Neden hepiniz iskandinav ülkerine gitmek istiyorsunz onların %90nı ateist?

evet hepiniz allah müslümanlık filan diyorsunuz ama hepiniz avrupaya özellikle dünyanın en rahat ülkeleri olan iskandinv ülkelerine gitmek istiyor ya da hayalini kuruyorsunuz. ama iskandinavların %90nı ateisttir.

Güncellemeler:
buranın %99 müslüman ne haltoluyor diyorsnz da sonucta siz müslüman deglmsnz ya. e ateistlerin %90 olduğu ülkeleri sevmek niye o zaman. bu iki yüzlülülük
ben bu soruyu müslüman olanlara soruyorm. ateistlere degl. boşuna kafa karıştırmayn

0|1
1835

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Şeriat isteyip arkasına bakmadan kaçan tipik süslüman anlayışı =)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 34

• ya cevap vererek kendimi yormayacaktım ama bir durup düşünmen içn yazıyorum. nolur bana cevap verme sadece araştır ve düşün, bana vereceğin cevap benim fikrimi değiştirmeyecek.

o söylediğin iskandinav ülkeleri insani gelişme endeksinde her yıl ilk sıralarda yer alıyorlar. insani gelişmişlik tekrar yazıyorum. altta da linkini paylaştım. müslüman ülkeler bu listenin hep alt sıralarındalar. bu endeks ülkelerin sadece maddi durumlarına bakmıyor, bir çok farklı toplumsal dinamiği formülize etmişler ve buna göre puanlama yapıyolar. karmaşık bir formülleri var ve altta verdiğim linkte bunu da görebilirsin.

yani özet olarak müslüman olmak 'İNSAN' olabilmenin şartı değil. ateist olarak da insan kalınabiliyor. ama senin müslüman dediğin insanlar ortadoğuda Allahuekber diyerek kafa kesiyorlar. Acaba ekber olan Allah bu yapılanları affedecek mi?

Eğer beyin diye bir organın varsa ve okuma yazma biliyorsan bu linki bir incele ve Allahaşkına bana cevap yazma zaten okumayacağım.

tr.wikipedia.org/.../%C4%B0nsani_Geli%C5%9Fme_Endeksi

0|1
    0|0
    • niye soruyu anlamamkda direniyorsnz. kimseye insan degl demekdik. ama musluman olarak burdakı ateistlerin bile varlığndan memnun deglken kalkıp oralara gitme isteiği bana iki yüzlüce geliyor

• Türkler daha çok özenti ve lüksüne rahatına düşkün bir millet bunu kabul etmek lazım öncelikle. Ve müsmümanlık dış kabuk sadece içte bişey kalmamış. Kutlu doğum haftası kutlayan kimseyi görmedim ben bu ülkede ama ne kadar ecnebi günü bayramı tatili var hepsini birebir taklit eder hatta onlardan daha fazla abartırız. Yani müslümanlık sözde kalan biyer oldu artık türkiye

0|0
    0|0
  • Senin dediğin gibi müslümanları sevmemek gibi bir durum söz konusu değil. (gittim gördüm arkadaşlarım var)
    Ayrıetten herkesin kendi inancı da kendinedir, gitmek isteyen gidebilir.
    Sırf yok onlar ateist yok hristiyan diye gitmemek sence ne kadar mantıklı?
    Bir tatili, yaşamayı bile din' e vurduğunuzda yobaz oluyorsunuz bilginiz olsun.

0|0
    0|0
    • sevmemek diye bişeyleri yok ama nefret etmek diye bişeyleri var. nefret ediyorlar biz de kör deglz görüyorz. ha size lafta iyi davranmışlardır ama islamdan müslümanlardan nefret ederler

• Kulaktan dolma bilgiler ve gözlemlemekle bu şekilde nefret ederler deyimin doğru değil.
      Gider, görür, yaşar ve tecrübelerini deneyimlendirir ondan sonra bu şekilde bir eleştiri yapman gerekirdi.

• müslümanları mı seviyorlar yani adam hristiyanlığa bile karşı. sana herkes bir tarafyla güler

• Ben Afrika tarafına gitmek istiyorum

0|0
    0|0
  • Kadın nüfusu çok ya malum birde yokluk sanki bize kalmışlar gibi :D

0|0
    0|0
  • ateistlik bulaşcı mı niye gitmeyek xDD

0|0
    0|0
  • canları istiyo

0|0
    0|0
  • gidersen anlarsın

0|0
    0|0
  • Adamlar her konuda olduğu gibi dinde de bizden çok ileride.

