Ateistler hakkinda ne dusunuyorsunuz?

7 yillik arkadasim ateist. Daha dogrusu hicbir dine inanmiyor. Ben inanmiyorum bazi seylerin varligina demisti ve yillar sonra bunu bana ilk kez acikladi. Ateist misin yani demistim evet dedi. Ama cok cook iyi bir insan. Arkadasligi dostlugu harika. Siz ne dusunursunuz ateistler hakkinda?

0|0
16|29

En İyi Erkek Görüşü

• 15 yaşından 18 yaşıma kadar ateisttim. herşeyi araştırdım öğrendim ateist oldum. sonra tekrar nasıl olduysa imana geldim ciddi ciddi. ateistleri yobazlardan daha çok sevdiğim kesin. ateistler birşey saklamaz direk söyler ne yaptıklarını ne halt yediklerini. ama yobazlar dindar gözükür saman altından su götürür yemediği halt yoktur öyle bir fark vardır.

1|0
    0|0
    • Resmen duygularima tercüman oldum. Tesekkurler. 👏👏😊

Erkekler Ne Diyor 28

• Allahın varlığını inkar eden ahmaktır, iyi bir insan olabilir ama ahmaktır, onu seviyorsan bir arkadaş olarak doğrusunu anlatmakta sana düşüyor benimde çok tanıdığım var kırmadan incitmeden anlatmaya çalışıyorum nuh diyor peygamber demiyor ama ben genede anlatırım sende öyle yap

1|1
    0|0
  • içlerindeki vahşi içgüdüleri gerçekleştirip sonra yaptıklarından pişman olmamak için yani vicdanlarını yok saymak için dini paravan olarak kullanamayacaklar yapılan kötülükten pişman olmamak ben ne yaptım nası bir insana zarar verdim diye kendi kendini yiyip bitirmemek için başka bahaneler bulmak zorundalar ve bu konuda din kadar güzel bahane yok. binbir çeşit fantaziyle insan öldür köle yap işkence yap tecavüz et ve sonra gram pişmanlık duyma neden duyasın ki sen iyi bir şey yaptın onlar kafirdi ve bunu hak etti. yaptığın şey iyi olduğu için biri seni zorla durdurana kadar bunları yapmaya devam et. allahın varlığından şüphem yok din konusu sıkıntılı dinlerin gerçek amacı bu mudur değil midir tartışılır lakin böyle bir paravan olarak kullanılma durumunun olduğunu biraz düşünen hiç kimse inkar edemez.

1|0
    0|0
  • Hiç bir şeye inanmayan yarın inanmaya başlayabilir. Öte yandan çok inanan da inanmaktan vazgeçebilir. Bunlar her gün olan şeyler. Zaman kime ne getirecek kimse bilmez. O yüzden sen bunları kendine ölçü alma, kafana takma derim. Adam senin için gayret harcıyor mu, hayatı kolaylaştırmaya çalışıyor mu sen ona bak derim...

1|0
    0|0
  • herkes inancında serbest olmalı

2|0
    0|0
  • Ben hastanede gordum proflar docentler uzmanlar cogu ateist yaslanip emekli olunca agizlarindan Allah kelimesi dismuyor bire bir sahit oldum bu ateist olanlar varya sorf hatun dusurmek namina yapiliyor lan bu kadar sacma birsey olamaz Allah yok demek istiyor resmen haşa vekellam

1|0
    0|0
  • kimseye zararı olmadığı sürece isterse ineğe tapsın sorun yok benim için

1|0
    0|0
  • kendi düşüncesi sorgulamam veya yargılamam insanlarla ve benimle olan ilişkisi önemlidir neye inanıp neye inanmadıgı değil kendi hayatı sonucta benimde var ateist arkadasım hiç bir zararını görmedim daha

1|0
    0|0
  • Ateistler çok cool ama banane... sorumluluktan kaçan insanlar işte
    ... Ne diyelim.

1|0
    0|0
  • biz yaratılanı yaradandan ötürü severiz ateist olupta iyi insanlar müslüman olupta kötü seyler yapanlar. Din dil ırk köken cinsiyet ayrımı yok

1|0
    0|0
  • Bende ataistim ve dini dili ırkı ne olursa olsun senin icin iyi bir insan ise bosver. Ayrıca Müslümanlıkta ataist ve ya farklı bir dinden biri ile ahbaplık etmek ticaret yapmak ve yardımlaşmak dinden çıkarır

1|0
    0|0
  • sen hırsızlık yapan, tecavüzcü bir ateist duydun mu?

1|0
    0|0
  • onu Allaha dönderridim Beni unutanı bile unutmam, daima beni zikredeni hiç unutur muyum? Ben, cimrilere bile ihsanlarımı bolca yağdırırken, nasıl olur da cömertlere cimrilik ederim. Dileği olan kullarıma müjdele! Ben merhametliyim,

1|0
    0|0
  • İnandığını söylemesine rağmen her türlü ahlaksızlığı ve onursuzluğu bir de Allah'ın isminin arkasına saklanarak söyleyen etrafta bu kadar insan varken, bence varsın arkadaşınız (şimdilik) inanmasın ama söylediğiniz kadar düzgün bir insan olsun..

1|0
    0|0
  • Benim icin insan insandir ne dini ne siyasi gorusu beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • allah din iman nasip etsin diyorum :)

1|0
    0|0
  • onlarında atan bi' kalplerinin olduğunu

1|0
    0|0
  • Bize ne deniyorsa onu yapmakla mükellefiz. Eğer ölüm dendiyse ölüm gülüm dendiyse gülüm.

1|0
    0|0
  • Keyifleri bilir ne diyelim, herkes kendine:)

1|0
    0|0
  • insan olsun yeter seni ateistliğe çekmediği müddetçe sorun yok

1|0
    0|0
    • Oyle bisey yapmadi. Sadece soyledi ve konusunu dahi acmadi.

• o zaman 0 sıkıntı sana zararı yoksa iyi bir insansa hiç sorun yok

• Bak Ateist adam gerçekten bilginliği ve bilgeliğiyle ateist olmuşsa çok çok saygı duyarım o insana. Ama genel olarak cahillikten oluyor ateizm nasıl biz müslümanların cahili çoksa ateistlerinde cahili çok. Ama dediğim gibi cahil olmayanına çok saygı duyarım.

0|0
    0|0
    • Şimdiki zaman etkisiyle olmus. Öyle biseyler anlatmisti

• Bu anlattgim arkadas üni okumadi. Din hakkinda bilgisi var. Ama inanmiyor. Bana inandirici gelmiyor kurandaki ayetlerde bile oynama yapmislar. Nasil inanayim ben simdi dine demisti.

• Kurandaki ayetlerle oynama yok. O Ayetleri yorumlama farkları var. İşte bugun İslam dünyasında yaşanan tüm bu sorunların hepsinin temel sebebi yanlış yorumlama. Eğer bilgi sahibi ve zeki mantıklı biriyse sende saygı duymalısın. Ama onun içindeki ön yargıları eğer var ise kırman gerekir.

• Hicbise

0|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin.

0|0
    0|0
  • Değerini bilmelisin. İyilik yapmak için referans kitaba ihtiyaç duymayan insan, gerçekten insandır.

0|0
    0|0
  • Dinimizce gerekli olan bir görevin var senin. Doğruyu anlatmak. Bildiklerini, dinimizi, peygamberimizi, Allah'ı anlatmalısın onlara.
    Düşünsene 7 arkadaşını da dine döndürmüşsün. Allahım hidayet nasip etsin inşaallah 😊

0|0
    0|0
    • Aslinda onu dine döndürmeyi istiyorum.

• Çok doğru söylemissin kardeşim. Evet dini anlatmak lazım ayrica eğer onu iman ettirirsen onun yaptiği iyiliklerden sende sevap aliyorsun ömür boyu

• @KIVIRCIKJOJUK Rabbim cümlemizi doğru yoldan ayırmasın inşaallah 😊

• O insan cok tehlikelidir. Hic biseye inanmayan insana sen neden inanicaksin. ya da o sana neden inansin onemsesin kapiss 😉

0|0
    0|0
  • ateislere acıyorum sadece yazık onları yetiştiren ailelere sucu yok fazla onların ağaç yaşken eğilir

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmiyorlar.

0|0
    0|0
  • Dünyanin en iyisi de olsa allaha inanmiyor dinsiz -,- istediği kadar iyi olsun benim için ama dini önemli!!!

0|1
    0|0
    • Iyi olmak için dine ihtiyaç duymuyoruz sizin gibi.
      Anlamadınız gitti.

• Naapim ben öyle insani be. öyle insanla arkaşmı olunur. Zaten öyle insanin imanindan şüpe ederim ben. Ya bak din önemli tamam mı tek ve hak din islam. Bunun aksini idda edenle benim işim ne benide yoldan çikarir günahı banada bulaşir. Ben zaten en basindan arkadaş olmam öyle biriyle bana eski kafali diyebilirsiniz veya ayrimci ama bence doğru olan bu.

• Hicbir zaman beni yoldan cikarmaya calismadi. Kendini bilen biri yoldan cikmaz zaten. Ailesi Allahi peygamberi anlatmamistir, olabilir. Ama insanlari dini hakkinda yargilamayin. Sadece iyi dusunmuyorum diyebilirsin

Kızlar Ne Diyor 16

• Olabilir. Öyle bir arkadaşım olsa bir yerde fikir ayrılığına düşeceğizdir mutlaka. İnsan inanmadığı şeylere pek az saygı gösterebilir çünkü. Ateistlerin hayatlarının yarısından çoğu Teistlerle uğraşmakla geçiyor. Ha kendi halinde sessiz sakin bir ateistse, ben hayırlısı dediğimde yüzüme saf saf bakacak ve beni küçümseyecektir, ben onun için dua ettiğimde bile aynı şey olacaktır. Tanıdığım ateistlerin birçoğu hayata flu bakıyorlar. Çünkü bir şeyin yokluğundan emin olamazsın ve bu arkaplanda zihni yorar. Ateistlerin çoğu Tanrı karşıtıdır, gerçekten yokluğuna inanan çok az kişi vardır. Diyelim ki safi yokluğuna inanıyor ve bunu içinde yaşıyor, illa ki bir yerde açık verecektir yani uyumsuzluk olarak ve Tanrıya inanan bir arkadaşımın bana daha yakın olma olasılığı artar. Ateist değil de Deist ya da Agnostik de olabilir. Hiçbir dine inanmamak Tanrıya inanmamak değildir. Deist olabilir. Iyice araştırılmalıdır. Ince konular bunlar. Dinsizliği ateizm sananlar var.

1|0
    0|0
  • Senin benim gibi insan olduklarını düşünürüm. Neye inandığın bir önemi yok, insan olmayı başarabilmek önemli.

1|0
    0|0
  • Oturup düzgünce konuşabildiğim insanlardandır çoğu. Düşündüklerinden dolayı. Ve kendi kitabını okumadan gelenek misali din yaşayıp robot gibi ibadet eden ve aslında ne olduğundan birhaber olan öğrenmek için herhangi bir caba da harcamayan buna karşın yine de en bilgili müslüman gibi davranan insanlardansa tercihimdir.

1|0
    0|0
  • Ben ateistim. Seviyorum ateistleri

1|0
    0|0
  • Dindar geçinenlerden daha iyi ateistler var. Buna göre yargılanmamalı kimse

1|0
    0|0
  • bir şey düşünmem yargilamam o fikirlerini söylediğinde bende söylerim herkesin kendi fikri saygı duyarım

1|0
    0|0
  • Kendi bilcekleri.. hic bise dusunmemki

1|0
    0|0
  • kendı secımlerı

1|0
    0|0
  • Bana zararı yoksa sorun değil ama gelip de kitabima sovuyorsa onu yerin dibine gomerim

0|0
    0|0
    • Yok oyle bisey yapmadi. Herkesin dinine saygili

• Ya bir sey bilmeden reddetmekte aptalliktir kabul etmekte arastir ogren sonra karar ver bak sana hayalhanemi onereyim youtube gir bir bak videolarina ya da nouman ali khan muslumanlik emin etrafra gordugumuzden farkli bir mesele

1|0
    0|0
  • herkes kendi bacagindan asilacak o yüzden saygi duyarim.

1|0
    0|0
  • ateistleri sevmiyorum

1|0
    0|0
  • Yazık onlara :(

0|0
    0|0
  • ateistim diye geçinen sonra hristiyan sonunda da müslüman olduğunu kabul eden bir kaç kişi tanıyorum. arayış içinde olan insanlardır bence onlar. içinde çatışan kişilikler. hiç bir şeye inanmamak doğamıza aykırı gibi geliyor bana.

1|0
    0|0
  • insan olduklarini dusunuyorum ve dini goruslerinin beni ilgilendirdigini dusunmuyorum

1|0
    0|0
  • Kaybolmuşlar

1|0
    0|0
Yükleniyor...