Paranın üzerine kurulmuş düzen?

Yaşadığımız dünya, paranın üzerine kurulu bir dünya. Size kendi gözlemlediklerim kadarıyla bir şeyler anlatmak istiyorum. Örneğin, evlilik tamamı ile parayla bağdaşlanan bir durumdur. Zengin hali vakti yerinde bir kız, gidip fakir bir erkekle evlenmez, alışmış rahatlığa, mecbur kendisi gibi zengin biriyle evlenecek. Gelelim fakir bir kıza. Oda kendini kurtarmak için, rahat şatafatlı bir hayat için zengin birini ister, lakin bulamaz... Bide şu tipli tipsiz, erkek durumlarına değinmek istiyorum. Bir kız için tip yakişiklilik ne kadar önemliyse, maddiyat mal mülk gelir ondanda önemlidir. Çünki para tipi kapatìr. Bir erkek ne kadar tipsiz çelimsiz olursa olsun, cebinde para varsa, geliri gideri varsa cüzdanı kabarıksa en kral kızı kapar. PARA bütün fiziksel yüzeysel kusurlarını kapatır kişinin..! Çünkü para okadar tatlı gelir ki karşındaki kişinin negatif kusurlarını tek kalemle siler atar..! Bu düşüncelerimden sonra sorumun altına aşk meşk sevgi mevgi diyenler olucak. Hiç zahmet etmesin! Çünki bilmem duydunuz mu hiç, "Fakir" bakınca abaza, "zengin" bakınca aşk diyen insanların dünyasındayız. Ben paraya bakmıyorum benim için namus, karakter, kişilik, sevgi saygı önemlidir, ben kalbe bakarım diyen kız erkek, benim gözümde en başta paraya bakan kişilerdir. O yüzden kendinizi kandırmayın. Maddiyatla dönüyor bu işler. Istisnalar varsa buyrun doğru yalan anlatın?

Güncellemeler:
Herkeze yorumları için eywallah

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Adaletsiz dunyaa

0|0
    0|0
    • Ben bu adaletsiz dünyanın kitabını yazdim

En İyi Erkek Görüşü

• Para herşey değil ama herşey para :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hersey para

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• +9 trend olma itemleri 😊 kapitalizm senin anlattığın ve evet haklısın ama kısmen 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...