Kendimi değersiz hissediyorum ne yapmalıyım?

Ben insanların yanında zor zamanlarında bulunmaya çalıştım ama bugün baktığımda hepsi kendi hayatlarını düşünüyorlar merak edip sordukları yok beni. Duygusal açıdan kötüyüm ne tavsiyede bulunursunuz?

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hissettiklerin çok doğal ve gelip geçici bir doğaya sahip emin ol.

İnsan kendini, diğer herlşeyden ( Doğa, Yildizlar, evrendeki tüm elementler, calı ve cansızlar, hayvanlar vs) ayrı gördüğü zaman kendi değerini yitirir.

Bunun sonucu olarak da kendi değerini kendi dışındaki şeyler vasıtasıyla bilmek yaşamak ister.

Çoğunlukla birey, kendi değerini, başkalarının vereceği ilgi, değerle, sevgi ( sanılan ama gerçek sevgiyle alakası olmayan birşey) ile bulmaya çalışır, daha da alt seviyede ise lüks yaşam tarzını benimseyerek kendini değerli hissetmeye çalışır. Hatta öyle olduğuna değerl olduğuna kanaat getirir. Başka herşey ide değersiz sayarak bu ikilemi arttırır. Daha doyumsuz, mutsuz hale gelir.

Bunun çözümü zamanla kendine ve başka insanlara yaşamlara, canlılara bakışını değiştirmek. Kendine dürüst olmak, içsel sesini keşfedip onu dinlemek, egoyu tanıyıp onu eğitmek. Önünde koca bir yaşam var. Sabır ve sebat etmelisin.

1|0
    0|0
    • Faydalı bir konuşma olmuş tesekkur ederim gorusleriniz icin

Erkekler Ne Diyor 12

• ortam yapmalı kendıne sadık senı seven deger veren ıyı kotu heran yanında olan bır dost bulup bıtane olsun öz olsun demelısın bence ok yanı ontane arkadasın olcana bıtane olsun ama yanında olsun bu senın elınde gozunu ac etrafına ıyı bak tamam kımse ıcınde uzulme gızlım tamam

1|0
    0|0
    • Ben o konuda hayal kırıklığına uğradım insanların hepsi pragmatist olmuş

• gızlı olmadıgın soruda karsılasmak ısterım senınle ok takıp vs ıcın konusmak ısterım senınle

• Artık egoist olmanın zamanının geldiğini fısılda kendine.

1|0
    0|0
    • Ne yapmam gerekiyor yani

• Olaylar sonucunda sen kar etmen gerekiyor. Eğer bir işin içinde senin çaban varsa ve sonucunda sana getiri varsa, o işe girebilirsin. Başkalarının huzurundan önemli olsun gülümsemen.

• Anladım teşekkürler

• Öyle düşünmen yanlış

1|0
    0|0
  • hisettme

1|0
    0|0
  • hayat böyle naparsın sararsın kuşun kanadındaki yarayı iyileşir ilk seni terk eder

2|0
    0|0
  • Kendinden başka herşeyi boşver

1|0
    0|0
  • İyi yaptığını düşündüğün biseyi yap

1|0
    0|0
  • Sana senden başka daha iyi dost bulamazsin

1|0
    0|0
    • Orası öyle ama boşluk yaşıyorum

• Haklısın teşekkür ederim

• Ben ugrasta bulamıyorum bir de sıkıyo tek başına inanın bana candan bir sohbet varsa zaman nası geçiyo anlamıyo insan

• bende senin gibiyim

1|0
    0|0
    • Çözün buldun mu

• Kesinlikle en azından faydası olur

• istersen tanışalım ben de istiyorum

• Bu sıralar bende.

1|0
    0|0
  • üzülme ya arasıra benımde yasadıgım seyler bunlar zamanla gecıyor ama

0|0
    0|0
  • Peki senin onların sormasına ihtiyacın var mı?

1|0
    0|0
    • Bazen önceden yaptıklarımdan dolayı beklentim oluyor çünkü böyle olacağını düşünmüyordum

• Orası öyle dediğinizi anladım müdahaleci olmamdan kaynaklanıyor ama bu da benim yapımda var ot gibi yaşayamam yani

• Her şeye müdahele etme demiyorum ama şöyle bir durum var dünyada müdahele edilemeyecekler şeyler var ondan dolayı oyunu kurallara göre oynamamız gerekiyor.

Kızlar Ne Diyor 10

• kım sana boyle hıssettırdı,? once bunu bul. kendını degersız hıssedecegın bır karakteremı sahıpsın? kım sana ne dedı de boyle hıssedıyosun ya da kımden ılgı bekledın de ılgı karsılıgı alamadın... once kendıne bak kendınle bır barıs sen kendınle barısırsan herkes senı sever

1|0
    0|0
  • Hayat bu

1|0
    0|0
  • O insanları hayatından çıkarmakla başla işe

1|0
    0|0
    • Hayatımda kimse yok zaten sorun orada

• Sevgili anlamında söylemedim arkadaşlarınla alakalı

• Ben de sevgili anlamında söylemedim

• Kendi kendine yetmeyi ogrenmek lazim

1|0
    0|0
    • Kendime yetmek konusunda problemim yok ama insan tabiatı gereği buna gerek duyuyor onlara kızıyorum çünkü

• Cok haklisin. Ama zamanla bu yapilanlari da unutup gamsizlasiyor insan. Zaman tani kendine

• Teşekkür ederim görüşleriniz için

• Boşver bense öyle hissediyorum

1|0
    0|0
  • Ozguvenini yüksek tut

1|0
    0|0
  • Onlar yüzünden sen neden değersiz olasın canım öyle düşünme

1|0
    0|0
  • sende onlar gibi olacaksın.

1|0
    0|0
  • Kendini sakın değersiz hissetme, eğer bil ki uzun süredir yalnız isen Allah seni kötü birilerinden (seni yalnış yola sürükleyecek v. s.) koruyordur...

Sen bir Mucize'sin, Kendine iyi bak ;)

0|0
    0|0
  • Hımmmm

0|0
    0|0
Yükleniyor...