Müslümanlıktan hristiyanlığa geçmek günahmı yani din değiştirmek?

evet arkadaşlar soruda da görüldüğü gibi günahmıdır?

Güncellemeler:
herkes beni yanlış anlamış ben sadece bilgi almak için sordum hemen bir taraflarınızdan anlamışsınız ben sadece günahmı değilmi diye sordum

0|0
17|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• müslümanlığa göre günah hristiyanlığa göre sevaptır gerisine sen karar ver :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Neye göre günah mı? Din değiştirince zaten Müslüman olmuyorsun ki günah olup olamamasının da önemi kalmıyor

0|1
    0|0
  • Ahahaha:D
    Sen hristiyan olduktan sonra müslümanliga göre ne günah ne sevap ne farkeder😄

0|1
    0|0
  • Kanka sana hiçbir şey günah olmaz, günah yazılması için aklı başında olması gerekiyor 😂

0|2
    0|0
  • Cennet entry cart kazaniyosun 💳

0|1
    0|0
  • Bu işin günahı sevabı yok. Böyle bir şeye niyet ettiğin an kafir olup, ebedi azabı hak edersin.

0|1
    0|0
  • Sana gunah degil akli olmayanlar obur dunyada sorgu olmicak😂😂

1|0
    0|0
  • vay arkadas toplasmis 3 4 kisi araliklarla din düsmanligi manipülasyon tam gaz da ne is?

0|1
    0|0
  • Bunu bir müslüman olarak mı soruyorsun bir hristiyan olarak mı? :)

0|1
    0|0
  • Gunah

0|0
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • bir nevi boka batmak...

0|1
    0|0
  • Hristiyanlar okuduklarını anladikça müslüman oluyor hristiyanlığa geçmek ne cahilce

0|0
    0|0
  • evet tabiiki günahtır

0|0
    0|0
  • cennetin kapısından girebilmenin bir takım koşulları var. bir kere müslümanlık belgen olması lazım. allaha imanın yanında peygambere iman, kurana iman, meleklere iman da lazım. yoksa içeri almıyolar söyliyim. allaha inanıyom ama dersen olmaz, yetersiz. öyle kolay değil ordan girmek. seni cehennem odasına yollarlar mümkün değil ki cennete giremezsin çünki müslüman değilsin. esas koşul bu yani, müslümanlık

0|0
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur. Ama Müslüman olarak ölürsen çok kötü bir insan olsan bile günahlarının bedelini ödedikten sonra eninde sonunda cennete girersin. Ama Hristiyan olarak ölürsen cennete girme şansın var mı orasını tam bilmiyorum. Ama en doğru din İslamdır.

0|1
    0|0
    • neden öyle düşünüyosun hristiyanlarda allaha inanıyor ne kadar yanlış bir düşünce onların dini yok mu

• dinsiz diye birşey yok yaaaa o nedemekkk dinsiz toplummu var ne güzelde beyninizi yıkamışlar he o dersine çalışanları tebrik ediyorum ben

• “Doğrusu Allah katında din ancak İslâm’dır.” (Âl-i İmran, 3/19)

“Kim, İslâm’dan başka bir din ararsa, o kimseden bu din asla kabul edilmez ve o, âhirette kaybedenlerden olur.” (Âl-i İmran, 3/85)

(İmansızların yaptıkları faydalı işler, fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu kül gibidir. Ahirette o işlerin hiçbir faydası olmaz.) [İbrahim 18]

(Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.) [Bekara 217]

(Hak din yalnız İslam’dır.) [Al-i İmran 19]

(İslam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez. Bunlar ahirette en büyük zarara uğrayacaklardır.) [Al-i İmran 85]

(İman edip, salih amel işleyenler Cennete girer.) [Kehf 107]

(İbrahim, ne Yahudi, ne de Hristiyan idi; fakat o, Allah’ı bir tanıyan hanif, doğru bir Müslüman idi; müşriklerden de değildi.) [Al-i İmran 67]

(Beni duyup da iman etmeyen Yahudi ve Hristiyan elbette Cehenneme girecektir.) [Hâkim]

• Sence?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İslama göre, islamı ret ettiğin ve başka herhangi bir inanışa ya da inançsızlığa meyil ettiğin anda kafirsindir ve sonsuza kadar cehennemde kalırsın. Ayrıca, mürted kategorisinde olacağın için bu dünyada da müslümanlar tarafından öldürülmen caizdir.

