Almanca nasıl bir dildir?

ingilizceye yakın mıdır?ögrenmesi kolay mıdır. lütfen bilgisi olan bilgi versin.

Güncellemeler:
korkuttunuz :O

0|0
13|17

En İyi Erkek Görüşü

• Almanca çok zengin bir dildir. İngilizceden gramer olarak daha zor ama daha iyidir. Kelime türetmek kolaydır. Almanca bilmek mühendislik dışımda pek işe yaramıyor. Cazip değil. Yerine rusça veya arapça öğrenin

0|0
    0|0
    • arapça ne işe yarıyor

• araplaara da kültürlerine de karşı ırkçıyım ben zaten. araplar gibi bir millete karşı hoşgörülü olmakdır asıl aptalca olan

• arapça çok konuşuluyor diyorsunuz bunun sebebi arapların ırk olarak daha fazla sayıda olmasından dolayı olmasın. almanya çok büyük bir ülke değil. ama baktığınızda türkiyeye özellikle yazın baya geliyorlar. en çok rus geliyordur belki o başka ama sonuçta gelip ülkemizi gezdikleri gerçeği var. almanya ile ilişkiler desen önceden beri iyi ilişkiler kurulmaya çalışılıyor. okullarda ingilizceden sonra en yaygın seçmeli diller almanca ve fransızca. belki çok mezun vardır ama baktığınızda öğretmenlikten, tercümanlığa, çevirmenliğe, rehberliğe hatta almanyada yaşayan türkçe bilmeyenlere kendi dilimizi öğretmeye kadar iş imkanı var bana göre. (almanca bilirseniz türkçe bilmeyen birine onun bildiği dil üzerinden öğretmek daha kolaydır tabiki)

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle kolay bir Dil değil ve ingilizce ile pek kıyaslanmaz. Yoğun bir Dil ve öğrenmesi çok zaman alabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Almanca zevklidir. Evet ingilizceye göre zordur ama pratiği bol yap öğrenirsin. Zengin bir dildir.

İspanyolca ve iskandinav dilleri de zevklidir. Araptan ve arapçadan kaçacaksın.

1|1
    0|0
    • iskandinav dillerine yakın mıdır acaba almanca

• Pek yakın sayılmaz. Cermen dilleridir. İskandinav dilleri kuzey cermen grubu, almanca da batı cermen. (İngilizcede batı cermen grubunda)
      Fince, grammer olarak türkçe ile çok benzer.
      Norveçce, basit grammer i var. İngilizce gibi kolay öğrenirsin.

• İngilizce ile belli başlı benzerlikleri var ama bu benzerlikler işini pek kolaylaştırmaz. Zor dil. Farklı bir yapısı var ve emek vermeden öğrenemezsin.

1|0
    0|0
  • Almanca b1 deeecesinde sertifikam var artikel diye bir bok var adami parcaliyo dunyanin en zor dillwrinden her kelimenin bir artikeli var surekli cekimleniyor kelime gibi herneyse gidince anlarsin

1|0
    0|0
  • kolay bir dildir yeterki istemen gerek

1|0
    0|0
  • öğrenmesi zor değil. ben lisedeyken çok severdim.

1|0
    0|0
  • hoşş

0|0
    0|0
  • Konuşma şekli olarak daha boğazdan konuşulan ve haliyle daha kaba, daha zor bir dildir. Bazı kelimeler ingilizceyle yakındır.

0|0
    0|0
  • Bana göre dünyanin en kültürlü dili farsça dir. Cok zengin bir kelime hazinesi ve muthis bir telafuz kolayligi vardir...

0|0
    0|0
    • yok kardeş bana müslüman bölgelerini deme nefret ederm

• Ayrica senin gibi dinsizlerde benim midemi bulandiriyor

• o siz salaklara hitap eden taraflı kaynakların uydurması. hadi yürü git saçma sapan şeylerinle yaşamaya devam et. ayrıca dünyanın en eski dili olsa ne yazar. boktanlığınıdeğiştirmez.

• Calisirsan yaparsın

0|0
    0|0
  • Kaba bir dildir kolay bence

0|0
    0|0
  • zor. lisede biraz görmştk. ingilizceden farklı grammeri

0|0
    0|0
  • almanca zor biraz

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0
  • Leş gibi, kelimelerin cinsiyeti mi olur :D

0|0
    0|0
  • Çok kaba olduğunu biliyorum sadece

0|0
    0|0
  • Çok kolay

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Açıkcası ingilizceden daha zengin bir dil. Öğrenmesi daha zor. Ama aralarında uçurumlar yok öğrenme konusunda yani korkma.

1|0
    0|0
  • lisede bir dönem aldım almanca. pek hatırlamıyorum ama ingilzice ile benzer kelimeler var. yapısı gereği bana göre de ingilizceye benziyor. bir de artikel olayı var ingilizcede olmayan. yani eşyaların eril dişil nötr diye ayrılması ve buna göre başına ek alması durumu var.

1|0
    0|0
  • Kava geliyo bana 😀

1|0
    0|0
  • bence kolay bir dil ya da hoşuma gittiği için bana kolay geldi.

0|0
    0|0
  • İngilizcenin kaba hali bazı kelimeler farklı öyle

0|0
    0|0
  • cok zor ya bende zor ögrendim

0|0
    0|0
    • hadi ya :/ ama ögrenmişsn çalışmak için tavsiyelern filan var mı

• speaking sadece almanlar ve avusturyalilar kendileri bile dilleri hakkinda almanca zor bir dil diye söylerler bu böyledir kolay diyenlere inanma onlar almanca bilen kisiler degil

• İngilizceye yakın falan değil, kaba bir uslübu var

0|0
    0|0
  • avrupa kürtçesi gibi

1|0
    0|0
  • Almanca grammeri yüzünden zor bir dildir

0|0
    0|0
  • Grameri biraz zor ama belli bir pratikten sonra cidden zevk almaya başlıyorsun

0|0
    0|0
  • Nein kolay degil grammatik olarak isvecceye yakin

0|0
    0|0
  • Kelime olarak çoğu İngilizceye benziyor yanı lisede almanca dersim hep 5 di 😀😀

0|0
    0|0
Yükleniyor...