Yurtdışında yaşayan ya da yaşamak isteyen var mı?

Yurtdışında yaşayan ya da yaşamak isteyen var mı?
Ben Fransa, Paris de yaşıyorum. Türkiye'ye dönmeyi de düşünmüyorum..

1|1
15|56

En İyi Kız Görüşü

• Ben de yurtdışında yaşıyorum.
    Cenneti bırakıp da cehennemi özleyecek kadar kafayı yemedim çok şükür.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 56

• yani yurt dışında hayat standartları yaşam şartları iyi
    yaşamak istermiyim
    bir fırsatım olursa evet..
    ama fırsatım olurmu
    sanmıyorum

1|0
    0|0
    • Bende almanyada yasiyorum. öyle hicte özenilecek bir tarafini görmedim sahsen.
      Memleketimiz gibisi yok

• @meral345 evet orada yaşayanlarda böyle düşünüyor oda ayrı bir durum

• lütfen gel :DDDDDD

1|1
    0|0
  • Soruya soruyla cevap verilmez fakat neden sordun bunu :)

1|0
    0|0
    • Merak diyelim..

• İnsanların bakış açısını merak ediyorum, yurt dışındaki yaşama dair.
      Tabii ki, her şeyin buradayken tutup da yurt dışında yaşamak zor ve zahmetli.

• Yoksa neden olmasın? Hali hazırda hayata benim gibi bakmayan milyonlarca insanla çevriliyim, kendime istediğim refahı sağlayamıyorum da. Ülkede hoşuma gitmeyen birçok şey oluyor ve halk ya memnun ya da memnun olmama sebebinin arkasında bir fikir yok. Bu ortamdan giden sanatçı vs. nin de aydın olduğunu iddia etmeyeceğim pek ama ben de mutlu değilim yalan yok. Yine de gitsem nereye giderim bilmiyorum.

• bunu isterdim.. içimde hep bir hayal olarak mı kalacak ya da gerçek mi olacak zaman göstericek... bencede düşünmeyin..

1|0
    0|0
  • Bana Dağlık yalnız başıma insanların olmadığı bir yer yeter :) yurt dışında yaşamama gerek yok her yıl geziyorum bir ülkeyi yetiyor bana bu herşeyin en güzeli kendi ülkemde bildiğim topraklarda

1|0
    0|0
  • Yaşamak isterim

1|0
    0|0
  • ben allah izin verip üniversite okursam kesinlikle fransaya gideceğim hatta birde iş bulursam kesinlikle orda kalacağım ve orda evleneceğim face de yabancı fransız arkadaşlarım var ve hepsi çok kibar insanlar benim planım üniversite okuyup okurken fransızca öğrenıp fransaya gidip ortamın nasıl olduğuna bakmak ve iş bulma iyi değilse fransada bu ülkede bulurum sonra giderim fransaya

0|0
    0|0
  • Hayat standartlarının daha iyi olduğu bir ülkede güzel para kazanıp birkaç ev dükkan yani yattığın yerden seni geçindirecek kadar para olduktan sonra vatanına dönebilirsin.

Ama orada doğup büyüdüysen ayrılması zordur. Bizim akrabalar emekli oldular hala gelmiyorlar mesela. E tabi tatilleri fazla ücret iyi.

0|0
    0|0
  • Valla 2 sene öncesine kadar 7 yıl yurtdışında kaldım. ilk fırsatta sanırım bende yurtdışına döneceğim. şartlar arasında maalesef uçurum var tr de

1|0
    0|0
  • Yer değişelim

1|0
    0|0
  • Gidesim vardı yemedi.

0|0
    0|0
  • Amerika'ya yerleşmeye düşünüyorum ama işlerimi halledmiyorum 😒

1|0
    0|0
  • ne yalan söyleyim bende isterdim çünkü bizim insanımız kadar sömürülen başka millet yoktur ona eminim hollanda olabilirdi isviçre olabilirdi paris olabilirdi oralarda yaşamayı çalışmayı isterdim doğrusu

1|0
    0|0
    • Kesinlikle, dönmek istemeyişimin tek sebebi ekonomi aslında.. Yoksa burnunda tütmez mi insanın memleketi?

