
  • Tabi ya. Aci cekmeden neyin ne oldugunu dogrunun mutlulugun degerini nasil anlardik ki.

0|0
    0|0
  • tabi ki

0|0
    0|0
  • evet kesinlikle

0|0
    0|0
  • Olgunlaştırır

0|0
    0|0
  • Olgunlastrtr

0|0
    0|0
  • Hemde nasıl.

0|0
    0|0
  • Of course

0|0
    0|0
  • acılar yeni sayfalar seni her zaman büyüten asıl gerçeklerdir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle olgunlaştırıyor. Aynı yaşta olan acı çeken ve acı görmemiş iki insan karşına çıkarsa anlarsın. Acı çekmeyen insan çocukça davranır pembe gözlüklerle bakar etrafa. Acı çeken ise olgundur daha gerçekçi bakar herşeye

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    20
Yükleniyor...