1|0
    0|0
  • akp müslümanda ne oluyor sanki...

0|1
    0|0
    • adamın dibisin.

• ya defol git. sen çok beyinlisin belli. geriizekallı sana ne sordugum sorudan. ayrıca iki yüzlüsünz.

• iki yüzlülüğünüze boşuna süslemeler yapmayın

• hırsızlık yolsuzluk rüşvet çocuk istismarı kısacası müslüman ülkelerinde olan tüm pisliklerin orda olmadığı için gitmek istiyorlardır...

0|0
    0|0
  • Güzel yerler

0|0
    0|0
  • Ateist olsalar ne fark eder. Sonuçta saygılılar

0|0
    0|0
    • saygılılar mı. ? o yüzden mi bas bas bagıryorlar müslümanlar bizim ülkelere gleip ülkemizi mahvediyorlar diye. müslümanlara saygıları gerçek degl onların.

• islama hakaret ediyor onlar

• Ben cok ateist ile sohbet ettim. Kendi fikirlerini söylediler hakaret ettiklerini duymadım. Edenlerde vardır mutlaka kendi terbiyesizliğidir.

O yanlş yapıyor diye sende yanlış yapacakssn buyur devam et.

Neysr hayırlı gunler sanaa

• onlar insan değiller mi?

0|0
    0|0
    • ne alaka ya nasıl bir kafanız var sizin

• Giden gitsin..

0|0
    0|0
  • işte %90 nı ateistse doğru yola getirmek için nie olcak başka :DD

0|0
    0|0
  • Turistik olarak ama. mesela letonya çok güzel bir coğrafyaya ve şehir mimarisine sahip

0|0
    0|0
  • gezip görmeye gideceğim belki keyfim işte.

0|0
    0|0
  • Ben de ateistim ayrıca oraya gitmek istememizin sebebi ekonomik olarak daha rahat olmaları. Benim ingilizcem yeteri kadar iyi belki üniden sonra İsviçre'ye gidebilirim.

0|0
    0|0
    • ben soruyu müslümanlara sordum

• Soru başlığına göre cevap verdim soru içeriğini okuyan bir insan değilim.

• ama pendir gibiler.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 17

• iyi de bize ne ki bundan? oraya gitmek için ateist olma zorunluluğu mu var? onlar neye inanırsa inansın, biz gittiğimiz yere inancımızı evde unutup mu gideceğiz yani?

1|0
    0|0
  • Ben iyiyim burada.

0|0
    0|0
  • daha kaliteli yaşam için <3

0|0
    0|0
    • evet ama onlr da diyor ki müslümanlar gelip bizim kaliteli yaşamımızı mahvediyorlar.

• e haklılar

• Sen hiç İran a tatile getmek isteyen birini gördün mü? Ayrıca insanların yaşamak istedikleri yeri dinleri mi belirler? Ortam ne olursa olsun insanın kalbiyle Allah arasındaki şey... Fazla saçmalamışsın bence.

0|0
    0|0
  • Ateist diye gitmek istiyoruz onları imana getirelim diye 😄

0|0
    0|0
  • Sadece gezmek istiyorum yaşamak istemiyorum

0|0
    0|0
  • Ee ne yapalım ateistlerse. Bulaşıcı bir hastalık değil bu sonuçta.

0|0
    0|0
  • Eee yani? Türkiyenin de sözde %90ı müslüman?

0|0
    0|0
    • detayı da oku bari

• ama onlar müslümanları sevmiyorlar dünyadan haberinz yok

• Onlar sevmiyor diye sende mi sevmeyeceksin o Zaman onlardan farkın ne olacak?

• Rahat yaşamın dinle ne alakası var?

1|0
    0|0
  • Sırf ateistler diye neden gitmeyelim? Dünyada en rahat yaşanabilecek yerlerde İskandinav ülkeleride yer alıyor, ayrıca Finlandya eğitim sistemi en iyi ülke seçildi. Sadece din yüzünden gitmeyelim mi? Onlar buraya geliyorlar?

1|0
    0|0
  • Ben istemiyoru,

0|0
    0|0
  • Ben istemiyorum

0|0
    0|0
  • çünkü içki var. içkili denizlere atın beni.

0|0
    0|0
  • Sarisin mavi gözlü çok yakışıklılar

0|0
    0|0
  • Bu kiz dogu konusuyo.

0|0
    0|0
  • Güzel hatunlar guzell

0|0
    0|0
  • Ben Müslümanım be burda kalmak istiyorum