• orda ekonomik olarak refah seviyesi burdan eminim çok ilerdedir mesela tatile gidince bile görüyorsun onlar emekli olunca tatilden tatile koşuyorlar dünyayı geziyorlar bizde emekli olunca bırak dünyayı gezmeyi çarşıya bile sayılı çıkıyorsun yetmiyor paran

• Bu ülkeyi seviyorum..

1|0
    0|0
  • dönme o zaman kal orda

1|0
    0|0
  • bende Fransadayım ve türkiye ye dönmeyi düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Valla ben istiyorum yurtdışında yaşamayı ama gidemiyorum 😩

1|0
    0|0
  • ben de önümüzdeki ay. temelli Çin'e yerleşecem ☺

1|0
    0|0
  • Zihniyeti bu topraklara ait olmayan gelmesin de zaten... kim nerede mutlu ise orada yaşasın... ben ülkemde mutluyum. Başka bir yere de gitmeyi düşünmüyorum. Almanya, Avusturya ve İtalya'yi gidip gördüm ama bana göre değil. Beden var ama ruhu yok oraların...

0|0
    0|0
  • Ben başka ülkede yaşayamam :)

0|0
    0|0
  • Yaşamak istemiyorum

0|0
    0|0
  • Ya sen ne kadar net bir insansin turkiyeye donemyi dusunmuyormus peh peh ;)

1|0
    0|0
  • yasamak istiyom

1|0
    0|0
  • Yurtdışına gezmek için gidilir. 1 haftadan sonra aşırı derece memleket özlemi yaşatıyor.

0|0
    0|0
  • var yasıcam ilerde

0|0
    0|0
  • Fransa da yaşamak isterdim ama çok param olursa bir e Paris de değil daha güneyde Marsilya Nice gibi...

0|0
    0|0
  • ben yurtdışında yaşamak istiyorum ülkenin hali malum çok geçerli sebeplerim var...

0|0
    0|0
  • Brn buyuk ihtimalle gidecegim ama kararsizim

0|0
    0|0
  • Dayım da senin gibi.. 40 yıldır fransada aklının ucundan dahi geçmiuor dönmek :) orada düzenin varsa neden döneceksin ki.. İyi bilirim fransayı rahatsan kal orada :)

0|0
    0|0
  • Aynen çok isterdim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    26

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben istiyorum. Ilerde tamamen ayrilmayi dusunuyorum ama bakalim 😊

1|1
    0|0
  • Beeeeeeennnn yurtdışına gideyim evleneyim kalayım boy boy yabancı kızanım olsun ingilizceyi su gibi öğrensinler ceza olarakta Türkiye'ye göndereyim :D

1|0
    0|0
  • Yaşamak isteyebilirim sanırım

0|0
    0|0
  • ılerıde belkı yasamak ısteyebılırım

1|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Ben de akademik kariyerimi yurtdışında sürdürmek istiyorum.

0|0
    0|0
  • Norvecte ya da kanadada yasayabilirim

0|0
    0|0
  • Evetistiyorum

0|0
    0|0
  • Uzaya yollasalar giderim, o derece soğudum memleketten

0|0
    0|0
  • Ben almanyada yaşıyorum da. Bu sorunun mantığı nedir?

0|0
    0|0
    • Maksat soru, merak, ne kastınız yahu.. Saçma sapan bir sürü soru var.

• Yasiyorum

0|0
    0|0
  • Türk um deyince orda nasil karşılanıyorsun?

0|0
    0|0
    • Ne yalan söyleyeyim önyargılı davranan kişilerle karşılaşıyorum. Özellikle son olaydan sonra..

• Bende Almanya'da yaşiyorum yurtdişinda bir bok yok oturun oturduğunuz yerde kendimde zaten Türkiye'ye dönmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Ben de bunu dedim yorumumda.
      Açlık bunlarınki.
      Başkaca şey değil.

• Ne kadar şanslilar ki Türkiyederyaşiyorlar ama kıymet bilen yok. Buralarda çok büyük şey var saniyorlar ama hiçbir şey yok. İnsanın kendi Vatani gibisi yok

• Ben istemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...