İslam dini kadinlara deger verir mi?

Tabiki de veriyir diyenler su meshur nisa-34 hakkinda ne diyor peki?

''Allah'ın bazısını bazısına üstün kılması nedeniyle ve mallarından harcamalarından ötürü erkekler, kadınlar üzerinde hüküm sahibidirler. (Ama öte yandan da) saliha kadınlar; gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri (hakları), kocasının bulunmadığı zamanda koruyanlardır. Baş kaldırmalarından endişelendiğiniz kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) dövün. Size itaat ederlerse sakın aleyhlerine yol aramayın. (Unutmayın ki) Allah (hepinizden daha) yücedir, büyüktür.)''

0|1
1|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kuran-i Kerim'i anlayabilmen için ilk önce tamamini okuman lazim kardeşim... ilk başta haram olmayan sonradan haram olan seyler var mesela yanlis hatirlamiyorsam alkol gibi... bak Islam dini kadinlara deger vermese ilk hatasinda birakin terk edin dövün der ama bak YÜCE ALLAH kademeli olarak ufaktan başlayarak uyarin sonra dövün dıyor ama ne diyor bak iz birakmayacak sekilde yani bir uyari seklinde diyor ve hatasinida anlayinca halâ ona ceza verecek mazeref aramayin diyor eģer ki tefsir kitaplarinida okursan daha iyi anlarsin 😊

0|0
    0|0
    • Bir cuval dolusu patatesle dovebilir miyiz? Hem iz de kalmaz ne dersin muslim?

• Dinlerin hepsini sacma buluyorum. Belki hristiyan olabilirim ama. İnanacagin tek din hristiyanlik olur

• Objectif ve ön yargisiz olarak incele tüm dinleri en sonunda Islami sececegine inaniyorum kardesim emin ol insan mantigina yatmayan hic bir sey yoktur Islamda mantigina yatmayan bir sey varsa yeterince arastirmamişsin demektir emin ol 😊 dogruyu bulursun insallah ne diyeyim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• 1-) Şarj %5 hemen yazıyorum
    2-) Youtube Edip Yüksel bütün cevaplar mevcut.
    3-) Ayet tefsirinde parantez olmaz onlar ortak koşanlardır.

0|0
    0|0
    • O parantez bu sureyi mantıklı kılabilecek tek şey. O da yoksa direk kadınları dövün buyuruyor. Ne kadar hoş...

• Diyanet de boyle cevirmis. Diyanetin kapatilmasi icin imza kampanyasi yapilsa seve seve imza atacak misin? Turkiyede boyle bir kurum olmasin diyecek misin durustce? İkiyuzluluge bak. Hem diyanet kapatilsin denilince ayaklaniyorsunuz. Hem de diyanetin cevirisi yanlis onlar islami yasamiyor diyorsun. Hayirdir kardes allah mi oldun?

• Diyanet kapatılsın dense evet derim kapatılmasın diyene açıklamamı yaparım fakat onu zorlamam başka bir sorun var mıydı? Ne alakası var Allah mı oldun ne saçma bir kelime mantık sınırları içerisinde tartışacaksan tartış

• Yüce Allah tüm kullarını sever ve değer verir. Lekelemek ne boyunuza ne haddinize!
    İnsan gibi okuyup anlayın önce.
    Cennet anaların ayakları altındadır diye boşuna söylenmemiş.
    sen öyle cımbızla kelime çekersen herşey yanlış anlaşılır.
    Allah c. c yüce dinimizi kötüleyen hakaret eden inananları yolundan çevirmeye çalışanlara lanet yağdırsın

0|0
    0|0
    • Cimbizla kelima secmiyorum. Nisa suresi-34'un tamamini attim. Bunlari diyen kisi allah. Yoksa kuran okumadin mi kafir cehennemde yanacaksin

Yükleniyor...