Sizce de şeriat gelmeli mi?

Arkadaşlar ben şeriat gelmesini istiyorum. lise son sınıfım. ailemde senin okumaya hevesin yok diyor. onlar bile ümidi kestiler. ama tabi olmaz, allah ne der , oku ama kuran'ı oku der. ve kızlar ile erkekler aynı sınıfta olmamalı bana göre. Eğer illa aynı olacaksa kızlar başlarını kapatmalı. Ve bayanlar çarşaf giyinmeli. Bazıları öcü diyor..Öncelikle siyah dikkat çekmeyen bir renk ve çarşaf boldur. vücut hatlarını kızlar. ziynet yerleri belli etmez. Bana göre en iyi tesettür şekli çarşaftır. Bazı bayanları ve kız çocuklarını görüyorum , fotoğraflarda dudak büzüyorlar kapalı oldukları halde , rengarenk başörtüleri takıyorlar , uzun etek giyiyorlar ama vücut hatları belli ve rengarenk... yüzünde de badana.. emin olun islamda kadın küçük düşürülmüyor. evet nisa suresinde kadınları dövebilirsiniz diyor lakin , onlara bir şans tanıyın veya uyarın vb. eğer işe yaramazsa onları hafifçe ve iz bırakmayacak bir şekilde dövün , der. bunda bir sakınca görmüyorum ben. sizce şeriat gelmeli mi? Ve ben alevi bir ailenin çocuğuyum. burada alevileri yargılamıyorum sadece gereğinden fazla dindar ve kısıtlayıcım bunu kendimde biliyorum yani biraz ailemle ters düşüyoruz. Bana göre Atatürk'ü sevmeme nedenleri (nedenlerim ) ise alfabayi türkçe yapması , çarşafı yasaklaması , kadın ve erkek eşitliğini sağlaması , çok eşliliğin yasaklanması vb. çok eşlilik kuranda geçerlidir ve bir sakıncası yoktur ve Atatürk'ün bunu yasaklaması bana ters. ve dünyaya boşuna gelmedik. bu yüzden ülkeye şeriat gelirse daha iyi olur diye düşünüyorum. fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. ancak hiç bir fikire küfür ve hakaret istemiyorum. lütfen burada benide yargılamayın.

0|0
1843

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 42

Kızlar Ne Diyor 17

Yükleniyor...