Sizce de şeriat gelmeli mi?

Arkadaşlar ben şeriat gelmesini istiyorum. lise son sınıfım. ailemde senin okumaya hevesin yok diyor. onlar bile ümidi kestiler. ama tabi olmaz, allah ne der , oku ama kuran'ı oku der. ve kızlar ile erkekler aynı sınıfta olmamalı bana göre. Eğer illa aynı olacaksa kızlar başlarını kapatmalı. Ve bayanlar çarşaf giyinmeli. Bazıları öcü diyor..Öncelikle siyah dikkat çekmeyen bir renk ve çarşaf boldur. vücut hatlarını kızlar. ziynet yerleri belli etmez. Bana göre en iyi tesettür şekli çarşaftır. Bazı bayanları ve kız çocuklarını görüyorum , fotoğraflarda dudak büzüyorlar kapalı oldukları halde , rengarenk başörtüleri takıyorlar , uzun etek giyiyorlar ama vücut hatları belli ve rengarenk... yüzünde de badana.. emin olun islamda kadın küçük düşürülmüyor. evet nisa suresinde kadınları dövebilirsiniz diyor lakin , onlara bir şans tanıyın veya uyarın vb. eğer işe yaramazsa onları hafifçe ve iz bırakmayacak bir şekilde dövün , der. bunda bir sakınca görmüyorum ben. sizce şeriat gelmeli mi? Ve ben alevi bir ailenin çocuğuyum. burada alevileri yargılamıyorum sadece gereğinden fazla dindar ve kısıtlayıcım bunu kendimde biliyorum yani biraz ailemle ters düşüyoruz. Bana göre Atatürk'ü sevmeme nedenleri (nedenlerim ) ise alfabayi türkçe yapması , çarşafı yasaklaması , kadın ve erkek eşitliğini sağlaması , çok eşliliğin yasaklanması vb. çok eşlilik kuranda geçerlidir ve bir sakıncası yoktur ve Atatürk'ün bunu yasaklaması bana ters. ve dünyaya boşuna gelmedik. bu yüzden ülkeye şeriat gelirse daha iyi olur diye düşünüyorum. fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. ancak hiç bir fikire küfür ve hakaret istemiyorum. lütfen burada benide yargılamayın.

0|0
18|43

En İyi Erkek Görüşü

• seni yargılayacaklar önce bir kendini yargılasın. çok dogru söyluyosun. sana canı yürekten katılıyorum. böyle düşünenlerin varlıgı bile güzel birşey

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Gelmeli

2|0
    0|0
    • Gelsin ki artık kızlar otursun biyerde

Erkekler Ne Diyor 42

• ilk olarak insanların anlayamadığı bir şey war.. Şu an demokrasi ile yönetiliyoruz.. ve demokrasi en kötü yönetim biçimidir dünya üzerinde.. ama iş uygulamaya geldiğinde en uygulanabilir dir.. şeriat veya kominizim uygulanabilse zaten demokrasiden çok daha iyidir.. Gözünü aç ve geçmişe ve dünyadaki şu anki duruma bak.. şeriat denendi bu dünyada kominizim denendi. ama hiç biri ugulanamadı.. bunun sebebide insan doğasına aykırı.. şimdi sen diyorsun ki şeriat gelsin.. nisa süresi yok dayak serbest ama iz kalmayacak.. bunun iz kalıp kalmamasını nasıl kanıtlıyacaksın.. yahut kim engel olacak iz kalmayacak şekilde seni dövmelerinden.. Şu an bir bak istersen müslümanlığı bile farklı şekilde yaşayan 50 tane yer war... aydı durumda şeriatı da... sen bence hiç bir bilğin olmadan kuranı okuyup sadece aa ne güzelmiş hemen gelsin diyen ahmaktan başka bir şey degilsin.. geldikten sonrada getirene küfredersin bu ne biçin iş diye..

