Dilenciye para verir misiniz arkadaşlar?

Evsiz , kotu görünümlü , soğukta paltosuz duran biri

0|1
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• veriyorum ama hemen etrafımı 2-3 kişi daha sarıyor abi bizede bizede diye :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• veririm yalancıysa kendi sorunu niyet önemli

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Hayır kesinlikle vermem. Para istemeyen ve aç olduğunu söyleyene yemek alırım , kıyafet isterse varsa veririm.

1|0
    0|0
  • param varsa veririm yoksa yapacak bir şey yok. kabahatler kanununa göre cezası varmış diye duydum 219 tl kadar.

1|0
    0|0
  • para vermem ki.. paltomu çeketimi şapkamı veririm...

2|0
    0|0
    • çünkü ona daha çok ihtiyacı var

• çünkü 1 kuruş bile verseler canlarından can gidiyor... o insanları insan yerine koymuyorlar...

• Helal sana düşüncəli arkadaşım səni işte bu yüzdən seviyorum ya

• Hayır.

1|0
    0|0
  • evet veririm para benim param değil allahın parası allah rızası için dedi mi akan sular durur benim için

1|0
    0|0
    • Dini dusunceleri kullanarak para istemek ne kadar dogru

• Yardim etmek için yapiyorum

• bak arkadaşım ben yardımı allah rızasını kazanmak için yapıyorum yoksa kazanmayacak olsam umurumda olmaz hiç bir insan çünkü biliyorum ki bende onların umurun da değilim ama beni yaratan öyle demiyor fitreni zekatını sadakanı vereceksin diyor emir büyük yerden allah rızası için ver çevirme geri kimseyi

• Hayır vermem

1|0
    0|0
  • Dilenciye vermem ihtiyacı olana veririm

1|0
    0|0
  • veririm insanlık ölmedi

1|0
    0|0
  • Dilenci de bize verecek mi

0|0
    0|0
  • veririm açıkçası Allah rızası için veririm dilenciye acıma bir yana

1|0
    0|0
  • Dilencinin yasina bakarim cok yasliysa ve cocuksa veririm.
    Geri kalanlar benden siddet gorur.

0|0
    0|0
  • Ben veriyorum acıyorum

0|0
    0|0
    • Genelde mendil satanklara veriyorum geçen verdim ama çok az bozuk param yoktu 1. tl verdim sanırım

• Allah acisin diyoruz biz , acimak allaha mahsustur😊

• Doğru diyorsunuz ben duygusal anlamda demek istiyorum vermesem kendimi iyi hiissetmiyrorum SURİye li bir baba-Çocuk var dı biz Acıbadem-Kadıköy de oturuyoruz onlara vermiştim 3 lira kadar sanırım çok paraam olsa daha çok 10 lira 20 lira verirdim sanırım yakın zmanada 3 kez verdiğimi hatırlıyorum yerde öyle oturuyorlardı çok kötüydü ilerledim az sonra geri döndüm verdim bir kaç lira ondan sonra da ilk anlatıtğım çocuğa verdim ilkin vermedim sonra 10 dk sonra alışverişten çıktıktran sonra verdim 1 lira

• asla vermem

0|0
    0|0
  • verirdim

0|0
    0|0
  • vermem delikanlı adam calısır dilenmez

0|0
    0|0
  • Geçen gün montumu vermiştim bir çocuğa içim açıdı onu o halde üşürken gördügümde

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• verirsin tabi , ama gercekten ihtiyacı olan özellikle calışamıcak durumda olanları es gecmemeye calışılmalı bnce,

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Evet veririm param yoksa bakmadan geçerim utanırım

0|0
    0|0
  • Niyet onemli

0|0
    0|0
  • Yaşli ve cocuksa veriyorum cunku onlar savunmasiz ve calisamaZlar ama genclere vermiyorum herkes calisiyor onlarda calisip ekmegini kazansinlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...