Diziler gerçek hayatı ne derecede yansıtıyorlar bizlere?

En son aşağı yukarı 10 sene önce izlemiştim son tv dizisini... Kafamda bir sorudur takıldı kalmıştı: izlediğim bu diziler gerçek hayatı ne derecede yansıtıyorlar diye? Çok uzun düşünmedim bunun üzerine... Sadece bir bölüm tekrarını izlemem yetmişti bana... Dizideki oyuncuların hiçbirisinin bir işi yok. Hepsinin sevgilisi var ve bunlar en lüks yerlerde yemek yiyorlar... Bitmeyen kontörleri, arabalarında bitmeyen yakıtları var... Özel günlerde birbirlerine pahalı hediyeler alıyorlar... Tek gecelik gayrimeşru ilişkiler... En pahalı otomobiller... Bitmeyen akbiller... Ayyaş ayyaş kullanıldıkları arabaları durdurmayan polisler...

Her şey bir yana da, bunların gelirleri nereden geliyor? Hiçbir şey yapmadıkları halde bütün bu imkanları nasıl yoktan var ediyorlar? Gökten zembille mi iniyor bu kadar imkan onlara?

Dizideki her erkek yakışıklı ya da her kadın muhakkak güzel.

Bunları izleyen her yetişkin bu tarz yaşamlara merak sarıyor. En önemlisi de orada haran kaldıkları kişiyi sokakta aramaya çıkıyor ve büyük bir hayal kırıklığına uğruyor... Bir körün yıllar sonra gözü açıldığında nasıl afallıyorlarsa, gözleri kör olmuş yetişkinlerimiz sokağa indiğinde gördüğü hakikat karşısında duvara tosluyorlar... İşte, gerçek tam anlamıyla budur...

Dizileri izlememeye gayret etsek ya da en azından biraz realist olsak, az biraz gerçekçi olsak sanırım mutsuz bir toplumdan, mutlu bir toplumu inşaa edebiliriz...

Saygılarımla.

Güncellemeler:
Uzun oldu diye kimse okumuyor. :)
Güncel.

0|0
1|0

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...