2|0
    0|0
  • Kesinlikle katılmıyorum. Bu ülkenin toprakları kadın erkek birlikte kazanıldı. Hiç bir şekilde kadını erkeği olmaz eğitimin. Ayrıca oku ama Kur'an'ı oku diye bir söz de geçmiyor. Madem islama inanıyorsun. "İlim Çin'de de olsa gidip alınız" sözünü örnek al kendine. Atatürk Latin alfabesi getirmeden önce %5 olan bir okuma yazma oranı var. Sen hala matbaa şeytan icadıdır deyip ülkeye sokmayanları savunuyorsun. Kadın erkek eşitliğine gelince; kadına okuma şansı verilmediği zaman erkek doktora muayene olmayı kabul ediyor musun? Yoksa zatürreden ölmeyi mi yeğlersin? Evet tek eşlilik de kadına verilen değerdir. Evlenince miden kaldırırsa eğer kocanı 3 kadınla daha paylaşırsın...

2|1
    0|0
  • şükürler olsun ki artık mantık ve saygı çerçevesinde yorum yapmakla vakit kaybetmiyorum..
    gelsin ya da gelmesin sıfır sıkıntı..
    kısa bir bilgi vereyim:
    imam-ı azam hazretlerine emevilerin ırak valisi kadılık teklif etmiştir. fakat kendisi şu gerekçeyle kadılığı reddetmiştir;
    eğer vali benden vasıt mescidinin kapılarını saymak gibi sıradan bir iş istesin yine kabul etmem. o bir insanın katline hükmedecek, ben mühür basacağım ha? Allah 'a yemin ederim ki bu mümkün değil!

yani sistem düzgün olsa bile uygulayan düzgün olmadıkça adaleti sağlayamazsınız.
    ve kimse kusura bakmasın bu dünyada sırf işine gelmedi diye bana kırbaç vurma hakkını kimseye vermem.

0|0
    0|0
    • Süreyya'yı Taşlamak.
      İran sinemasından...
      İzlemeni tavsiye ederim hacı...

• @Tebessüm1903 o filmi aglamadan izledim diyenin insanlığından şüphe ederim. Süreyya'nin naifligi, masimiyeyi ve savunmasız oluşu... o kadar can yakıcıki :(

• ... masumiyeti*...

• gelsin tabi şeriat ama bence ondan daha da önemlisi günümüzde aile kurmanın evlenmenin psikolojik ve maddi açıdan zorlaştırılması çok daha kötü
    istediği kadar şeriat gelsin bu dediklerin olsun erkekler günaha girmeye devam edecekler çünkü fıtratta bu var yani

1|0
    0|0
  • yorumlara baktımda yok şura şeriatı böyle yapıo yok bura şeriatı öyle yapıyo demişlr ulan şeriat mezhep farkı gibi herkes ayrı uyguluyor.. bilip bilmeden atıp tutmuslar allah akıl versin bu ülkeye şeriatın gelicegini sanmam ama bence şeriat cezaları kesinlikle gelmeli

1|0
    0|0
  • bencede gelsin şimdi kemalistler yorum atar

1|0
    0|0
    • bir sürü laf geçirdiler zaten bana ahahah :D

• Gelmeli

1|0
    0|0
  • Şeriat isteyen birinin sosyal paylaşım sitelerinde olmasına, hatta internet kullanmasına akıl sır erdiremiyorum. Bu nasıl bir ironidir yahu.

3|1
    0|0
  • şeriat isteyip bir de okula gitmeyi mi düşünüyorsun? nasıl olsa çalışmayacaksın neden okuyasın otur evinde değil mi? hadi diyelim ki okula gittin şöyle bir durum da var. yalnızca başı kapatmak ile bitmiyor olay. erkekler sıralarda oturacak kızlar yerde oturacak. bu her yerde uygulanan sistemdir şeriat ülkelerinde :D çok eşliliği her erkek destekler zaten onda sorun yok :D kadın erkek eşitliği bozulduğu anda neler çekeceğinden haberin yok o yüzden böyle konuşması kolay :D

ya hani işin gerçeği şeriat erkekleri fazla etkilemiyor o yüzden bizim için sorun yok. ama sen diyorsan ki ben okumak istemiyorum, çalışmak istemiyorum, evde oturayım bir tane kocam olsun onun artık ikinci üçüncü eşi olurum. hayatım boyunca onun her dediğini yapar hizmet ederim diyorsan. sen bilirsin yani bizim için hava hoş :D

