İstihare namazında hem kırmızı hemde yeşil görmek?

Sevdiğim biri var ve ailem evlenmemize karşı. Sevgilim benden net bir karar istiyor. Ya ayrılcaz ya da bir yola devam ederek hiç pes etmicez ve sonunda evlencez. Fakat ben kendime güvenemiyorum, ileride ailem sorun eder de savaşamam diye korkuyorum. Bu nedenle istihare namazını kılıyorum 3 gündür. 2. Gün kırmızı bir elbise gördüm fakat hemen sonra yeşil bir seccade gördüm. 3. Gün ise hiç birşey görmedim. Ve çok kararsızım. Onu çok seviyorum ama ileride birşey olurda ayrılırsak onu üzmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? İstihareye 4 gün daha devam mı edeyim?

Güncellemeler:
Annem az önce bana onunla konuşup konuşmadığımı sordu. Artık hissediyor mu ne. Yine yine onu istemediğini, onun bana göre olmadığını söyleyip durdu. Kadının fikrini değiştiremiyorum. Yardım edin. Yeter artık. Dayanamıyorum. Seviyorum anlamıyor.
Ama ona konuştuğumuzu söylemedim.

0|1
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Aile...
    Yaşadığın ve yaşayacağın tüm hayatın boyunca senin kötülüğünü istemeyecek her şart ve durumda seni korumak ve kollamak için mücadele edecek tek topluluk!
    Bir babanın razı gelmediği evlilikten ne gibi edinimler beklersiniz anlamış değilim. Seviyorsun eyvallah ama insanın doğasında güçsüzü ezmek vardır, baban seni gelinliğin ile evden çıkardıktan sonra evliliğin süresince arkanda durabilir ve yanlış gördüğü konuya müdahale edebilir. Ama bu olmadığı taktirde yalnız kalırsın bunu bilen erkek seni ezer bunu unutma! Al sana istiharenin sonucu 3 gün daha bekleme boşuna :) not:İstihare makamı olanlar içindir, makam ise kalp evini hoş edenlerin yeridir.

0|0
    0|0
    • Beni ezemezki. Allaha şükür kendi ayaklarımın üstünde durabiliyorum. Ama haklısın aile önemli. Zaten bu yüzden ileride birşey olur ailem yüzünden onu bırakırım diye korkuyorum ve onunla bir yola başlamak konusunda kararsızım, ne onu ne de kendimi daha çok üzmek istemiyorum. Ama canım çok acıyor. Sevdiğine kavuşamamak? İleride onu başka biriyle görme düşüncesini bilir misin sen? İnsanı çıldırtıyor. Zaten onun ailesi tutturmuş sana kız bulacaz diye. Tabi o ailemin bulduğuyla evlenmem diyor. Ama yinede çok üzülüyorum elim kolum bağlı kaldım

• Bilirim ben o yazdıklarını hemde öyle bir bilirim ki nutkun tutulur tek kelime ile.

En İyi Kız Görüşü

• Olmuyorsa zorlama ben zorladım kaçmıstım ama çok pişman oldum anne baba hissediyor bana gore haklı cıktılar ve cok pişmanım artık hayatımda olmak isteyen ailemin onayını almalı bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 7 gün devam etmen gerek sabret ve devam et sonra bakalım kardeşim

0|0
    0|0
  • Tanri da karar verememis iinsiyatifine birakis:)

0|1
    0|0
  • Ozaman hangi renk daha çoktu onu çöz

0|0
    0|0
  • İstihareye yatmak icin dini butun alim olmak gerekir.. benden sana tafsiye bırak oni :D

0|0
    0|0
  • Bırakın şu renk olaylarını yahu... istihare rüyasında illa ki renk görülmez...

0|0
    0|0
  • Hayırlısı olsun inşallah

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yeşil iyi derler

0|0
    0|0
  • o ne ya :/

0|0
    0|0
  • 7 gun boyunca devam edin deniliyor. Sen devam et bakalim.

0|0
    0|0
  • O ne nasıl oluyor? geleceği görmek gibi bir şey mi?

0|0
    0|0
    • İstihare namazı genelde bir işe başlarken falan kılınır. Ve rüyada eğer beyaz/yeşil görürsen hayırlı. Kırmızı/siyah görürsen şer oluyor

Yükleniyor...