Ölüye yasin okuyan 1.5 milyar müslüman var bu insanlar neden kuranı okumuyor?

Ölüye yasin okuyup kabirde yardım edenler var sorgu suali kabir azabı bu insanlar müslüman oldugunu söylüyor hiçmi allahın kitabını okumuyorlar? Yasin 70 kuranın diriler için oldugunu söylüyor?

diyanet neden gerçegi saklıyor?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben okudum ateist oldum

0|0
    0|0
    • SEn okumasını bilmiyorsun sana celişki geliyor

• Evet bir suru celiski var ama senin gibilere ayircak vaktim yok

• bana kuranda celıskı gösterirsen senın y oluna inancına gecerim gösteremessen
      iddandan vazgecicenmı müslüman olmanı beklemıyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Okusalar 1.5 milyar müslüman olmazdı

0|0
    0|0
    • Ben okuyorum sıkıntı yok

• sen nerden bilebilisin be insan musluman sayısını kalplerin özünü yalnız ALLAH bilir kim müslümn kim değl o bilir sen kendine bak herksin mezarı kendine hesabını kendi verecek sen kimsin.

• @luizlena Allahı ve peygamberleri kurandaki 1 harfı inkar eden herkez kafirdir
      kafir ölenlerin cogu cehennemden cıkamaz ateistler garanti
      belki yahudi hristiyanalrda müslümanalr kafa kesiyor asıyor biciyor diye olmamış korkmuş olablir onu allah bilir :D

Kızlar Ne Diyor 1

• sen neyin kafasındasın birader. kuran dirileri uyarmak icindir asıl cok faziletinin yanında evet. ve ölülerede okunur ruhuna gitmesi icin bunu bilşz artık ya.

0|0
    0|0
    • Kuran sadece diriler içindir ölülere yaramaz neml 80 Sen ölülere duyuramazsın, aynı şekilde arkalarını dönen sağırlara da çağrıyı duyuramazsın.
      fatır 22 Ne de diriler ile ölüler birdir. ALLAH, kim/kimi dilerse ona işittirir. Sen mezarlarda bulunanlara işittiremezsin.
      mezardakiler işitemez

• benim imanım bana yeter ALLAH a şükür bence sen kendi imanına bak cünkü ondan mesulsun başkalarınıkinden değil !!!

• Kurandan sorumluyuz hadislerden degil

Erkekler Ne Diyor 5

• Yasinin türkçesini bilseler.
    Ben yüce kıtabımız kurani kerimin hem türkçesini hemde tecvitli bir şekilde ağlata ağlata arapçasını okurum.
    Not:Türkçesini okuduktan sonra dünyaya bakış açım değişmiş olup daha çok kültürlendim.

1|0
    0|0
    • aynen

• Din konusunda ihtilafa düştügünüzde kuran size yeter
      Allahın haramı haram helali helaldir
      bu tür hadisleri inkar eden cok büyük sıkıntıya girer

• Ben hadis inkar etmiyorum ki.

• Bikere kuranı okuyanların çoğu arapça okuyor, okuduğunun ne olduğunu bilmiyor ki.

0|0
    0|0
  • Cenazede saz çalıp oynasınlar mı. Tabi ki de Yasin okuyacaklar.

0|0
    0|0
    • kuranda öyle bişi yok yasin suresınde ölüler hakkında bişi yok

• Bos ve saçma işler bunlar

0|0
    0|0
  • Arkadaşım başka işin mi yok zaten milletin aklını karıştıran tonla insan var tek sıkıntımız bu mu şimdi

0|0
    0|0
    • aklını karıştırıyorumki kuranı okusun :D

• Daha çok imandan uzaklaşanlar oluyor kardeşim daha derin konular var boşver

• haklısın derine inen sıkıtıya giriyor düşünmedim ben girdim bir ara kafayı yedim :)

Yükleniyor...