2|0
    0|0
  • Eğer bu ülkede bende yaşıyorsam şeriat ya da bir başka sistem değil bütün toplumun bir arada yaşamasını sağlayacak tek sistem demokratik laik cumhuriyet muhafaza edilmelidir. Bakınız tam da en son kısımda yazdığınız gibi siz herkesi bir paragraf boyunca eleştirip yargılayıp sonrasında beni yargılamayın diyorsunuz. Sizde önce diğer kimseleri yargılamamayı öğreneceksiniz. Eleştirdiğiniz yargıladığınız hususlara gelince tabi ki demokratik ve laik uygulamalar değiller haklı olduğunuza gönülden inanıyorum fakat bu uygulamaları engelleyecek sistem asla şeriat değil. Dilerseniz Sayın Cumhurbaşkanımızın Şeriat ve Cumhuriyet ile ilgili fikirlerini açıkça beyan ettiği Tv programlarına ait videoyu izleyin. Kronolojik sıralamaya dikkat edilmiştir. Ve tarihsel süreçteki tutarlılığını da herkes görüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=cSIFzi_eLYI
    https://www.youtube.com/watch?v=Xbwi64SbOJE
    https://www.youtube.com/watch?v=uXycRzYEnWw

0|0
    0|0
  • - Troll bu ya.

0|1
    0|0
  • :) benimde aile çevre alevi ben hanefi, bende şeriatı istiyorum istemeyen müslüman yoktur heralde, ama bir yönetim biçimiyle bitmiyo şeriat, tuvalete sol ayakla bile girmek şeriattır, toplum olarak baya uzaklaştık şeriatten, yönetim şeriat olsada biraz zor gibime geliyor

0|0
    0|0
  • Şeriatle yönetilen İran 'da kadınlar araba kullanamıyor ... ehliyet almaları yasak ... ayrıca muta nikahı diye bildiğin yapılan bir şerefsizlik var zengin göbekli iran şeyh şık gibi sakallı yobaz dedeler ... 15 lik 16 lık kızlara muta nikahı adı altında kirletip bosanıyorlar ... bişeyi savunurken kötü taraflarınıda yazın Bütün bunlara göz yuman bir şeriat bana tanrıyı değil şeytanı hatırlatır ... o yüzden ŞERİAT a hayır

0|0
    0|0
  • Gelmemeli.
    Ama bu gidişle gelecek göreceksin

1|0
    0|0
  • Sana bir tavsiye Atatürk'ün yaptığı şeylerden rahatsızsan eğer. Dili arapça olan, şeriat uygulayan ülkelere gidebilirsin.. Hem de düşünmeden...

2|0
    0|0
  • Senin dediklerini okudum ve katılıyorum sana.

1|0
    0|0
  • Git şorayayı taşlamak filmini izle şeriatın neye yol açabileceğini gör laik olmalıyız sen öyle düşünürsün ben böyle düşünürüm ikimize de var olma Hakkı'nı laiklik verir herkes istediğine inanır sen de öyle

0|0
    0|0
  • Ulan vücut hatları gözükse nolcak, sanki elimizde şeyimizle geziyoruz mk

0|0
    0|0
  • Minik çok heyecanlisin.
    Evvela bir sakin ol :)
    Müslümanim diyen birisi şeriat gelmesin diyemez.
    Lâkin şeriat yok diye de her haltı yiyemez...

0|0
    0|0
  • @erkeksihayvan Imam-i Azam'in mektubatlarindaki örnekleri bilsek yeterlidir,

Bilgi icin tsk'ler..

0|1
    0|0
    • tesadüf eseri bir kaç bilgi öğrendim konuya pek hakim değilim ama şu an yaşasa muhtemelen düşünce suçlusuydu

• @erkeksihayvan kesinlikle, Imam- Azam gibi Alimler Bin yilda gelir.

