Kadınlar neden regl oldum demekten utanır?

Regl olmak bir kadın için oldukça normal bir şey. Peki neden bunu söylemek bu kadar "yanlış"?

0|0
15|26

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bence söylenmesi gereksiz bir şey. Eşin bilebilir. Her kadının yaşadığı bir durum ve özel kalması gerekir. Şahsen bana kimse sinirlendiğimde reglmisin diye sormaz. Abiye kardeşe babaya söylemeye ne gerek var. Arkadaşlarımında bilmesine gerek yok çünkü bu bana özel bir durum. Erkekler 40 yaş sendromjna girdiğinde herkes yüzüne yüzüne SEN 40 YAŞ SENDROMUMU OLDUN GEL CANIIM KIYAMAM gibi saçma bir yaklaşımda bulunmaz. Reglken kimse regl olan kişinin nasıl hissettiğinide umursamıyor yapacağını yapıyor. Yani bunu yaymaya gerek yok. Yalnızca namaz kılmadığkm zamanlarda belli oluyor, anlıyorlar. Böyle anlaşılıyor zaten. Şahsen ben çıkıp birine reglim demeye utanırım çok yakınım olmadığı sürece. Gerek yok çünkü, sonuçta onun olduğu bölge mahrem bir bölge. Çekiniyor insan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Patriarchal sistem izin vermez çünkü.
    Ayıptır kadınların kendileriyle ilgili herhangi birşeyi açık etmesi.
    İnsanların her gün tuvalete gitmesi kadar normal bir şeydir ama kadınların saçlarının kapatılmasının istenmesi gibi bir şeydir.
    Gereksiz ve toplum tarafından empoze edilmiş bir yanlış.

1|0
    0|0
  • afedersin bende tam tersi ne zaman bir kızla tanıssam aksam mesaj atıyor hastayım agrım var diyor hayırdır ne oldu diyorum adet donemınde oldugunu soyluyor. niye bunu sureklı belirtirler anlamadım cinselliğe cekmek icin mi sohbeti amac ne 10 kısı en az boyle yaptı

0|0
    0|0
  • Cunku bazi abazalara regl kelimesi bilene cinselligi cagiristirir. Bu tipki cocugunu emziren kadinlari bile seks objesi goren ruh hastalarina benziyor. O yuzden bazi kadinlarin bunu saklamasi normal :)

0|0
    0|0
  • Utandıkları için.

0|0
    0|0
  • sana sormak lazım harun abi :Ddddd

1|0
    0|0
  • Ayip bir şey yaptık sanar utanirlar

0|0
    0|0
  • Lokasyondan ötürü olsa gerek.

0|0
    0|0
  • Bence de çok normal çok doğal panpa

0|0
    0|0
  • Erkekler için nirmaldegil belki oyuzdendir belki kadınlardan uzaklaşma sebebi olabilir secde aklına gelebilir soğuyabilirsin belki bunlardir nerden bilim:)

0|0
    0|0
  • Bilmem sen ver cevabını

0|0
    0|0
  • kadınların özgüveni olmayışından kaynaklanıyor

0|0
    0|0
  • ayol bende regl oldum

0|0
    0|0
  • Sanki biz boşaldık diyebiliyoruz:)

0|0
    0|0
  • Yani soyleselerde bizde o donem mesj atmasak riske girmeye gerk yok sonucta 😂😂

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmedim hepsi söyler tam tersi söylemeyenini de ben görmedim

0|0
    0|0
  • utandıgından degil regl zor cıkıyor agızdan mens diyin daha kibar kimsede anlamıyor zaten

0|0
    0|0
  • bunu bana mı soruyosun :D

0|0
    0|0
  • Örümcek beyinler hep

0|0
    0|0
  • hadi kadınlar bunu da açıklayın

0|0
    0|0
  • teşhis koyuldu meraklı

0|0
    0|0
  • benim utandığım zamanlar bile olmuştur. haklısın neden utanılınır, saçma.

0|0
    0|0
  • Artık söylemeye başladılar yya ulkemiz buna da alisacak.
    Ebru neyin var?
    Hastayim yani kizsal hastalik

0|0
    0|0
  • Bende baasur var regl gibi kanama oluyo her vcden sonra ben bunu demeye utanıyorum kalki ki siz utanmayacaksinjz ped bile kullandim lan :/

0|0
    0|0
  • yanlış değil, pis

0|0
    0|0
  • Türkiye'de yanlış ve ayıp olarak görünüyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• yaşadıgımız toplum böyle empoze etti

0|0
    0|0
  • Ben utanmıyorum mens donemimdeyim derim regl de olur fark etmez fakat evet utanan var çünkü bu sosyolojik birsey toplumsal cinsiyet denilyor bizim biyolojik olarak değil toplumsal cinsiyet erkek sünnet olduğu zaman düğün yapılır kadın regl olduğu zaman bir ayıp gibi saklanır

0|0
    0|0
  • Regl dönemini bilmeyen yoktur sanırım. Bahsettiğin şey erkek arkadaşa söylemekten çekinmekse yanlış bir şey yok. Söylenebilir ama herkese ya da herhangi birine neden söylesin ki bunu. Abestir. Vajinamda mantar var demek gibi.

0|1
    0|0
  • Utanmam ben anavatan kan ağlıyor diye espirisini de yaparım

0|0
    0|0
  • Kişisel bir olay, bu. Ne dye sosyal medyada ilan edeyim ki. Bazı, kızlar majeziiiiik falan yazıp, ima ediyorlar direkt yazan da var çok, gereksiz

0|0
    0|0
  • Utanan kadin pek kalmadi sanirim.. zaten cok dogal bir sey bu..

0|0
    0|0
  • Utanmanın nesi kötü

0|0
    0|0
  • Yanlış değil aslında ama ne gerek var her yerde regl oldum mu diyelim

0|0
    0|0
    • Her yerde regl oldum denmez tabi. Ama bu doğal bir şey, agresif kadına bile ayıp bir şeymiş gibi regl misin diye soruyorlar

• ben utanmam. neden utanayım?

0|0
    0|0
  • Tabu çünkü.

0|0
    0|0
  • Bende cok merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • Utanmıyorum

0|0
    0|0