Diyarbakırlıyım ama herkese Ankaralı olduğumu söyleyip yalan söylüyorum günaha girmiş oluyor muyum?

Ben vatan haini filan değilim ben bu müslüman milletim ve vatanım için seve seve canımı veririm ama batı tarafında yaşayan biri olarak diyarbakırlı olduğumu söylemiyorum yalan söyleyip ankaralı yım diyorum çünkü doğulu olduğumu söyleyince beni de kötü olanlardan sanıyorlar farklı davranıyorlar kendimi kötü hissediyorum ve ben onları da suçlamıyorum onlarda kendilerine göre haklılar bazı kötü olanlar yüzünden bizim gibi delikanlı vatansever Kürtlerin adı da lekeleniyor her neyse sorum şu ben ankaralıyım diye yalan söylersem günaha girmiş olur muyum yani pembe yalan mı olur yoksa yalan söylediğim için günaha mı girmiş oluyorum dini bilgisi iyi olanlar cevaplayabilir mi

1|1
1312

En İyi Kız Görüşü

• Güzelim Diyarbakır'ı, Diyarbakır halkını bu duruma getirenler utansın be canım kardeşim. Boşver aslından çekinme utanma. Her Diyarbakırlı kötü olacak her Ankaralı iyi olacak diye bir şey yok. Bende Diyarbakırlı bir Kürdüm. Ama Allah'a çok şükür Türkiyeliyim 💕 Babam da Gazi. Bu topraklar hepimizin Diyarbakırlı'nın, Ankaralı'nın, Rizeli'nin, Ispartalı'nın. Önemli olan birbirimize verdiğimiz değer ve kardeşliktir. Bir olup Dedelerimizin onurla, omuzomuza kazandığı bu topraklarda Dinimizi yaşayıp, yaşatıp teröristlerden temizleyeceğiz evelAllah. Gönlün ferah olsun. Diyarbakır'a, Türkiye'me can feda be 💕 :)

2|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• Sen ve senin gibiler Diyarbakırlıyım demediği müddetçe Diyarbakır aklımızda hep öyle kalacak! Seni büyüten toprağa bunu yapman bence yediğin kaba.. neyse. Insan aslından utanır mı? Ankaralıyım dediğinde dostun olacak insanlar için memleket satılır mı? Elbette kötü nam salmasına sebep olanlar utansın, ama onların utanması seni kurtarmaz. Onlar kendi adına utansın, sen kendi adına utan. Rahatsızlık duymasan zaten burada sormazdın. Ama vicdanın seni yokluyor ki buralara gelmiş sorun. Bence bundan sonrakilere doğruyu söyle de senin gibi de Diyarbakırlı olabileceğini bu sözde aydın, cehaletten ölen Batılı görsün.

0|2
    0|0
    • Evet zaten burda aldığım cevaplardan sonra fikrim değişti yaptığım çok saçma haklısın

• sana yalan söyletenler, seni buna mecbur bırakanlar utansın. insanları memleketinden utandırır hale getirmek ne kadar kötü bişi

1|0
    0|0
    • Bak ne güzel yazmışsın benım suçum yok onlar utansın değil mi

• Diyarbakırlı olduğunu saklamana gerek yok. Orası da bu vatanın toprağı. Bu önyargıları yıkın artık.. Müslümanım ve bu vatan benim diyorsun var mı ötesi..

0|1
    0|0
  • Günaha girdiğini sanmam, seni özünü inkar etmek zorunda birakanlara lanet olsun. Serefinizi lekelyenlere de ayrımcılık yapanlara da.

Memleketini olduğu gibi soylemen daha doğru olacaktır, tavsiyem öyle yap. Korkup sinmek yanlış.

0|0
    0|0
    • Ya korkmaktan değil de karşı tarafta bir önyargı oluyor onlar bende çekiniyor yanlış görüyor o yüzden söylemek istemiyorum onlara da hak veriyorum onlar da kendilerine göre haklı beni duruma mecbur bırakıp doğuda olay çıkarıp ülkenin huzurunu bozan utansın Allaha bırakıyorum onları

• Ben açık açık diyarbakırlı olduğumu söylerim önyargılı davranırsa o onun sorunu. Seni anliyorum eniştemin anne babası bize ilk geldiğinde biraz tedirginlerdi çekiniyolardi sonra bizi o kadar sevdilerki anlatamam bizde onlari 😃 aramızdaki kötülerin yüzünden bizimde adımiz çıkıyo

0|0
    0|0
    • Ama sen bayansın ben erkek ve ben diyarbakırlı olduğumu söyleyince hiç bir kız bana sevgiyle yaklaşmıyor çekiniyor

• Bunun bayanla erkekle alakasi yok inan bana

• Aynen yancan cehennemde hahvevrbfh

1|0
    0|0
  • bence ne olursan ol, kimliğini kabul et, her kurt kotu degil, bunu bilen kisiler zaten senin muhattabin olmali, insanlari irklarina gore yargilayan sahislari umursamaman lazim, tabi tercih meselesi yani kendinii boyle rahat hissediceksen sen bilirsin

0|0
    0|0
  • Kaçma böyle. Kanıtla. Onlara ön yargılarının yanlış olduğunu kanıtla.

