Aleviyim namaza (Asıl adı ile Salat) başlıyacağım ne diyorsunuz?

Arkadaşlar Aleviyim aleviliğimle soyumla gurur duyuyorum. Allah kuranda salat edin diyor (dua, yönelin bana) Nasıl secde ve ruku halinde yatarken ayakta salat edin diyor. Biliyorumki Namaz (Secde ve ruku ile yapılan dua) Yaptığım çalışmalar bana insanın gün içinde Allaha yönelmesinin ne kadar anlamlı olduğunu göterdi.Çünkü yönelişte olduğum zaman Huzur refahtayım bırakınca tekrar sıkıntı bela devam ediyor. Anlıyorumki Hz Muhammed gün içinde bize salatı tavsiye ederken bunu biliyordu. İnsanız gün içinde unutuyoruz işte unutmayalım diye sürekli tefekürde olalım diye gün içinde bize bunu yapmamızı söylüyor birerbir yaşadım diyorum. Mesela namaz kılmasamda bugüne kadar Belli dualar okuyorum kuran okuyorum okuduğum sürece çok farklı oluyorum ama refahı bulunca bırakıyorum tekrar eski halimdeyim bunu sürekli yapmalıyım kanaatine vardım. Aslında uzak değilim cemlerdede biz secde ederiz ruku ederiz yani halk dilinde namaz ama bunu gün içinde yapmalıyım Sadece perşembe günleri cemde değil oda doğru ama hergün yapmak lazım dedelerime soruyorum oğlum perşembe akşamı yani cuma gecesi oluyor o toplu ibadet onun dışan herkes günlük ibaetlerini yapmalı diyor. Mesela gece kalkıp ibadet etmek çok iyimiş yani Allah katında değeri çokmuş diyor. Bugün hiç yoktan gece kalkıp başlıcam Günde 1 vakit salatımı ikame etmeye çalışıcam. Payaşmamın sebebi hem sizede berki bir bilgi olur salatın devamlılığı hakkında hemde görüşlerinizi almak istedim.

Güncellemeler:
,,,,,,
...

2|0
24

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...