Yeni nesilin özellikle de olgunlaşmamış insanların ağzı çok bozuk , ailelerinde terbiye yok sanırım. Haksızmıyım?

Eskiden insanlar saygılıydı.
En çok yeni nesilde bir ağzı bozukluktur küfürdür gidiyor.

Yaşı büyükleri hiç saymıyorum bile , dışardan bambaşka görünüyor , uuu diyorsun bu çocuk beyefendi , hoş , tatlı.. Sonra bir zaman geçiyor , ağzını bir açıyor tartışma esnasında miden bulanıyor.
Sevgilisine küfür eden mi ararsın , hakaret eden mi?
Edep ahlak sıfır. Bunların ailesi yok mu? bir tane çocuğa ahlak veremiyorsan bir kadına nasıl davranacağını öğretemiyorsan niye çocuk sahibi oluyorsun ki?

Ha birde sitedekiler.. bir soru sormuş cevap veriyorsun. İş fikir ayrılığına gelince gene küfür , hakaret.

Bu kadar mı basit artık insanlar?
Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Toplumda eskiden böyle şeyler olmazdı.

Fikirleriniz nedir?

1|1
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ayi gibi bir toplum olduk.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ailelerini de dinlemiyorlar ki
    Olmuyor bu nesil bir yerde bir bozukluk var
    Artık üretimi kesmeliler bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• yeni neslin küfrü daha çok kullanmasının sebebi medya ve internet her şeyi kolayca görebiliyorlar, genel olarak insanların küfrü tercih etmesinin sebebi de cehalet. ağzını açtığında kendini ifade edecek kelimesi olmayan insanlar kullanır. benim de küfür kullandığım oluyor, hiç küfür kullanmıyorum diyemem ama düzgün bir tartışma sırasında asla kullanmam.

1|0
    0|0
  • Her yerin her ortamın bir düzeni var ona göre hareket edilse aslında.. Yeni nesil gerçekten çok özenti ağızlarıda çok pis bir çoğuda eşcinsel ayrıca.

0|0
    0|0
    • Eşcinsellikle , terbiyesizliği karıştırmayın.

• Ön planda yaşasalar ne olur ki?
      Onlarında hakkı.
      Ben heteroysam erkeklerden hoşlanıyor sarmaş dolaş oluyorsam bu onların da hakkı (ya hemcinsyle ya da farklı cinsle) saygı duymak düşer. Ağzı bozukluk bambaşka bir olay.

• Ağzı bozukluğa değil genç nesle dahil olarak söyledim ben.

• Ben de genel olarak sizinle aynı görüşteyim gözlemlerim sizinle hemen hemen aynı

1|0
    0|0
  • Her zaman diyorum ilk sebep %90 manevi boşluk, sonra bu internet diziler filmler proğramlar yavaş yavaş zehirledi toplumu, edebe ahlaka sığmıcak sözler davranışlar ne varki nolcakki diye diye normalmiş gibi gelmeye başladı, ailelerin bazıları desen çocuklarından beter, sonumuz hayrolsun

0|0
    0|0
    • Ben ateistim. Çevremde küfür edenlerin çoğu müslüman. Buna şahidim.
      Ahlakın , dini olmaz. Yanlış düşünüyorsun bence kardeş.

• Şimdikilerin bazıları içi boş müslüman onlara bakıpta öyle değerlendirme, ahlakın dinle de alakası var, nasıl dersen dinimiz islam güzel ahlak üzere inmiştir, islamı bilinçli yaşıyan ahlaklanırda, ha adamın mayasında yok fayda eder etmez bilemem

• Haklisin

1|0
    0|0
  • Cok doğru dedin küçük hanim

1|0
    0|0
  • eskiden diyorsunda ne kadar eskiden?

0|0
    0|0
    • Aile büyüklerimden gördüğüm kadarıyla ve şurdan bir 10 sene öncesine kadar böyle değildi.

• mahalle maçları yapılmıyor. biz sokakta öğrendik anneye küfür edilmemesini falan ama yeni neslin anneleri falan hep birbirinin kucağında. . yazık..

• se n yargilayamaassin karektersiz insan

0|0
    0|0
  • @AppleCrow yeni nesil çok kötü.+çok şeytanlar. eski nesilde onları gördükçe onlara uyup dejenere oluolar.+ ben şu görüşteyim. facebook. instgram ve tweet çok bozu ortamı kızları. kesinlikle ve kesinlikle bunlardan dolayı bozuldu yeni nesil. başka açıklaması yok. hiç kimse diemez bunlarla alakası yok die. kesinlikle bunlardan dolayı. tek ii yönleri bakımlılar yeni nesil üstüne başına çok önem veriolar. makyaj yaopıolar keşke yapmasalar. Erkeklerden beterler kızlar net yanii.

0|0
    0|0
  • öyle söyleme. artık iş ailelerden de çıktı. ortam bozuk, bir şekilde kapıyorlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet kufur etmeyı cok bıse sanıyolar kufur edınce cekıcı oluyorum zannedıyorlar..

1|0
    0|0
Yükleniyor...