Sigaranın açık alanlarda yasaklanmasına katılıyor musunuz?

Sigaranın açık alanlarda yasaklanmasına katılıyor musunuz?
Sağlık Bakanlığından gelen açıklamaya göre
Avm önleri, park, cami kapısı önlerinde sigara içilmeyecek. Sigara içmeyen biri olarak katılıyorum fakat içselerde çok takılmıyorum bu konuya.

Güncellemeler:

3|1
31|46

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Sigara kullanan biri olarak iyi oldu görüşündeyim küçük çocuklar görüp özeniyor hem içmeyen o kokuyu çekmeye mecbur değil bari biz de bırakırız

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• Bununla uğraşacaklarına ülkeyi yaşanır hale getirsinler. Millet 1300-1400 liraya haftada 65 saat çalışıp fazla mesaisini alamıyor, kira desen köpek bağlasan durmayacak ev 1000 lira. Adam dışarı çıkacağına zaten sigaraya para verip evinde oturuyor sosyal hayata çalışmakta vakti kalmadığı için. Bir de sigarayı yasakla sonunda insanlar iyice zıvanadan çıkıp birbirini doğrasın.

Yasak yasak bir yere kadar. Kimse kuralları tınmıyor artık, bu da devlet otoritesini bozuyor. Bu yasa çıkarsa ve ben buna uyarsam canım çıksın.

1|0
    0|0
  • Biz içerde içelim siz dışarda bekleyin o kadar para veriyoruz

1|3
    0|0
  • içmesinler mecbur değilim o kokuyu almaya.

2|0
    0|0
  • yasaklansında..
    bunu dinleyen ki
    kapalı alanların yüzde ellisinde hala içiliyor.. denetimler sıkılaştırılmalı diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Gereksiz bir kural olmuş. Sonuçta dışarıda istedikleri kadar içebilirler, yeter ki kapalı alanlarda içip bizi rahatsız etmesinler.

1|0
    0|0
  • Bence sigarayi çok ucuzlatsinlar mesela 2 tl olsun emin olun hepimiz 2 tl ye kendimizi zehirliyoruz ya der birakmanin yollarini arariiiz bit sure sonra kapali ve acik alanlarda sigara icenlere tepki gosteririz bizi 2 tl ye zehirleme diye kovariz bu algi bir cok kisiye sebep olur ;)

1|1
    0|0
  • Sigarayı bırakan biri olarak bo*kunu çıkardınız diyorum. S*kiyim yapacağınız işi. Açık alanda bir insan ne kadar sigara dumanına maruz kalabilir. Bu kadar çevreci ve sağlığa önem veren bakanlık gitsin kayıt dışı fabrika atıklarının nerelerden geldiğini araştırsın. Tekel satılmasa bu kadar üzerine gidilir miydi acaba?

1|0
    0|0
  • Katılıyorum kanks

1|0
    0|0
  • yasaklar yasaklar!
    asıl üremeye şartlar getirsinler!

1|0
    0|0
  • Evet, katılıyorum. En azından kalabalık meydanlar, otobüs durakları, tren istasyonları gibi insanların toplandığı yerlerde kesinlikle yasaklanmalı. Zira düşüncesiz ve bencilce tütün içen ayılardan gına geliyor bir çok zaman.

1|0
    0|0
  • evet. nefret ediyorum ya

1|0
    0|0
  • Zıkkım içsinler. Heryerde yasaklanması lazım bunun. Otobüse biniyor millet leş gibi sigara kokuyor.

2|0
    0|0
  • açık alanda içme kapalı alanda içme ulan o zaman sigara italatı yapan tekeli de kaldır tam olsun ayrıca bende alkolü sevmiyorum onlarıda yasak etsinler ne saçma bir iş bu !!!

1|0
    0|0
  • İctigim haldr bende katiliyorum

1|0
    0|0
  • biraz abartılı olmuş ama güzel uygulama sigara içen biri olarak söylüyorum bırakmam için bir başlangıç olabilir
    Not: Sigaraya geçen yıl başladım :(

1|0
    0|0
  • sigara kullanıyorum ve mantıklı buluyorum kimse bizim sigara kokumuzu çekmek durumunda deği kaldı ki çocuklar ve hassas yerler içinse gayet mantıklı

1|0
    0|0
  • Ben takıyorum içmesinler. Otobüs, minübüs sırasında sigara içiyorlar ruh hastaları

1|0
    0|0
  • sigarayı hiç sevmem

1|0
    0|0
  • Sözde kapalı alandada yasakladırlar, açılır kapanır tavancılar camcılar köşeyi döndü... Onunda bir çözümünü bulurlar

1|0
    0|0
  • Cebe zarar sonra bele zarar malum sağlığa zarar milleti zehirliyorsun yanında içtiklerine zarar, insana zararlı olan bir seyi nasıl bu kadar seviyorlar anlamıyorum kökten sigara üretimi durdurulsun bence

1|0
    0|0
  • Ya yasaklanıyorda afederseniz de anasını sattığım küçük ilçelerde içen içene böyle kurallar sadece batıyı etkiliyor.

