Modern tesettür hakkında ne düşünüyorsunuz?

Önceden böyle değildi tesettür diyince tam muhafazakar olanlar akla gelirdi. Şimdi herkes kapalı ama dar paçadan boynu açık şaldan tesettürlü bulmak zor.

0|1
17|19

En İyi Erkek Görüşü

• Geçen gün bir yazı gördüm Nureddin Yıldız hocaya ait olan
    "Müslümanın lüks evi arabası olabilir ama modern dini olamaz" diye. Aklıma geldi

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bunun adı tesettür değil ki süslüman onlar

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Yumuşak islam diyorlar sanırım buna.

1|0
    0|0
  • modern tesettür? boşversene...

1|0
    0|0
  • oyle birşey yok. dini bilen insan tesettürün ne oldugunda bilir. ben o senın adlandırdıklarına şekilci diyip geçiyorum.

1|0
    0|0
  • yenilik

1|0
    0|0
  • Tesettür Sadece Bayanlarda olmamalı diye düşünüyorum.. Birincisi bu... Kapananın da ne için kapandığını Allah bilir ama herkes kendi nefsini sorguya çekmelidir diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • tarif ettiğin gibi giyinenlere için tercih onların nasıl istiyolarsa öyle giyinsin diyorum ama şahsen canım olduklarını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Moda için kapananlar onlar allah icin kapanan değil

1|0
    0|0
  • üzücü

1|0
    0|0
  • Rabbim ıslah etsin iman zayıflıgıdır bu @Srmsklskdmısklsk 😍

0|0
    0|0
    • Ben çarşaf giyicem az kaldı. Modern falan anlamam ben. giyicen feraceni , salıcan eşarbını omzuna yapmiycan makyaj falan . Dikkat çekmiycen. Tesetturun amacı bu zaten.😁 kınamıyom yine onları Allah düşürmesin.

• Hezeyan diyorum suratta bir kilo makyaj kıçnda mango kotlar destekli en az 1 beden büyük sütyenler ramazan günü elde sigara yollarda yürümeler daha birçok şey açıklardan daha çok dikkat çekiyolar ve bütün kapalıları zan altında bırakıyolar

0|0
    0|0
  • Kimisi kusurlarını kapatmaya kullanıyor.

0|0
    0|0
  • Tesedddur saçta değil gözdedir

0|0
    0|0
  • Namuslu ayağında gezmek gibi birşey bakın ben kapatıyorum ama teyzem maşallah her yerini açmış yazacaksanız gidin ona yazın demenin bedensel halidir

0|0
    0|0
  • Onemli bolgeleri kapatıyorsa istedigi kadar dar giysin sikinti olmaz

0|0
    0|0
  • Kıyamet alameti işte. Açık insanlar daha teshirsiz giyiniyo. Bazıları var töbe yarabbi neyse.

0|0
    0|0
  • Çağ ve din dışı.

0|0
    0|0
  • Modern tesettür dedigin renkli renkli giyinmek erkeklerin dikkatini cekmek ise gercek bir tesettür degildir zaten. Tesettür dediginde vücut hatlarinin belli olmamasi, giyindigin elbise cok renkli olup ta erkeklerin dikkatini cekmemesi gerekiyor.

1|0
    0|0
  • İslam'a zarar verdiklerinin farkında değildir. Ayrıca tesettürün modası, modernliği falan olmaz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Doğru bulmuyorum ama saygı duyuyorum.

Mantığa ters olduğu için doğru bulmuyorum.

Fakat kafa onun saç onun istediğini yapar.

Sonuçta topuklu ayakkabı da mantıklı degil ama ben giymeyi seviyorum :D

1|0
    0|0
  • Tesettür kullanmayanlardan daha dikkat çekici olduklarını düşünüyorum. Tesettürün amacına uygun değil yaptıkları.

1|0
    0|0
  • Sapıttılar iyice moda ve tesettur bşrbirine zıt kavramlar tesetturun amacı bu değil tesettur demek vucudun dikkat cekmeyecek şekilde örtülmesi demek koca tıpuklar kırmızı cart cekwtler dar pantolonlar kapri kollar bumu tesettur

1|0
    0|0
  • Bazılarının günümüzdeki tesettür anlayışı, bir insanın kendi kendini ne kadar güzel rezil edebileceğinin çok güzel bir örneği.
    Başka da bir şey değil.

1|0
    0|0
  • Mükemmel insan yoktur.. Herkes yapabildigi kadar yapar.. Ve daha fazla yapan, daha az yapabilenlere örnek olurlar..

1|0
    0|0
  • Üzücü bir durum ((

1|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin diyorum. tesettür kadınların dikkat çekip, erkeklerin kötü nazarlarına maruz kalmaması içindir. fakat sözkonusu bayanların günümüzde tesettürsüz bayanlardan daha dikkat çektikleri kesin.

1|0
    0|0
  • Herkes kendinden sorumlu. kimsenin kapaliligida acikligida beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Sinir oluyorum

0|0
    0|0
  • Baskıdan kapanmış içinde hala özgür olmak isteyen kişiler. Tesettürün her türlüsüne karşıyım kimi yakışıyor diye kimi eş sevgili aile çevre faktörleri dolayısıyla kapanıyor

0|0
    0|0
  • Dogru kapanmak oyle olmaz

0|0
    0|0
  • samimi gelmiyor bana

0|0
    0|0
  • Doğru zamankötü

1|0
    0|0
  • Haklısın tesettür diyince babannelerimiz annelerimiz kapanış şekli gelir aklımıza. ama şimdi kızlar başında Kavuk taşıyor sanki

1|0
    0|0
  • Aynen cok dogru hakkıyla yapan cok az

1|0
    0|0
  • Üzülüyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...