Her önüne gelen insan çocuk yapmamalı sizce?

Düşünün ki bir ehliyet alırken bile bir sürü prosedür oluyor dünyaya yeni bir canlı getirmek maharet değil onun bakımı sorumlulugu herseyi bence bunun bir ehliyeti olmalı bakamycgn çocuğu yapma ya insan bu insan oyuncak bebek değil siz ne düşünüyorsunuz? Ben sosyolog adayıym ve bunun bir bedeli olmasi gerektiği kanaatindeyim

0|3
11|21

En İyi Erkek Görüşü

• Sana katılıyorum.
    Ülkenin iqsunu düşüren tipler bunlar
    Toplumdaki "Polat Alemdar, Nihat Doğan" idollerini yaratan tipler.
    Adamın kendisi karısı kaliteli değil ki çocuğu öyle olsun
    Eminim tek çocuk yapsa bile sığırdan farkı olmaz.
    Ama ucuz iş gücünü yaratmak için de bunlar şart gibi,
    İsviçreye dönsek keşke, ama o zaman da dışarıdan çok göç alırız sonuçta tuvaletleri de biri temizlemesi lazım, lağıma da birinin girmesi lazım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bir adamın birçok hüner, fen, biIgi sahibi oIduğuna bakma! Verdiği sözde duruyor mu? Vefası var mı? AsıI ona bak! HakIa ettiği sözIeşmeyi yerine getiriyorsa, insanIara verdiği sözde duruyorsa, vefâIıysa onu istediğin kadar öv! Onun iyi vasıfIarını bir bir say! O, senin övgünden, saydığın meziyetIerden daha üstün bir kişidir.

0|0
    0|0
  • Bakmaktan kastin nedir peki sosyolog adayi hanim biraz daha ayrintili aciklarmisin

0|0
    0|0
    • Bakmak onu en iyi şekilde yetiştirmek ilgi sevgi vermek kişisel gelişim ve donanımı için herşeyi yapmak yapıp ortalara bırakıp kendi halin de büyümesine göz yummak değil

• Ben bu giruse karsiyim bu sekilde dusunerek robotlar yetistiriliyor. Digerine de karsiyim aslinda tabiki cocuk ortaya salinmamali arkasinda durulmali ama. Daha dogmamis cocugunun hangi isi yapmak zorunda hangi unide okuyacagini planlayan adayatmalarla birey olmasinin onune gececek cok insan taniyrm. Onlarda yapmamali bence cocuk

• Ehliyet alırken bir araba oluyo elinin altında görerek kullanarak yeri geldiğinde çizdirip çarparak tecrübe ediyorsun başarılı olursan alıyorsun ehliyeti. Bu bağlamda gidersek ortada çocuk yokken iyi ebeveyn mi yeterli mi hak ediyor mu bilemeyiz bence başka bir tez bul düşüncene. Demek istediğini anladım ama destek sağlam değil 🤔🤔🤔

0|0
    0|0
  • Alti uatu bir sperme bakar bu kadar buyutmeyin hem biz insanlar yapmiyoruz rabbim veriuor istemese olmaz

0|0
    0|0
  • Çocuk vergisi alinsin, fakirler cocuk yapmasin ahshhs :D

0|0
    0|0
  • cok daha oncesınden onlem alınmalı hatta her önüne gelen ilişkiye girmemeli ya da ewlenmemeli. insanlık vasıflarından bir haber olan bir çok insan görünümlü tanımsız varlık var.

0|0
    0|0
  • Tamam çocuk yapma ehliyeti olsun kanunen. Alamayanları hadım edelim alanlar çocuk sahibi olsun... hatta kaçak doğumlarda çocuğu çıktığı yere geri koyalım...

0|0
    0|0
  • bence yapmalı.

0|0
    0|0
    • Oldu o zaman o duygudan mahrum kalmasın diye bir insanın hayatını mahvetmek zorunda değil sokaklar da onu dilendirmek gitsin oyuncak bebek te heves alsın

• iyi bakamamaktan kastım maddi nedenler. çocuğu dilendirmesi farklı bir olay. ben tamamen maddi açıdan bahsediyorum. dilendirenler, çalıştıranlar. yapmasın tabi.

• Hic boyle düşünmemiştim ve bana bambaska bir bakış acısı getirdin söylediğin seyler cok mantıklı ve dogru katılıyorum. sana

0|0
    0|0
  • Doğru tespit. Ama toplum iyice akıllanıyor. Gerek eğitim sayesiyle, gerek çevre sayesiyle.

0|0
    0|0
  • Hayır yapmamalı

0|0
    0|0
  • İnsan çevrimi bunu gerektiriyor demekki. En güçlü aslanın dölüyle soy ilerler doğada ama insanda böyle değil. Demekki dengaler bunu gerektiriyor :/

0|0
    0|0
  • yapmamalı tabiki

0|0
    0|0
  • Tövbe estağfurullah

0|0
    0|0
  • diyelim haklısın peki buna nasıl ehliyet vermeyi düşünüyosun

0|0
    0|0
  • Sorumluluk iyi bşr eğtim ve iyi bir ahlak verebilicekler yapmalı bence yoksa sokaklarda çok çocuk var birininevlat da edinebilmeli.

0|0
    0|0
  • Hayirlisi

0|0
    0|0
  • çok haklısın

0|0
    0|0
  • Yanlis dusunuyorsun, o zaman fakir insan cocuk istiyor ne yapacak? O insan degil mi?

0|0
    0|0
  • Bunun icin tek sart o kisinin insan olmasi brnce. Kaakterli birisi olmasi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Çocuk Doğurup çöpe atacaklarsa hiç gerek yok 9 ay taşımaya

1|0
    0|0
  • Kesinlikle oyle sonralari. Ococuklara yazik oluyor

1|0
    0|0
  • O Konuda nekadar tartışılsa tartışılsın az gelir. Çocuk sahibi olmak için Canını heba eden onca Kişi varken, kimisi Çocuğa bakarken kendisine bakamayacak diye ya Kürtaj yaptırır ya da Çocuğu doğurup Sokak başına atar. Ama herkes için geçerli olan bir Durum değil bu. Kimi Anne Adayları gerçekten çok fedakâr oldukları için, Maddi Durumu olmadığı ve o Çocuğa bakamayacağını düşündüğü için belki aldırır, belki de Evlatlık verir. Evet geçerli bir Sebep değil ama bu Konuda tartışılacak çok şey muhakkak var.

0|0
    0|0
  • Haklısınız bu konuda

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • doğru

1|0
    0|0
  • Valla sırf yapmak için yapıyorlar. Buna inanıyorum artık. Fakirlikten ölen komşumuz bile 5. Çocuğunu doğurduysa artik...

0|0
    0|0
  • Ama bir de soyle dusun, cok cahil aileler var ama muntazam ahlaklilar durustler ve cocuklari pirlanta gibi oluyor, bence cocuk yapacaklarin adli sicil kaydi falan taranmali

0|0
    0|0
  • Tatlım her önüne gelenle çocuk yapılsaydı Türkiye'nin geneli çocuk olurdu. Tabiki sorumluluk almak gerekir ama bazı anne babalar geçmişte ne gördüyse onuda çocuklarına yansıtıyorlar. İstemsizce hamile kalan çok çiftler var bu yüzden prezervatif ya da doğum kontrol hapları kullanmaları gerek yanı kızlarımız çok cahil kalmışlar..

0|0
    0|0
  • Bazilari s*car gibi doguruo ya

0|0
    0|0
  • sana katılıyorum canım öyle yapıp sokağa atıp ilgilenmiceksen yapmıcaksın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...