3ay önce teyze olma duygusunu tattim. 40i cikana kadar ablamlarda kaldım. Her şeyine yardımcı oldum?

40gunden sonra yine aynı şekilde gittim her şeyine koştum. Misafir gelecekse yardım ettim falan filan. Ben de yeni mezun oldum evdeyim is bulamadim para pul yok. 3ay geçti ama enistem bir seye ihtiyacın var mi diye hiç sormadı nezaketen gönlüm olsun diye sormaz mi insan bir kere. Hadi o düşünmedi diyelim ablam deseydi enisteme en azından. Durumları da gayet iyi ben de cok alındım zoruma gitti şimdi hiçbir seyi içimden gelerek yapamıyorum sizce yanlış mi düşünüyorum?

Güncellemeler:
Yanlış anlattım sanırım. Şöyle diyeyim karşılık beklemiyorum tabiki de beklesem zaten yapmazdim orali olmazdim. Ama insan bir kere bile sormaz mi kac ay geçti ben kimsenin parasına falan muhtaç değilim babam var çok şükür. Sadece kırılgan olduğum zamanlar insanin ablasi enistesi halimi hatrimi biseyimi sormayacaksa ne anlamı kalır ki

0|1
14|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bir şeye ihtiyacın var mı diye sormalari gerekirdi. Madem durumları iyi, sen meslek sahibi olana kadar sana güçleri yettiğince destek olmalılar. Sonuçta senin desteğini almayi biliyorlar. Senin de kendince ihtiyaçların vardır, melek değilsin ya, bunu akıl etmeleri lazımdı. Kendileri akıl etmese bile sen şakayla karışık da olsa bunu ifade etmelisin. Gidip bakıcı tutsalar dünyanın parasini verecekler, öyle düşünsunler.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Belki bazı durumlarda Haklı olabilirsin ama Yigenine bakmanin ya da ablana zor gununde yardım etmenin karsiligini beklememelisin. Belki onlarda bu duygu karmasasnda nasl davranmalari gerektklerini fark edememislerdir hep kendi acindan bakma olaya Bir bebege bakmann Tadını cikarmalisin teyz olmussun sonucta

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Onların yaptığı elbette yanlış ama yeğenine ve ablana yardım ederken karşılık beklemen ayri haysiyetsizlik.

2|0
    0|0
  • sen karşılık bekleyerek yapmışın işleri :s

2|0
    0|0
  • e ablanlarda kalma sende daha niye kalıyon

veya neden onlardan bir şey bekliyon ki.

2|0
    0|0
  • Adamsınn

1|0
    0|0
  • Onlar bebek telasinda seni nasıl düşünsünler ki bu kadar paraci olmayin yemek mi vermediler de konuşuyorsun bu şekilde

Sanki bakicisin işe gittinte ihtiyacin var mı diye sormadilar

1|0
    0|0
  • sen yaptıklarını allahın rızasını kazanmak için yaptın ise onun mükafatını alacaksın.

2|0
    0|0
  • Bence yanlış düşünmüyorsun. Senin söylemene bile gerek yok. İnsanın sorması gerekirdi. Ben hatırlarım üniversiteye giderken bile bir vesileyle eniştemin yanına gittiğimde yemek yedirmeden yollamazdı, var dediğim halde cebime para koyardı az çok. Senin söylesen şimdi yüzsüz olursun ama en azından annen söyleyebilir. Kaç aydır orda soruyor musunuz bu kıza diye..

0|0
    0|0
  • Haklısın bu gerçekten nezaketsizce bir davranış ama bazen insanlar yakınlarını öyle benimserlerki yabancı görmezler ailenin içinden biri gibi , t, yacı varsa söyler düşüncesi ile beklerler belkşde bunu duysalar neden söylemedin diye sana çıkışıp kızarlar kim bilir

0|0
    0|0
  • Hata yapmislar ama sen genede eskisi gibi gonulden yap isini ne okudun

1|0
    0|0
  • Doğru diyorsun

1|0
    0|0
  • hayat böyle işte.

1|0
    0|0
  • Gideceğini syle ablana o değil para kalmadı dönmem lazm de ;) iş bulcm de

1|0
    0|0
  • Ah canım yaa üzüldüm bak şimdi sana

1|0
    0|0
  • Herşeyi karsilk beklememelisin zamani gelir illaki

1|0
    0|0
  • cok dogru dusunuosun kardesınde olsa acımayacaksın

1|0
    0|0
  • Aferim sana

0|0
    0|0
  • karşılık bekleyerek yapmışsın belli ki aksi olsaydı bu konuya kafanı takmazdın. o senin ablan zor gününde yardım edip sevaba girmişsin bu daha önemli. kadıncağız lahusa zamanı seni nasıl düşünsün zaten canı cıkmış. alınacak birşey yok. böyle düşündüğünü bilseler asıl alınacak olan onlar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Karsilik beklemeden yapilir ama bir hediye filanda almak gerekiyormus bence.
    Biraz ayip oldugu konusunda katiliyorum.

1|1
    0|0
  • Karşılık bekleyerek bir iş yapıyosan hic yapma daha iyi

1|0
    0|0
  • Evet, karşılık bekleyerek mi yardımcı oldun ablana yeğenine? Çok ayıp, insanlar başka psikoloji de seni mi düşünecekler bir de? Ablan o ya insan komşusuna karşılık beklemeden bakıyor, yardım ediyor...

1|0
    0|0
  • Iyi de eniştrn niye sorsun söyle bir yükümlülüğü yok bile adamın. Sen teyzeligini yapmışsın sadece. Yanlış düsünüyosun.

1|0
    0|0
  • Bu hayatta kimseden bişey ummayın sizi anlıyorum

1|0
    0|0
  • yanlış düşünüyosun çnkü karşılık bekleyerek yapmamalıydın o senin kardeşin..

1|0
    0|0
  • Haklısın yapma bunu yıllar sonra hic kıymeti olmaz inan boyleleri kardes olsa nolur

1|0
    0|0
  • Ayni en azından nezaketen sorabilirdi.

1|0
    0|0
  • Yanlış düşünüyorum bence. niye karşılık bekleyerek mi yaptın?

1|0
    0|0
  • Birşey yaparken karşılık beklememek lazım

1|0
    0|0
  • Çok haklısın. Benzeri durumları bende yaşadım insan soğuyo yeğenine bakası gelmiyo

1|0
    0|0
  • Ahhh bu merveler merveler...

1|0
    0|0
  • haklısın valla benim ablamlar biz demeden yardım ediyor elinde olanı veriyor çok ayıp yaptıkları..

0|0
    0|0
Yükleniyor...