Kendisinin farkli mektubatlarini okudum ve kesinlikle okumani tavsiye ederim

• bravo yalandan bir karakter uydurup sözde şeriatcılık adı atlında niyetin olan islamı karalamışsın.
    senden iyi oyuncu olur şizofren seni

0|0
    0|0
    • sen kuran okumaz mısın?

• yahu bırak bu ayakları, senin maksadın azcık aklı olan insan anlar, atatürküde kullanıp aklınca atatürkçülüğü ve dindar kesimi birbirine zıt düşündürüp propaganda amaçlamışsın.

• yanlış düşünüyorsun.

• Millet cevap yazısın diye yazılmış bir yazıdan baska bisey degil bu. Allah oku demiş ama sadece Kuran-ı oku demiş oyle mi :)) iste dinden imandan bu kadar uzak tiplerseniz

0|0
    0|0
  • bu devirde senin gibi insanlar olduğuna inanamıyorum şeriat olsa buraya bile yazamazdın biliyorsun dimi

0|0
    0|0
  • hayır görüyruz şeriat ülkelerini

0|0
    0|0
  • Sen Türk değil misin?

0|0
    0|0
    • ne alaka? müslüman olmamak için türk olmak gerekiyorsa , kendimi türk ilan etmem.

• kuranı anlamıyorsun dimi? o yüzden kızıyorsun doğru mu?

• şeriat sapıksı düşünceler şimdiki arap ülkerinin görmüyormusun ne olduysa din yüzünden oldu akan kanlar hepsi bir hiç uğruna düşün derim

0|0
    0|0
    • mükemmel olan insanlar değil islamdır :)

• Hangi kafayla yazdin bunlari bonzai falanmi

0|0
    0|0
  • Yaradanin razi oldugu gibi yasamak en guzeli nefsini oldurenlere ne mutlu

0|0
    0|0
  • ben şeriatı sevmiyorum istemiyorumda ben laik demokratik özgür bir ülkede yaşamak hep tercihimdir.

0|0
    0|0
  • Gelmesin mümkünse ülke din ile yönetilmez zira.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 17

• Ülkeyi şeriatcılar mı kurtardı Atatürk mü?
    Sen kimsin be kimsin kızım sen kendini ne sanıyosunda bu cümleleri kuruyosun
    İslam dininde zorlama yoktur Türkiyede yaşıyoruz biz sen ve senin gibi beyinsiz insanlar olduğu sürece Türkiyeden bir yol olmaz.
    Kapalılığa karşı değilim benim annemde kapalı.
    Çarşaf ne ya? Açıklardan daha çok dikkat çekiyo herkes daha çok bakıyo peki bu günah değil mi?
    Sen ve senin gibi beyinsizler Arabistana falan taşınsın sizden bir yol olmaz

5|3
    0|0
  • Dediklerinde kısmen haklı olduğun noktalar olsa da Kuran'ın Oku emrini çok yanlış anlamışsın... Anlamak için sadece Arapça Kuran ya da Türkçe Meal okumak yetmez biraz da Kuran tefsiri okumak lazım.
    Bir çok ayette Allah "Aklınızı kullanın" , "Sizi diğer yaratılmışlardan üstün kılan aklınızdır" gibi sözler sarf eder.
    Ayrıca Kuran sadece dini bilgiler, emirler içermez aynı şekilde Kuran'ın içinde bir çok bilim de mevcuttur.
    O yüzden o kısmı geçelim, müslüman bilgisiz, kültürsüz olmamalı! Araştırmalı, öğrenmeli Hz. İbrahim a. s gibi. Hz Yusuf gibi. Hz Muhammed s. a. v gibi.
    O yüzden bu sığ düşünceyi kabul etmiyorum.
    Şeriat'ın Şeriat olarak uygulandığı tek bir Ülke yok buna Arabistan ve Arap Ülkeleri de dahil. Herkes Şeriat'tan belli bölümleri alarak onları abartarak hatta bazen saptırarak uyguluyorlar. O yüzden kendi nezdimde Kuran Şeriatı olmadığı sürece gelecek hiç bir Şeriat'ı kabul etmem, ki Kuran Şeriat'ını uygulayacak bir babayiğit de yok.

