Aranızda mutsuz, tükenmiş ve umutsuz olan insanlar var mı?

Nedenlerinizi, nasıllarınızı, niçinlerinizi öğrenmek isterim... Ben Şu an mutsuzum da.

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• var ben varım. O kadar mutsuz ve umutsuzum ki anlatamam. 7-8 yıl evvel çok sevdiğim bir kız vardı. Evliydi. Ben ilk başta olmaz dedim mümkün değil dedim ben evli biriyle hayatta böyle bir şey yaşayamam dedim. Ben severek evlenmedim dedi allem etti kallem etti beni kendine aşık etti. Sonunda ben böyle olmaz dedim. Boşanacaksan hemen boşan dedim. Uğraştıda. Ben ona ve ailesine yaşattıklarımı kaldıramadım. Boşanamayacağım dedi. Bende sırtımı döndüm. Yıllar boyu geldi gitti suratına bakmadım. Yıllar sonra hasretine dayanamadım. Böyle böyle dedim. 2 sene evvel boşanmış ve kalktı bana başka bir ilişkim var ona şans tanımak zorundayım dedi. Boşandıktan sonra neden gelip yanıma boşandım demedin dedim Aslında gelmişmiş falan falan. Sonra o ilişkisi olaylı bitti o bana geldi yol yaptı ama kalbim kırıldı bir kere. boşandıktan sonra ilişki yaşamış olsa gene bir şey demezdim. Ama ben ona gittiğimde bizi değilde bir başkasını seçmesi, hakkım olmasa da zoruma gitti. Bir iki yokladı beni ama bende güç kalmadı. Devam edemedim. Bundan sonra o zamanlar bu kişiden ayrıldıktan sonra ailem başka bir kızı önerdi bana. Ondan ayrılalı 1 sene kadar olmuştu , ailemin önerdiği kız saf temiz bir kız olarak adlediyordum layık görmüyordum kendimi ona. Başka sevdiği falan olmasın dedim , 1 aylığına başka bir yere gitmem gerekti , aramızdaki yaş farkıda düşündürüyodu. En sonunda şansımı deneyeyim dedim. Derken başka birine kaçtı. evlendi çocuk yaptı. 5 yıl sonra bir mesaj geldi kendisinden. ilk zamanlar hiç konuşmak istemedim. Sonra neden kaçtığını anlamak adına konuştum. Bizim evlendirilmek istediğimizden haberi olduğunu öğrenince çok bozuldum. Bir kaç kere yazma artık bana dedim. ama o selede kapıldım. Ama baktım bunda hiç sevgi alameti yok. Bir iki kere şans verdim ama kadında ki tavır sanki ben kaçıp çocuk yapmışımda kendisine gitmişim gibi eyvallahı yok. Bıcak gibi kestim ama bu yaptıkları çok zoruma gitti.

0|0
    0|0
    • Anladım çok üzücü olay yaşamışsın üst üste. Kalbinin kırgın olduğunu hissedebiliyorum. Ama hayat öyle bir sınav ki yaşamamız gereken ne varsa onu yaşıyoruz emin ol. Belki olaylara bu acıdan bakman, kendini telkin etmene yarayabilir. Olayların üzerinde fazla durmazsın belki. Ve sana önerebileceğim tek şey bu olur. Her sabah yeniden güneş doğuyor farkında mısın. Bunun heyecanı ve sevinciyle uyanabilirsin belki de. Olayların üzerinde fazla durmamanı tavsiye ediyorum. Tecrübe kazanmışsın. Bundan sonraki ilişkilerinde daha dikkatli olucağını düşünüyorum. Ve bu hayatın senin olduğunu unutma bu hayat sana verilmiş, ve onu kendine verdiğin değer kadar yaşa. Değerli yaşa...

• Bu yaşadıklarımı hiç yaşamak istemediğim halde yaşadım. İş hayatım , aşk hayatım hep böyle olumsuz gitti. Maddi olanaksızlıklar falan derken işsiz kaldım büyük bir duygusal boşluk içersindeyim. Bir daha mutlu olacağıma inanmıyorum. En kötüsü babalık hasreti çekiyorum. Aile hasreti çekiyorum. Yalnız hissediyorum kendimi. Etrafımdakiler akrabalar , hep kuyu kazma peşinde. Böylesi ilişkilere düşecek birisi hiç değildim.

En İyi Kız Görüşü

• Tüm bu saydiklarindan mütevellit yorgunum sanırım. Hissettiğim sadece bu. Lakin umutsuz değilim. 💁

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bir söz var çok sevdiğim bugünlerde; ''ne sevmekten korkmak, ne zulümden korkmak; bize yakışmaz'' ... Bize umutsuzluk da yakışmaz ;) Ama illa ki vardır hani her insanın mutsuzlukları ve yorgunlukları :) Allah güç versin, kimden;neyden korkalım ki, herşey oluruna ulaşır elbet birgün.

1|0
    0|0
  • Hani bu dunyada her cesit insan vardir ya, umursamaz, takintili, neseli, sinirli... Ben de bir cesit insanim ve benim hayat gorusum, referansim, tek dalim, İslam idi. İsterdim mi insanlar İslami dogru yasasin, Muslumanlar kendilerine cekiduzen versin. Sonra umudumu yitirdim.

0|0
    0|0
    • Anladım... Kullanıcı adından da anlaşılıyor zaten. Herkesin farklı bir derdi var işte. Belki yarın geçer ama Şu an mutsuzum. Yalnız hissediyorum kendimi garip bir şekilde ve en kötüsüde anlatamıyor oluşum, uygun kelimeleri seçemiyor oluşum.. Belki yarın sabah mutlu uyanırım şu an için en büyük isteğim bu.

• Bazen kalabalik icinde kendini yalniz hissedersin. Cunku onemli olan yaninda olan beden sayisi degildir, ruh sayisidir. Bazen de insanin icine sikinti duser, nerden geldigini anlamazsin, uykudan uyanirsin, sanki dunyanin butun yuku omzunda. İsin kotu tarafi bunlari kimseye anlatamazsin, cunku tarifi yoktur. En kotu tarafi ise bazen sikintinin ne oldugunu sen bile bilmezsin. Dertli oldugunu bilirsin ama "derdim ne" sorusuna verecek cevabin yoktur. Ben boyle zamanlarin, Allahi anmak icin en uygun zaman oldugunu dusunurum.

• Taa kendisiyim..

0|0
    0|0
  • Ben mutsuz olunca sigara yakarim

1|0
    0|0
  • yaşadığım hayat beni tatmin etmiyor, hala unutamadığım birileri var. mutsuzum, klasik şeyler işte.. hayat çok boş falan.

0|0
    0|0
  • O benim

0|0
    0|0
  • Var.

0|0
    0|0
  • Doğrusu mutsuzum ama şurada 18 yılım kalmış sonra kafama sıkmayı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ben çok kötüyüm aslına bakarsan gerçekten

0|0
    0|0
  • Aynı bende mutsuzum dertleşcek adam lazım

0|0
    0|0
  • Ben ama uyuyunca geçiyor ya :) en azından bir gün yetecek enerjim oluyor

0|0
    0|0
  • Dertleşebiliriz