0|0
    0|0
  • Pembe yalan olur bence

0|0
    0|0
  • Ankarada mı doğdun?

0|0
    0|0
    • Yok sadece nüfusun kayıtlı olduğu il Ankara

• Evet şivem biraz belli ediyorlar acaba şivem den dolayı yalan söylediği mi anlarlar mı

• anlayabilirler Ankarada büyüse idin Ankaralıyım demende bir yanlış olmazdı ama şu durumda bilmiyorum..

• Kahpesin.

1|1
    0|0
    • Neden

• Eğer ki ben buna mecbur kalmış sam bunun sebebi doğuda olay çıkarıp ülkenin huzurunu bozan kişilerdir Allaha bırakıyorum onları

• Ve çok şükür müslüman olduğumu Hz Muhammed ümmeti olduğumu gururla söylüyorum aslımı gururla söylüyorum herşey ırk değil

• Benım memleketımın adını neden verıyorsun canım ya :)) Bı arkadasımdan muslu ve kurt ben Türküm derdı utanılması sacma genede.

0|1
    0|0
    • Çünkü nüfusta kütük Ankara yazıyor :-)

• Tamam 😑

Erkekler Ne Diyor 12

• Kardes yanlis dusunuyorsun bendevdoguluyum ve bunu cedurca souluyorum kimsede hain demiyor. Cunku vatanimi seviyorum. Vatanini seven kurt kardeslerle turklerin bir sorunu yok

0|1
    0|0
  • Kardeşim sakın korkma bende kürdüm Kürtlüğüm le Şeref ve gurur duyuyorum, bizler asla bu vatana kötü bir söz bile söylemedik o Ermeni yobazları kürdüm diye geçiniyorlar bizler vatanını seven gerçek Kürt'leriz kesinlikle utanma

1|0
    0|0
  • Günahı boynuna

0|0
    0|0
  • günaha girmezsin

0|0
    0|0
  • Aslını hiçbir zaman inkar etme. Nereli isen oralıyım de şehire veya ülkeye göre insan ayırmak cahillerin işidir

1|0
    0|0
  • Yok abim yok. Seni anlayan ve öyle görmeyen insanlar da var. Mutlu kal.

0|0
    0|0
  • Sana kötü davrananlar utansın

0|0
    0|0
  • Kardesim gunaha girmezsin sen yinede doğruyu söyle boyle ayrım yapanlar utansın.. hem nereli oldugundan cok insanlığın onemli..

0|0
    0|0
    • Ben ayrım yapanları da suçlamıyorum onlarda kendilerine göre haklılar

• utanmana gerek yok nereli oldugun degil nasıl oldugun önemli

0|0
    0|0
  • valla kardeş nereli olduğun değil karakterin önemli gördüğüm kadarıyla adam gibi adamsın gerisi boş

0|0
    0|0
  • Bende diyarbakırdayım arkadas olalım mı :)

0|0
    0|0
  • Şimdi şöyle yazayım Bir arkadaşım Mardin'e gitti orada Ziraat Bankasının Elektrik tesisatı işinde çalışmak üzere 1 haftalığına oraya gitti. Şimdi geldi ve bana anlattıkları aynen şuydu.

Oranın halkının %98i kaçak elektrik kullanıyor dedi.

Murat denilen bir elektrikçi daha varmış orada ve onla çalışırken bu kişi arkadaşıma akşam gel halısaha maçına gidelim demiş. Arkadaşımda olur demiş, halısahaya giderken ellerinde keleş olan molotoflu birsürü it sürüsü görmüş. Neyse halısahaya varmışlar halı sahada maç yapan terörist!!! bak terörist diyorum çünki sözde kuradacakları k*rdistan yazılı forma bastırmışlar ve arkadaşımada giydirmek istemişler. Arkadaşım yok ben giymem şimdi bu formalar terlidir diye geçiştirirken bunlar anlamışlar türk olduğunu sonra Murat denilen eleman devreye girmiş bu benim yakın arkadaşım diyede arkadaşın kçını zor kurtarmış.

Şimdi sana gelecek olursak en yakın arkadaşlarımdan biride k*rttü ama taaaki beni sırtımdan vurana kadar. Artık k*rt halkına zerre kadar güvenim kalmadı. Sadece bir kişiye güvencim var oda Denizlide Askerlik yaptığım herde Hasan Başçavuş vardı çok kral adamdı birçok vukuat işlememe rağmen ceza almamı engelleyen kişi kürtlerden bir tek ona güvencim var, diğer k*rt halklarına güvencim maalesef SIFIR...

0|0
    0|0
    • Çok duyuyorum bunları, çok duyuyorum, çok duyuyorum. Kürt düşmanı olmayan insanların yıllar icerisinde bunlari yasadiklarini duyuyorum. Sonra dusunuyorum o bozuk ortama kimi koyarsan koy, cocuklugundan beri o halde buyutulmusse bozulmamasi mümkün degil, ona her sey normal geliyor, bambaska bir kulturleri, milliyetcilikleri var. Türklere karsi birbirlerini tutuyorlar, arkamizi dondugumuzde birbirlerine satasiyorlar. Cok garip seyler duyup gordum. Haliyle bunlar benim de başıma gelmeden daha baştan uzak durmak zorunda kalıyorum. Üzülerek durum böyle.

Yükleniyor...