1|0
    0|0
  • Neden sizin tercih ettiğiniz bir ortamda şartlarda yaşıyoruz bu ülkede sadece sizin düşünce yapınızdaki insanlar yok... Herkes müslüman değil olsa da şeriat istiyor değil. Şeriat istiyorsanız İran'a gidin orada yaşayın. Siz dünyadan geri kalmak istiyorsunuz diye, siz erkeklerle eşit haklara sahip olmak istemiyorsunuz diye ben bunu kabul edecek değilim... Zaten ülkedeki kadın hakları berbat bir durumda bir de kırbaçlanmayı taşlanmayı kabul etmeye hiç niyetimiz yok.
    Siz çarşaf giyin kızların olduğu okullarda okuyun vs karışan yok imkanlarınız var şu durumda peki neden sizin istediğiniz şey benim eğitim hakkımı kıyafet hakkımı elimden alıyor alsın ki? İstediğiniz şekilde yaşıyorsunuz zaten başkalarıno zorla kendiniz gibi yapma çabası niye?

2|0
    0|0
  • sen kendini sevmiyorsun kendine önem vermiyorsun o zaman.. belirli kurallar ve yazanlari uygulamak senin tek amacin olmus... insanligin ilk basta insanlik icin önemli olan degerler gözünde sifir. Yazik cok yazik umarim ülkeye seriat gelmez ama sen bunu yasarsin. Kendi özgürlügünden kendi fikrinden cok daha önemli olan bir kitapta ne yaziyorsa onu yapmaya ve uygulamaya mahkumsun. Dünyaya bir kere geldigini düsünürsek evet cok güzel bir yasam tarzi üc kadinla kocani paylasir dayak yersin umarim ha cocuklarinda okumaz ve senin gibi cahil kalirlarsa aman dikkat et seni kendi evlatlatin katletmesin nede olsa cahil kalacaklar😄😂👍

1|0
    0|0
  • gelsin tabi kocamız her gün bizimle mi olacak hergün başkasıyla olsun bizde çok yıpranmayalım dimi :) şaka bir yana o kadar meraklıysan kocanı başka kadınla paylaşmaya ya da hergün dayak yemeye hor görülmeye ikinci sınıf insan muamelesi görmeye sizin gibilerine bu hayat fazla eşitlik fazla atatürk fazla senin bu sitede ne işin var neden internete giriyorsun ki neden bilgisayar kullanıyorsun neden telefonun var sen kadınsın otur evinde temizlik yap yemek yap kocanın ayaklarını yıka kocan sıkılınca dayağını ye otur daha fazlasını haketmiyorsun sen

1|0
    0|0
  • Alevilerin yuz karasisin
    ben de aleviyim 😅

1|0
    0|0
  • Allah sana akıl fikir versin yaa o zaman git bir erkeğin kuması ol seni mal gibi kullansın sen buna layıksın - canım senin gibi insanları gördükçe tiksiniyorum ya Elhamdülillah müslümanım ama senin gibi müslümanları görünce dinden soğuyorum resmen bu ne yobazlık ya

0|0
    0|0
  • Hayır gelmemeli.

0|0
    0|0
  • Hayır gelmemeli tabi ki.

0|0
    0|0
  • Şeriatın gelmesiyle hayatımız kısıtlanacak ve kadınlar yine birer mal gibi değeri olacak bunu istiyor olmana şaşırdım

0|0
    0|0
  • Gelmeyecek. Gelse bile bir gün yıkılacak. Allahın kanunlarına sonuna kadar itaatim ama bu sadece emperyalistlerin oyunu.

0|0
    0|0
  • Okumadım bile.
    Hayır gelmesin.

0|0
    0|0
  • Laiklik boşuna getirilmedi küçük çocuk. Bir gelsin se gör Anyayı Konyayı.

0|0
    0|0
  • Söylediklerinin hiçbiri bana göre değil senin düşüncene de karisamam

0|0
    0|0
  • erkek kız ayrı okuması için şeriat gerekmiyor
    bakınız güney kore eğitim sistemine :)

1|0
    0|0
  • Helal olsun sana 👏👏👏👏👏

1|0
    0|0