0|0
    0|0
  • Niye günah olsun canım. allah kabul etsin

0|1
    0|0
    • Ahahahaha:D

• ben nediyorumm siz ne diyosunuz hey allahım yaaa ben onumu sordum hemen siz neyi anladınız yaa ondan sonra müslüman ülkeler neden savaş içinde geberin beter olun yesinler birbirini bütün müslüman ülkeleri !!!

• Sen kalkıp millete kızıp laf edeceğine, buraya yazmadan google hazretlerine sor o sana hepsini sorar. iş olsun diye kalkıp soru soruyorsun sonra kalkıp yağ gibi üste çıkıyorsun. müslümanlıkta sana meraklıydı zaten. git hangi dine geçeceksen geç soracaksan sor.

• Dinden dönen in katli vaciptir.

0|1
    0|0
  • nanayı yersin benden söylemesi hemm hristianlıkta cazip bir taraf yok ha sen diyosan hiristianlar önüne gelenle yatıp rahat rahat içiyo ondan diyorsan aslında incilde yazıo günah yasak die şeriat gibi birçok cezalandırmada var sadece hiristian ve diger dinler müslümanlık hariç diger cogu aşırı derecede dinden uzaklar sende degiştirceksen benden söylemeyi yanıcaksın ha ha haaa :D

0|0
    0|0
    • hristiyanlar en azından adam adam anladınmı dinini yaşıyo bir arkadaşta diyor müslümanlar kadar şerefsiz bir toplum yok diyorum haklısın ne var bizde her türlü şerefsizlik adam kandırma bizde adı müslüman bide savaş bugün bütün müslüman ülkeleri savaşta neden hristiyanlarda yok kusura bakmada müslümanlar hristiyanların tırnağı olamaz evet bende müslümanım ama insanları beni dinden soğuttu artık yeter !!!

• benm derdim kapısmak felan degil yaptıgın sey yanlıs ama degişceksende degiş ne diyim

• bak kardeşim sana yine kardeşim diyorum ben burda soru sordum sadece tamam ama millet bunu farklı yerlere çekti hadi eyvallah kendine iyi bak gözlerini aç hayata iyi bak benden sana abi tavsiyesi bunu yanlış anlama senin yaşlarında bende öyleydim çünki ;)

• Yaw biz muslumaniz qiristiyana gecmek degil hiristiyanlik bile gunahtr

0|1
    0|0
  • Yaradanın Kitabını Al eline bir oku başka bir din aramıycaksın..

0|1
    0|0
  • Cehennem de level atlamaktır karşılığı

0|1
    0|0
  • Sevap lan koş değiş gel

1|0
    0|0
  • o nasıl soru lan :DD

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • ya olum siz salakmısınız ya ben değişcem diye bişeymi dedim lafı... den anlıyosunuz hemen yaa sadece soruyorum

• Hayir madem hristiyanliga geciceksin neyi günahını soruyosun anlamadım ki

0|0
    0|0
    • ben çyle bişeymi dedim mk lafi götünüzden anlamayın sadede sordum

• Sordun iste diyorum ki eger hiri hristiyanliga gecidekse günahın sevabın ne önemi olur ne mantıksız sorular soruyon ya

• top olursun

0|0
    0|0
    • ne alaka müslümanlar çok mu adam sanki her türlü şerefsizlikler öüslümanlardan çıkıyor hangi hristiyan birinin zararını gördün savaş bile müslümanlarda var :D :D

• doğruları konuşan edepsiz oluyo zaten mk doğru haklısın !!! noldu doğrular zorunamı gitti

• Büyük AIIah’tan bizIer niye terbiye isteriz? Çünkü terbiyesizIer, AIIah’ın Iütfundan mahrumdurIar. Terbiyesiz, yaInız kendine kötüIük etmez, bütün utanç ve erdem ufukIarını ateşIer.

Yükleniyor...