İcatlar tembellik ürünü müdür yoksa her icadı olan insan zeki midir ne düşünüyorsunuz?

İcatlar tembellik ürünü müdür yoksa her icadı olan insan zeki midir ne düşünüyorsunuz?
KizlarSoruyor'un 5 fotoğraf kısıtlamasını böylelikle aşmış buluyorum ve gecenin son sorusunu patlatıyorum :)

Üşengeçlik insanları bir şeyi icat etmeye itmiş hep bu yüzden bence bu kadar bilim adamı var...

Sİz kendinizde o potansiyeli görüyor musunuz düşüncelerinizi alayım :) :)
İcatlar tembellik ürünü müdür yoksa her icatı olan insan zeki midir ne düşünüyorsunuz ?#pilavüstü iyi geceler ks gençleri...

3|5
50|46

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 49

• Elbette her icadı olan kişiye zeki diyemeyiz, ama pratik zekalarinin kuvvetlk olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

0|1
    0|0
  • Zekiler genelde tembel ve üşengeçtirler zaten😄

0|4
    0|0
  • Evet tembellik işi.

0|1
    0|0
  • Tembellik bence :D

0|1
    0|0
  • İhtiyacı pratik bir şekilde gidermeye çalışma ama daha çok uğraşma şeysi.

0|1
    0|0
  • Zekidir bence

0|1
    0|0
  • Fotoğrafların bazılarına güldüm :D.

0|1
    0|0
  • Tembellik+ yaratıcılık ürünüdür.

0|1
    0|0
  • Bir çok icat tembellik ve gamsızlıktan türemiştir. Net.

0|1
    0|0
  • bazıları tembellik beazıları zekilik

0|1
    0|0
  • Fotoğraftakiler icat sayılmaz. İcat, yepyeni bir ürün ortaya koymaktır. Var olan bir ürünün farklı bir versiyonu icat sayılmaz. Örneğin bir mobilya firması farklı bir raf sistemi tasarlasa bu icat değildir. O yüzden fotoğrafların hiç birisi icat değildir. Eskiden yaşamış ve bir şeyler icat etmiş olan insanların tembellikten bunu yaptıklarını düşünmüyorum. ihtiyaçları varmış sadece. Diğer insanlardan üstün zekalı olmaya da gerek olmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence zeka işi :D

0|1
    0|0
  • Valla icatlar evet genelde zeki insanların ürünüdür. Ama icat deyince sıfırdan daha önce olmayan bişeyden bahsedilmeli bence. Elektrik gibi ya da ne bileyim telefon, otomobil gibi.

Senin fotoda gösterdiklerin icat değil de geçici çözüm pratiklik diyelim

0|0
    0|0
  • Süperler ya😂 pratik zeka işte

0|1
    0|0
  • İcatlar sorunlara cozum olarak ortaya ciktigina gore tembellik urunudur.

0|1
    0|0
  • tembellik ve imkansızlık ürünüdür çünkü rahatken hiçbir şey göze batmaz ihtiyaç olmaz ve düşünülmez

0|1
    0|0
  • Boş işler

0|1
    0|0
  • Matkap iyiymiş bizim de mixer bozuldu servise götürmeye üşeniyoruz ne zamandır 😅

0|1
    0|0
  • Mucitler için zeka
    Alıcılar için hayat kolaylaştırıcı (tembellik) urunleridir

0|1
    0|0
  • Hayatı kolaylaştırdığı için tembellik ürünüdür.

0|1
    0|0
  • Bir Zaman bile gates yanına tembel insanları alıyormuş diye duymuştum. Tembeller en kısa yolunu bulur her şeyin :)

0|1
    0|0
  • Yapılan icatlar insan hayatını kolastırmak adına cok iyi birsey icatları yapan da zeki midirler bilemem çalıskan oldukları kesin

0|1
    0|0
  • üşengeçlik ve zekiliğin birleşimi bence

0|1
    0|0
  • Tamamen işsizlik ve zeka ya :D çoğu bekar ve öğrenci işi belli, karadenizli olanda çok vardır bence. Yine de işsizlikten de olsa zekice. Ellerinde imkan olsa neler yaparlar :D

0|1
    0|0
  • Zekilik ya 😊

0|1
    0|0
  • Zekidir bence.

0|1
    0|0
  • Zeki insanlar üşengeçtir diyorum ben de :)

0|1
    0|0
  • Zekiliktir. Sonucta zeki olmayan birisi istediği kadar tembel olsun zekasi bu tur seylere yatkin olmadigi surece yapamaz.

0|1
    0|0
  • bunlar hep yokluk

0|1
    0|0
  • Kıvrak zeka sonucu. Bizim atasözü var fakirler uydurmaya ustadır. Tabii ki fakir tabiri burada alay söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    19

Erkekler Ne Diyor 45

• Bir icadı ürünü veya projeyi veya dünyayı değiştiren bir buluşu teorik olarak hep tembeller bulur.
    Yani tembel taslağı hazırlar neyin nasıl olacağını olması gerektiğini bulur bir sözde zeki denilen üşenmeyen tembel olmayan da çıkar yapar. Yani asıl mucitler tembellerdir.
    Tembel Bir Hayat İçin ElEle.! :)

0|1
    0|0
  • Mucitlik ile bilim aynı şey değil.