1|0
    0|0
  • sigara içen birisi olarak söylüyorum bunu ;
    sigaranın sadece içmesi değil satışı dahi yasak olmalı,
    eğer zamanında yasak olsaydı bugün bende sigara içiyor olmazdım,
    en azından gelecek nesiller sigaradan uzak dursun ve herşekilde yasaklansın.

1|0
    0|0
  • Bir sigara icen olarak iyi oldu diyorum belki birakirim bende bir kac kez yakalanip para odeyince 😂

1|0
    0|0
  • Evet yasaklanmali

1|0
    0|0
  • Tamamen yasaklansa süper olurdu ^^ Üretimi yasaklansa falan ^^

1|0
    0|0
  • Bagimlilik yapan her sey kokten kaldirilip yok edilmeli yasaklar cozum degil sorundur.

1|0
    0|0
  • nerde içicez tarlada mı içicez mk

1|0
    0|0
  • Kapalı alanlarda olan yasak uygulansın da açık alani boşver

1|0
    0|0
  • içmiyorum ama o kadar da değil saçma bir yasak olur

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 30

• Katılmıyorum. Kapalı alanlarda yasaklamak gayet mantıklıcaydı fakat bu düpe düz saçmalık.

1|0
    0|0
  • Sigaranın kokusuna tahammülü olmayan biri olarak şahsen çok sevindim 😄

1|0
    0|0
  • Icmeyenler icin iyi de.. tiryakiler ne yapacak.. ben bayan oldugum icin zaten heryerde icmiyorum ama icene sorun ya...

1|0
    0|0
  • Kapalı alanlar ve taşıtlarda içiyorlardı neydi o ya devrim gbi oldu vede iyi oldu ama açık alanlardaki yasağı desteklemiyorum çokta luzumlu dğl bence başka şeylerle uğraşsınlar

1|0
    0|0
  • Evet yasaklansin ben cok rahatsiz oluyorum oksuruyorum bogazim zehir gibi oluyo sinirleniyorum elin adami yuzunden !

1|0
    0|0
  • Onlar yüzünden saclarim sigara kokuyor , nefes alamiyorum , kendilerinden çok bizi zehirliyorlar kimsenin buna hakki yok... katiliyorum tamamen

1|0
    0|0
  • İcmesinler hepsi sigarayı biraksin

1|0
    0|0
  • Keşke ülke genelinde hepten yasaklansa.

1|0
    0|0
  • sigara içen biri olarak dahi kapı önlerinde içelen sigaranın kokusundan rahatsız oluyorum doğru bir karar

1|0
    0|0
  • İyi oldu sigara sagliga zararli sadece içen etkilenmiyor maruz kalan da etkileniyordu

1|0
    0|0
  • Nerde içelim açık alanda yasak kapalı alanda yasak ne yapalım yani ne bekliyorlar

1|0
    0|0
  • Kullanan biri olarak katılıyorum aga kimse benim sigara dumanıma maruz kalmak zorunda değil

1|0
    0|0
  • bilemiyorum tamam zararlı ama herkesın kendı hayatı aslında ondan zevk alanlar da var

1|0
    0|0
  • Katiliyorum. Sigara icilen ortamlar bana yasak. Hastayim nefes almakta zorluk cekiyorum. Ustume başıma sacıma sinen kokuları söylemeye gerek bile yok. Sürekli üstümü degistirmek zorunda kaliyorum sürekli sacimi yikamak zorunda kaliyorum sigara kokusundan. Kimsenin pis dumanini cekmek zorunda degilim. Sürekli cantada parfum deodorantla gezmek zorunda degilim. Hastalara saygiları olsun icmesinler her yerde.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Olur olmadık yerlerde iciyorlar insanın midesi kaldırmıyor les gibi kokuyorlar😷😷😷

0|0
    0|0
  • Gelsin ya. Bizim suçumuz ne sonuçta di mi

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yasaklanmali. Oralarda da zehirleniyoruz sokakta adam sigara icerek gidiyor ve dumani geliyor. Sigara kokusunu koklamak zorunda degiliz

0|0
    0|0
  • Açık havada yasak olması saçma olmuş

0|0
    0|0
  • Oley 🎉 akp nin yaptigi tekniyi sey 😃

0|0
    0|0
  • Yasaklansın bizde kurtulalım

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Açık alan tanrı muhammed aşkına. Kime ne zararı var. Her şeyin b. kunu çıkarıyorlar.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum 😂

0|0
    0|0
  • Evet çok iyi oldu

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. O koku açık hava da olsa rahatsız ediyo

0|0
    0|0
  • Bence yasaklanmasın

0|0
    0|0
  • Katiliyom

1|0
    0|0
  • Bence saçma olmus bende ıcmıyom ama neresi kaldı içilecek 😊

1|0
    0|0
  • sigara içen biri olarak karşıyım yasaklanmasına.. insana ıkıncı sınıf muamelesi yapmasınlar artık. kapalı alanda yasak acık alanda yasak nerde ıcıcez boş arazıdemı

1|0
    0|0
  • Katiliyorum tabi millet iciyo dumani bize geliyo ne hakları var bizi de zehirlemeye

1|0
    0|0
    • Bizde sizlerin parfümlerinizden zehirleniyoruz :)

• @SOLUKMAVINOKTA o konuda haklisin kardes laf yok dogruya dogru simdi

Yükleniyor...