Vatanperver olmak neydi?

Ah o ruhu taşımak! Ah kavramların mahiyetine vakıf olmak! #NarAğacıVatanperver olmak neydi?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Niccola Macciavelli nin çok güzel bir sözüyle açıklamak istiyorum.. der ki :Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şereften, onurdan, ahlâktan yoksun davranışlarını, hırsızlığını yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiş demektir ve erdemini yitiren millet vatanını da yitirir

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• bizansın dölleri yakın o ipneleri :)

0|0
    0|0
  • Iste bu saltanatin kaldirilmasi

0|0
    0|0
  • kitapta geçenlerin tarihle hiçbir alaksı yok 17. yya kadar osmanlıda türklük ve türkler horgörülmüş türkoğlu türk sözü en ağır küfür sayılmıştır. Bkz. İlber Ortaylı'nın İmparatorluğun en uzun yüzyılı eseri.

0|0
    0|0
    • İyi de bu sayfa Osmanlı'nın genel havasından bahsediyor. Tek bir yüzyıldan ya da bir dönemden değil. Kaldı ki zaten bu bir romanda geçen yer.

• Bu sayfayı buraya tartışmak ya da bir düşünceyi kanıtlamak için değil, devleti devlet yapanın tebaadaki kardeşlik duygusu olduğunu belirtmek için koydum. Lütfen farklı yerlere çekmeyin konuyu.

• yok hayali ideal olması gerekn bir durum söz konusu olduğu belli paylaşımınızdan zaten.. ama tarih bilmeyenler yanlış yere çekebilir düşüncesiyle belirtttim. yıllarca halkın osmanlıyı taşıdığını vurgulamak istedim osmanlının halkı değil.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...