Tembellik zekanın tersi değil, hatta genelde tembel insanların daha zeki olduğu gözlemlenmiş.

Tembel adam bir işi daha çabuk yapmak için alternatifler düşünmeye meyilli olduğundan bu işlere daha yatkın oluyor.

0|1
    0|0
  • İcadına göre değişir o. Kolayları tembellik ürünü ama zor olanları için bunu tembel birisi yaptı diyemezsin. Üzerinde uzun vadeli bir emek var sonuçta. Hangi deli üşengeçlikten ciddi bir icat yaratır :)

0|1
    0|0
    • Vay arkadaş iyiymis

• İşte bir zamanlar yaptığımız kamilliklerden biri :)

• İcat Başka bir şey resimde gösterdiklerin yani bir şeyi başka bir yerde değerlendirip tutumluluk göstermek başka bir şey Kimine göre icat Zekiliktir, Kimine göre tembellikten ve ihtiyaçdan dolayı çıkmıştır, bazıları ise kaza ile yani tesadüfen bulunmuştur. Asıl gerçek Allah'ın izniyle o insan vasıtası ile zamanı geldiği için o icat bulunmuştur.

0|1
    0|0
  • tembellik icat etmeye yardımcı olur ama kullanışlı ya da alınası ürünler değil, geçici çözümler sunar.
    gerçek bir tembel yıllarca bir proje üzerinde çalışamaz

0|1
    0|0
  • Yalnız bunlar icat değil başkan.. Pratik mantık :)

0|1
    0|0
  • İcat hayat standardini yukseltmek icin yapilir

0|1
    0|0
  • kafası çalışanlar bunu yapar. kafası çalışmayanlar'da anca sağa sola koşturur. zeki insan kendini belli ediyor zaten. zor anlar'da bile bir proje çıkartabiliyorsa o kişi gizli deha'dır. ama çaktırmıyordur. sadece zor anlarda beynini kullanmayı tercih eder.

0|1
    0|0
  • bazen günü kurtarmak

0|1
    0|0
  • Zekidir bro

0|1
    0|0
  • Hayatı kolaylaştıracak şeyleri tembelik olarak görmemek lazım bugün bir ateş yakmak için 3-4 saat kimse odun çevirmek veya taşı taşa vurmak istemezdi hayatı eziyet olmaktan çıkarıyor şanslıyız

0|1
    0|0
  • Bence tembellikle düşünülmeye itilmiş zeki insanların bulduğu icatlardır 😉

0|1
    0|0
  • bence tamamen yaratıclık ve pratik zekadan kaynaklı birşeydir. benimde çok başıma geliyor ve sürekli birşeyler türetiyorum. sadece o şeyi yapma hevesi. ben bunu yaparım düşüncesi. ve özgüveni.

0|1
    0|0
  • İcadına göre değişir o. Kolayları tembellik ürünü ama zor olanları için bunu tembel birisi yaptı diyemezsin. Üzerinde uzun vadeli bir emek var sonuçta. Hangi deli üşengeçlikten ciddi bir icat yaratır :)

0|0
    0|0
  • Tembel insanlar olmasaydı bir çok icat gerçekleşemezdi iyi ki tembeliz asdfafa

0|1
    0|0
  • Bak bu matkap ile çırpıcı olayını bende denemiştim 10 sn de kremşanti yi karıştırıp kıvama getirmişti. :D

0|1
    0|0
  • bu kişiler zamanında LEGOlarla büyüyen nesil, tabletlerle telefonlarla değil!

0|1
    0|0
  • Azim ve çalışmanın sonucu kardeşim. Edison ampulü icat etmek için gece gündüz çalışmıştır ;)

0|1
    0|0
  • Bill Gates amca hep tembelleri işe aliyomus beni 😁

0|1
    0|0
  • Bence zeka urunudur benfefe var 2 3 icat :)

0|1
    0|0
  • demek sadece türkler değilmiş :D

0|0
    0|0
  • tembeller tembel kalabilmek için zekice yöntemlere başvurur

0|1
    0|0
  • iyi bişey bence begeniver xp için sorunu begendim bile:)

0|1
    0|0
  • İcatlar zorunluluktan ihtiyaçtan dolayı çıkmıştır ikiside olabilir selfie çubuğu gereksiz mesela

0|1
    0|0
  • Keşke bence olarak yazsaydın.

0|1
    0|0
  • Zeki tembeller

0|1
    0|0
  • bence zeki insanların tembellikleridir ;)

0|1
    0|0
  • Tembellik zekayı kullandırır = )

0|0
    0|0
  • Kismen

0|1
    0|0
  • 2 çok gereksiz olmuş. Çok güldüm ya :D

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam