İnsanlar neden bu kadar bencil?

Dünya çapında resmen herkes bencil sonra yalnız kalıyoruz diye ezikliyorsunuz. Bir insanı severken bile acı çekmekten korkup çare arıyorsunuz bu bile bencilliktir. Sizce neden insanlar bu kadar bencil?

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• Neden olmasınlar ki? Narsistlik boyutuna geçmediği sürece bencillik kötü bir şey değil bence. İnsanlar en önce kendilerini düşünmeliler. Ancak eğer bu kendini düşünme olayı başkalarını hiçe sayma, onlara saygı duymama veya zarar verme boyutlarına gelirse bir yanlışlık var demektir.

0|0
    0|0
    • doğadaki her canlı içgüdüsel olarak kendini düşünür zaten. benim söylediğim artık hayatın her alanında kendini düşünen insanlar. ben kendi ailem çevremden yola çıkmıştım

• Dünya çapında herkes bencil artık deyince ve ben de bencil bir insan olduğumu bildiğim için üstüme vazife edindim bir an savunmayı 😊 Ama haklısın 'bu kadar bencil' kısmını kaçırmışım. Artık hiçbir şeyde kuramadıkları gibi bencil olmakta, kendini sevmekte de dengeyi kuramıyor insanlar. Ve üzülen yalnızca karşı taraf değil kendisi de oluyor ki bu da zaten bencilliğin doğasına aykırı. En önce kendini mutlu etmesi gerek bu durumun kendi kendini üzdükten sonra bencil olsan ne olmasan ne?

• işte mutlu olmak ta bir çıkar. mutsuz olmayı göze almayan bir insanın birini sevmesi mümkün değil bence kendimden biliyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Para sevdası insanları kör etmiş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Nedenini bende cozemedm valla :)

0|0
    0|0
  • katılıyorum sana ama insanların bir cogu böyle

0|0
    0|0
  • Hepimiz az da olsa benciliz ne yapalım doğamızda var herkes kendisi için yaşıyor bencillikte buradan geliyor işte.

0|0
    0|0
  • dogru

0|0
    0|0
  • Bir insanı severken bile acı çekmekten korkup, çare arıyorsunuz. Bu çok güzeldi :)

0|0
    0|0
    • aynen ama çok bunaldım kısmetse olur izleyen bir şahıs var bizim evde ordaki kızın söylediği şeye sinir olup yazdım.

• Kısmetse Olur izleyenler cidden varmis yani :) sasirdim.

• Evet bencilim mutluyum

0|0
    0|0
  • S. alak oldukları için. Ellerinden başka bir şry gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Beklentiler yüksek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Karakter meselesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...