Bizi bu hale gene biz getirdik?

S. a arkadaslar ben düşünüyorum ki toplumda sapıklıklar iffetsizlikler ve bunun gibi ahlak ve namusa dayalı bir çok kavramın bozulması yine bizden kaynaklı oldugu kanısındayım. evlenme yası en erken 24-25'e gelen bir erkek cinselliği keşfetmesi ergenlik dediğimiz yani 10 lu 12 li yaşlar ki artık herseye erişebildikleri için bu daha da erken iken arada geçen 12-13 yıllık boşluk kişiyi tabiri caizse meyvenin dalında olgunlaşmasından çürüme, bozulma aşamasına getiriyor. bu hale nasıl mı geldik..
daha gençliğini yasamamış delikanlıya de düğün için 30.000-40.000 lazım de şöle maasın yoksa kimse seni almaz de , kıza okumazsan kocan seni ezer de, yaşın daha genç 30 a kadar yolu var de şu olmazsa olmaz şarta koş o çirkin bu cahil ee noldu sen kendi kriterlerini ya da karsıdakinin kriterlerini saglayacagım derken yaşın 30 a gelmiş ki gençlerin isteğini ailelerde kulak tıkamış durumdalar hal böyleyken cinselliği en tabi ve helal yolla ögrenemeyen genç, adını bile söyleyemediği, aklının bile zor kabul ettiği şeyleri dener, bunlarla tatmin olmaya çalışır hale geliyor. bu durumda sapıklığın temelinde yatan ana faktördür. bunun yanı sıra açılmış saçılmışlıkta çiftlerin birbirlerine olan sadakat ve güvenlerini sarsmakta ki bu da saf ve temiz gençlerin evlilik müessesine olan güveni, insanın insana olan güveni sarsmaktadır.

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ve aleykümselam. Öncelikle sizi tebrik ediyorum bunun şuuruna varabildiğiniz için 👏🏼. Bir kızın yahut bir oğlanın, hele hele bir oğlanın evlilik yaşının gelmesi okulunun bitmesiyle, araba sahibi olmasıyla belirlenmez. Diplomayla hiç hiç belirlenmez. Eğer ki bu bahsettiğiniz husus kişinin amacı haline geliyorsa evlilik çağı gelmiş demektir. Geçe bırakmanın bir manası yoktur. Herşey bir şekilde hallolur. Belkide parasız kalmak zina günahından daha iyidir. Bizim için hayırlı olanı bilemeyiz. Hala 30 umdan aşağı evlenmem diyenler var neden dediklerini bilemesemde tahmin ediyorum ki heveslerini alıyorlar. Hevesini helal yolla almak varken harama ne lüzum var aklım almıyor. Helal daire keyfe kafidir 👆🏼. Allah ıslah eylesin bizleri.

0|0
    0|0
    • Onları da anlıyorım aslında insan hiç bir sorumluluk almadan ihtiyacını gidirince evlilikte pek bezi olmuyo bn kendi adıma nefsime yenik düşebilecek biriyim şükür ki allah karsıma cıkarmadı allah kulunu kuldan daha iyi biliyor. benim sahsen karsı cinse güvenim azaldı gördüklerim yüzünden lakin genede helal yoldan vazgeçmedim ben inadına bastırırken bu meseleyi ailem biz nerden bulalım bn nerden bulayım diye diye siz de durum ne..

• Okul nası peki bn tic. Lisesi okudum sınıfım full kızdı bilirim dedikodu falan çoktur :) en tuaf zamanlarımdı

• benim şimdi çıkmam gerek. bu benim facebook profilim arkadaşlık isteği göndermek istersen memnun olurum.
      https://m.facebook.com/ismail.rumeli?ref=bookmarks

• Çok haklısın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...