Aleviyim namaza (Asıl adı ile Salat) başlıyacağım ne diyorsunuz?

Arkadaşlar Aleviyim aleviliğimle soyumla gurur duyuyorum. Allah kuranda salat edin diyor (dua, yönelin bana) Nasıl secde ve ruku halinde yatarken ayakta salat edin diyor. Biliyorumki Namaz (Secde ve ruku ile yapılan dua) Yaptığım çalışmalar bana insanın gün içinde Allaha yönelmesinin ne kadar anlamlı olduğunu göterdi.Çünkü yönelişte olduğum zaman Huzur refahtayım bırakınca tekrar sıkıntı bela devam ediyor. Anlıyorumki Hz Muhammed gün içinde bize salatı tavsiye ederken bunu biliyordu. İnsanız gün içinde unutuyoruz işte unutmayalım diye sürekli tefekürde olalım diye gün içinde bize bunu yapmamızı söylüyor birerbir yaşadım diyorum. Mesela namaz kılmasamda bugüne kadar Belli dualar okuyorum kuran okuyorum okuduğum sürece çok farklı oluyorum ama refahı bulunca bırakıyorum tekrar eski halimdeyim bunu sürekli yapmalıyım kanaatine vardım. Aslında uzak değilim cemlerdede biz secde ederiz ruku ederiz yani halk dilinde namaz ama bunu gün içinde yapmalıyım Sadece perşembe günleri cemde değil oda doğru ama hergün yapmak lazım dedelerime soruyorum oğlum perşembe akşamı yani cuma gecesi oluyor o toplu ibadet onun dışan herkes günlük ibaetlerini yapmalı diyor. Mesela gece kalkıp ibadet etmek çok iyimiş yani Allah katında değeri çokmuş diyor. Bugün hiç yoktan gece kalkıp başlıcam Günde 1 vakit salatımı ikame etmeye çalışıcam. Payaşmamın sebebi hem sizede berki bir bilgi olur salatın devamlılığı hakkında hemde görüşlerinizi almak istedim.

Güncellemeler:
,,,,,,
...

2|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Allah kabul etsin aynn sana katılıyorum ben sunniyim ama dedigin gibi kilnca gercekten huzura eriyorum evet gece ıbadeti çok önemlidir sabah namazndan önce kalkıp yaptığın ibadet kadar güzel bişey yok tekrardan Allah kabul etsin

0|1
    0|0
    • Aynen katılıyorum keşke namazı güzel anlatsalarda farkına varsak hep zorlama dayatma hep sanki bir iş çizelgesi gibi anlatılıyor. Bak şu videoyu izlemeni tavsiye ederim

• Ya bununla ilgili bir çok hadisler kissalar var dediğin gibi iş bizde bitiyo doğru sonuçlara ulaşmak istedikten sonra hiç birşey engel olamaz zaten insanlar naparsa yapsın rabbim içimizi biliyo

En İyi Erkek Görüşü

• namazın önemini idrak etmiş birisini gördüğüme sevindim. namazın bize kazandırdıklarını tam idrak etmiş olsak başımızı secdeden kaldırmayız. bu söylediklerin sana mahsus bir şey değil. mesela namaz kılanla kılmayanın duası bile bir değildir. birinde samimiyet var. diğerinde sadece ağızdan çıkan söz.
    bir ayette siz Allahın dinine sahip çıkarsanız Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit kılar diye buyuruyor. günde 5 vakit olup bütün güne yayılması da Allahın zikrinden gafil olmamamız içindir. arada gaflete dalmasak herşey daha güzel olacak da işte. ne diyim. Allah herkese nasip etsin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah kabul etsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Herkeşin namazına kimse karışamaz.

0|1
    0|0
  • Hayırlı olsun😊😊

0|1
    0|0
  • Alevilik yanlış. İslam'ın birçok yönüyle çelişiyor. Kuran ve Hadise hiç uymuyor. Zaten bir mezhep değil, tarikat gibi bir şey. Dört mezhep vardır:

1) Hanefi
    2) Şâfi
    3) Maliki
    4) Hanbeli

Gerisi fasa fiso.

0|1
    0|0
    • Sizin gibiler oldukça dinden uzaklaşıyorum. Bak ben Aleviliği inkar eidyorum demedim İslamı araştırmalarımda %70 aleviliğe uyuyor eksik her toplumda var Sadece namaz konusunda akıllarda bir kilitlenme var ayrıca bahsettiğim namaz kılmak değil namazı yaşamak çoğu insan jimnasitik yapar gibi yapıyor daha okuduğunu bilmiyor çok insan biliyoruz böyle al izle şunu ayrıca artık şu alevi bu sunni bu bilmem ne diyip toplumu bölmeyin ltfen yazıcak adabınla yaz akşam akşam birbirimizi kırmayalım https://www.youtube.com/watch?v=HoNSh2RM9-M

• Amacım eleştirmek değil. Kimsenin inancı beni ilgilendirmez. Ben kaynaklara göre bunun doğru olmadığını belirtiyorum sadece.

• Tamamda Bak yanlış olduğunu düşünebilirsin ama inanç neye bakıyor Allah Muhammed Ali bunun dinen sakıncası var mı yok kendi çabında herkes kulluğunu yapıyor mezhepte yok diye sen bunu yok sayamazsın ha sen doğrusun o doğru ona Allah karar verir önemli olan hepimizin birbirimize kardeş ve dostça bakması gerisini Allah bilir kimin takvası üstündür değildiri

Yükleniyor...