Solaklar daha zeki diye bir rivayet var sizce de öyle mi?

Solaklar daha zeki diye bir rivayet var sizce de öyle mi?

0|1
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Onu bilmem de solak biri olarak sanatsal kabiliyetlerim pek cok; daha ziyade mantigim epey one cikiyor ve lakin matematikle de aram yok. Cozemedim kendimi ben. :D

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• "Sağlaklar beynin sol lobunu (daha mantıksal kısım) kullanırken solaklar sağ lobu (daha sanatsal kısım) kullanıyor. Dolayısıyla bazı araştırmacılar solakların daha yaratıcı olduğunu söylüyor. Üstüne üstlük, okulda öğretilen matematik fenler de biz sağlakların genellikle kullandığı, onların ise daha az kullandığı sol lobu geliştiriyor. Tabi işler böyle olunca solaklar beynin sağ ve sol lobunu da aktif bir biçimde kullanabiliyorlar." diye biliyorum. Şimdi yalan olmasın da :)

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Öyle diyorlar, emin değilim ama her iki eli ayağı kullanmak zorunda kaldıkları için zekaları gelişiyor olabilir. Çoğu zaman çocuğun solak olduğu fark edilmiyor, her şey sağ elle yaptırılıyor, çocukta da aslında yeni beceriler gelişiyor

1|0
    0|0
  • Solaklarrda beynin sağ yarimi baskin oldugundan daha duygusal oluyolar soyut şeyleri kavrama yetenekleri daha yuksek daha yaratıcı oluyorlar bu bir gerçek ama her yıl bir sürüsolak saglaklara ggöre üretilmişaletoer nedeniyle hayatoarini kaybediyolar

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • nayır ben dogdumdan berı solagım ama malesef cok salagım ve safım

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle kendimden biliyorum 😄

1|0
    0|0
  • hayır, salaklar daha zeki bence

0|0
    0|0
  • Ben çaprazım kısa zamanda ölücem mi yoksa? Doğruyu söyle bana kalan günlerimi iyi geçireyim bari.

Sağ el-Sol bacak

0|0
    0|0
  • hayır ama ortalama süre olarak sağlak lara göre yaklaşık 3 -5 yıl arası daha az yaşıyorlar

0|0
    0|0
  • Ben her iki elimide kullanıyorum ve kötü şartlar yüzünden fırsat olmadı ama hiç bir yeteneğim yok mesela

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Oyle bisey yok

0|0
    0|0
  • Elde mi ayakta mi

0|0
    0|0
  • hayır