Mantık aramanın sınırı nedir?

Herşeyde mantık aramalımıyız?

Mesela inanç konusunda ya da aşk konusunda kusursuz mantıksal yaklaşım ne derece doğrudur?

Bence bu ikisini yuzde yuz mantik cercevesine oturtamayiz.

Herseyde mantik arar misiniz?
Ya da baska neler olabilir kalben ilerlememiz gereken mantiga cok kaptirmamaiz gereken?

0|1
5|23

En İyi Erkek Görüşü

• Mantık size doğruyu göstermeli... duygular ve mantık sağ ve sol ayak gibi düşün birini diğerinden fazla atamasın , insanı dengeleyende budur mantıklı karar verme aşamasında düşünceni kullanırsın , yerinde alınan kararlar sonu her zaman doğruyu işaret eder. . Aşık olduğunda mantığın düşünme fonksiyonların kitlenir çünkü kalp ve hissiyat daha fazla istek yollar benliğimiize, düşündüğünüz şeyler arasında çizgi olmalı dışarı tasiracağın her şey özüne zarar verir. .

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bazen çok mantıksız şeyler yapabiliyorum :/ kendime en çok kızdığım noktalar bunun sonucunda çıkıyo o yüzden yaşasın mantıklı şeyler💜

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Söylediğin tür konularda mantık biraz şüpheye dayalı oluyor. Şüphe, şüpheyi doğurduğu için her şeyde mantık aranmamalı bence. Aşk bana göre mantık değil, hissiyat işidir.

1|0
    0|0
  • Ey insanoğlu! Bazen ağlıyorsun, gözyaşı döküyorsun, bazen de altın sevdasına kapılıyor, toprak eliyor, altın kırıntıları arıyorsun! Fakat düşünmüyorsun ki, sen, altın madenisin, değerli bir kimyasın :( :(

1|0
    0|0
  • bazen kalben ilerlemek lazim herseyi mantikla sorgularsan eger eksik kalirsin..

1|0
    0|0
  • Bu soru gerçekten güzel bir soru. İyi ki karşılaşmışım.

Mantık bizim ilk referans noktamız. Ama bazılarımız çok fazla takılıp kalıyor.

Öncelikle şunu bilmeliyiz; bizler kusursuz, zeka seviyesi 100% olan, yani daha üst seviyesi olmayan mahluklar değiliz. Tam aksi.. Bugün mantıklı gelen, yarın mantıklı gelmez. Sana mantıklı gelen, başkasına mantıklı gelmez. Çünkü bizim mantığımız sürekli gelişiyor, değişiyor, veya köreliyor vb...

Bütün bunları göz önüne alıp hata yapma payını koyarak mantık yürütmek güzel.

İkincisi de bizlerin mükemmel olmadığını bilerek zaman zaman farklı referans noktaları alınmalı. Bu da çok önemli bir nokta.

0|0
    0|0
  • Mantık mantık diye kafamı yiyen kızı arkadaşımla aramız 9 ayın sonunda bitti gitti, mantık iyi hoş ama önce Aşk -sevgi olmalı sadece mantık ya da bir binayı mantıkla kuruyorsanız yarın o daha güzel, daha masrafsız, daha az konuşan biri mantıklı derse ne olacak mantık out Aşk in..

1|0
    0|0
  • olacagina birak..

Cayi demle geliyorum..

1|0
    0|0
  • Yok be kanka ne mantığına bakıcam keyfime bakarım anca :)

1|0
    0|0
  • Sen önce mantık nedir bunu öğrenmelisin bence.
    İnançlar mantık yönünde olmasa (Araştır) onca bilim adamı islamı seçmezdi.
    Şu da var ki sizin aşk dediğinizi evlilik güçlendirmek yerine bitiriyorsa:
    Bu konuda tekrar düşünün derim. saygılar :)

0|0
    0|0
    • Kusursuz mantiksal yaklasim dedim

• Demek istediklerini cok iyi anladim dedijlerinde haklisin da. Ama ne kadar okusakta dinlesekte bilir kisilere danissakta kendi suzgecimizden gecirme kismi icimizde olan bisey akilda dusunme isini yaparken dedigim seyin saglikli olacagini dusunuyorum beyni yakmaktansa. Tesekkurler anlattijlarin icin de

• Rica ederim. Fakat sevdiğin biri varsa böyle konuyla ''bilgili'' olan ona sor aklına her takılanı.
      Sevdiğin kişilerden dinlemesi daha kabullenir bir hal alır çünkü. Sen de beyin yakmazsın hem :)

• sorgulanmayan bir hayat yaşanmaya değmez. ama bazen de amannn demek lazım. Yani sorgula ama çokta takma

0|0
    0|0
  • Hrrseyde mantik arayamazsin. inanc konusunda mesela. hepimizin aklina gelmistir. oldukten sonra nasil sonsuzluk oluyo ya da tobe hasa Allah nasil oldu gibi akil firar ettircek seyler. ask konusunda mantik kismen olabilir ama duygular daha onemlidir bana gore. neyse hepsi hojdur ema benena

0|0
    0|0
  • Acıkmak. Acıkınca mantık aranmaz, yemek aranır. ;)

0|0
    0|0
  • Mantık olmalı ama yerine göre

0|0
    0|0
  • Külli irademi aşmayacak şekilde mantık ararım

0|0
    0|0
  • Babackm sktr et mantigini kalbininin icinin sesini dinle

0|0
    0|0
  • yoktur salla gitsin çevooo

0|0
    0|0
  • ''Herseyde mantik arar misiniz?'' evet ararım

0|0
    0|0
  • Abla sen aşk açısı mı cekiyorsun anlamadım ki

0|0
    0|0
  • Daha cok ince ayrintilar önemli bunun icin mantığın olmalı.

0|0
    0|0
  • Mantik aramanin siniri yoktur ve cok sacma

0|0
    0|0
  • her şeyin bir mantığı vardır. çünkü her şey bir mantık çerçevesinde işler ama bazılarını insanoğlunun mantığı almaz. onun için mantığımız almadığında kalben yaklaşmak gerekir. en basit örnek sorarsan söylerim :)

Not. bu sorular nerden geliyor aklına, yine sana özgü bir soru :D

1|0
    0|0
  • "her şeyde mantık aramak" eyleminin mantıklı olup olmadığına kafa yorup mantıksız olduğuna karar vermiş çelişken insanın mantıksız düşüncesi. bu kadar mantık diyince canım mantı istedi lannnnn...

0|0
    0|0
  • Aşkı fazla mantıkla yorumlamamalıyız. Sevgilim öyle yaptı bu yüzden beni mahvetti.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bazen akışına bazen mantığa bazen de kalbe bırakmak lazım hayatı

1|0
    0|0
  • Herşeyde yüzde yüz mantık ararsam deliririm herhalde. Özellikle aşk gibi konularda mantığı pek fazla takmam.

1|0
    0|0
  • her şeyde mantık yoktur ki her şeyde mantık arayalım

0|0
    0|0
  • Ben herseyde ararim mantık :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...