Sizin de Babanız Benimki Gibi Varyemez Mi?

Babam bize varlık içinde yokluk yaşatıyor. Yaklaşık 2 milyon lira değerinde mal varlığımiz var ama buna rağmen yaşam standardımiz çok düşük. Üç kurusun hesabını yapiyoruz. Altimizda ikinci el bir araba bile yok. Babam hiçbir malını mülkünü satmak istemiyor. Satarsak aç kalırız diyor. Halbuki satıp yüksek kira getirili bir yerden dükkan alsak oradan gelen kirayla hepimiz rahat bir hayat yaşarız ama bunu anlamak istemiyor. Sonuçta satıp olduğu gibi yiyelim demiyor ona kimse. Malına mülküne neden bu kadar bagli anlamıyorum? Yani mali mülkü bizim mutlulugumuzdan daha mı önemli? Bir genç olarak benim de gezip eğlenmek, gençliğimi yaşamak hakkım değil mi? Parasizliktan hiçbir sey yapamiyorum, yaşamak istediğim hiçbir şeyi yaşamıyorum. Ne dusunuyorsunuz bu konuda, siz de böyle şeyler yaşıyor musunuz?

Güncellemeler:
Güncel
Güncel
Güncell
Guncell

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• kac yasindasin?

0|1
    0|0
    • 29, niye ki?

• bekleyeceksin o zaman arkadasim babanin ne zaman gönlü olursa o zman alirsin hakkını. ölümlu dunya da kalp kirmaya degmez mal mülk

• Kalp kırdığım falan yok. Ama insan içten içe üzülüyor işte.

En İyi Erkek Görüşü

• 2 Milyon TL size büyük bir para gibi görünebilir ama bu zaman da hiç de büyük bir para değil. Gerçekçi bakarsanız koruma içgüdüsüyle bakan babanızın bakış açısını anlıyorum. Olaya bir de şu açıdan bakabilirsiniz : kendisi yemediğinde o mallar kime kalacak? Aslında belki de sizi sizden daha çok düşünüyor olabilir.

Taşınmazlarınızın değerini, konumunu ve işletmesini bilemem. O yüzden bir yorum yapamıyorum. Babanızın ne düşündüğünü de anlamamız mümkün değil. Sizin görüşünüz kira getirisi üzerine, ki bu çok mantıklı ama babanızın nasıl bir planı var onu kendisi bilebilir. İnsan kötü günler için üzerine en az 2-3 parça kira getirisi olan mal mülk sahibi olmalı. Elbette bu sadece düşüncedir. Herkesin yapabilmesi mümkün değil.

Düşünmediğiniz bir noktaya parmak basacağım. O mal varlığı size ait değil. O mal varlığı üzerinden iş yazmanız hiç doğru değil. Siz genç bir adamsınız. Çalışıp kendi paranızı kazanmakla yükümlüsünüz. Babanızın mal varlığı üzerinden plan yapmak yerine kendi planlarınızı yapmanız doğru olacaktır.
    Allah uzun ömür ve sağlık versin, babanız o mal varlığıyla istediğini yapabilir. Siz bu noktada bir an önce kendi ayaklarınız üzerinizde durma yolunu seçmelisiniz.

0|0
    0|0
    • Ben ömür boyu gece gündüz çalışsam yine de o mal varlığına kolay kolay ulaşamamam. Ayrıca babama da o mal, mülk kendi babasından kalmış. Hem bildiğim kadarıyla babam öyle bu mal benim diyip istediği gibi tasarrufta bulunamaz. Miras Hukuku'nda saklı paylı mirasçılik diye bir kavram var. Ayrıca hukuk bunu gerektirmese bile vicdan bunu gerektirir.

• Komik olmak tabirini size iade ediyorum. Gerçekçi olmak size komik gelebilir ama 29 yaşında bir adamın babasının mallarına göz dikmesi ancak trajikomik olarak adlandırılabilir.

Çalışarak kim refaha ermiş?
      Umarım bu cümleyi sadece tartışmada kötü durumda olmanıza karşılık, bir anda düşünmeden yazmışsınızdır. Ne kadar vahim ve üzüntü verici.
      Genç adam ! çalışarak kazanan bir çok kişi var bu hayatta.

Çok para kazanma kabiliyeti diye bir şey yok. Hepimizin iyi yaptığı işler var. Kimimiz doktor oluruz kimimiz futbolcu ya da bambaşka bir meslek. Siz hangi meslekte iyi olduğunuzu tespit edip ona göre bir meslekle iştigal etmelisiniz. Bunu 29 yaşına kadar bulamamış olmanızın bir çok sebebi olabilir. Onlar sizin özel sorununuz.

Babanızın malı var diye o mala göz dikmeniz hiç doğru değil. Önce çalışmalısınız. Gencecik adamsınız. En iyi çalışma çağındasınız.
      Eğitiminiz nedir bilmiyorum. Mesleğiniz var mı o da ayrı bir muamma. Fakat yine de çalışmalısınız.

• Sanırım bir üstte yazdığımı okumadığım. Bir üstte yazdığımı okuyun da ona göre cevap verin. Ayrıca babanın malına göz dikmissin de ne demek? Ne kadar çirkin bir ifade. Her baba çocuğunun geleceği için gücü ölçüsünde birtakım tasarruflarda bulunur. Ben de ileride baba olursam aynı şeyi kendi çocuğum için yaparım. Ne var bunda? Hemen olayı dramatize etmeye ne kadar meraklısıniz. Sizce o mal benim hakkım olmayabilir bal gibi de hakkım. İleride ben evlat sahibi olduğumda da benim malim mülküm onun hakkı olacak. Bu kadar basit.

Kızlar Ne Diyor 3

• materyalist insanlar iste. bizimkiler de oyle sürekli ev aliyor esya aliyor ben biktim onlar bikmadi

0|0
    0|0
  • Aynen öyle

0|0
    0|0
  • Ay bende o durumdayım hem baba tarafindan hem anne tarafindan yüklü miras kaldı ama satilamiyo bir türlü indirimler basladi alisveris yapicam 3 kurusun hesabını yapiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Parayı kazanan kim? Para seninse baban senin paranla bunları yapıyorsa haksız. Para babanınsa o zaman istediği gibi tasarruf eder.

Son olarak Dünyada sabit malı çok olan insan dünyadan ayrılırken zorluk çeker. Ölümü çok zor olur. Babanı dünyevi yatırımlardan uhrevi yatırımlara yönlendirmelisin...

0|0
    0|0
    • İstediği gibi tasarruf eder sözüne katılmıyorum. İleride benim çocuğum olsa önce çocuğumun istikbalini düşünürüm.

• Baban senin istikbalini düşündüğü için satıp parayı senin eline verip gençliğini yaşamana izin vermiyor olabilir. (Yanlış anlaşılma olmasın belki başka planları da olabilir bilmiyorum)

• Ciddi bir planı yok aslında, sadece ileride daha da yükselir degeri belki diye düşünüyor ama o böyle düşünüp hiçbir mülkünü satmayınca da ömrümüz boş yere sürünmekle geçiyor.

• Baban hakli baskan

0|0
    0|0
Yükleniyor...