Erkekler, delikanlılık nedir?

beyler size soruyorum biçoğunuz kitabını yazdığınızı iddia ediyorsunuz peki madem söyleyin bakalım delikanlılık nedir

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• Genç, kanı kaynayan erkekler için kullanılan ifadedir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Delikanlı kavramı sadece erkekler için kullanılmamalı bence. Çok sayıda delikanlı kız ve kadın tanıdım erkeklere delikanlılık dersi verecek derecede delikanlılardı.
    Delikanlı diye nitelendireceğimiz kişi dürüst olacak. Elindeki ekmeği böldüğünde büyük kısmını karşısındaki insana sunacak.
    Yalan dolan bilmeyecek, sevdi mi adam gibi sevecek, sevdiği için gerektiğinde dünyayı karşısına alabilecek yüreğe sahip olacak.
    Delikanlı kişi sağa sola savrulmayacak, dik duracak, dengeli olacak.
    Güçlüden yana değil haklıdan yana olacak. Vicdan sahibi olacak, kendi çıkarlarına ters düşse de doğruya doğru diyebilecek erdem sahibi olacak.
    Daha yazabilirim ama tadında bırakalım :)

0|0
    0|0
  • Evet yazdım iddialıyım da. Adamlık delikanlılık değildir bunu ayırt etmek lazım. Delikanlı adam dişinin kovuğuna yeter adamla kavga eder. Kavga eder cılızlığına, büyüklüğüne bakmaz. Yüreğine ve mertliğine bakar. Kadınlar hep ikinci plandadır. Yalakalık denilen bir şey asla olamaz. Arkadaş dediğin yar gibidir onun için. Severde kollar da. Yar dediğin helalim demektir delikanlı için saçının kılına dünyaları yakar. Her kadını sever ama edebiyle. Her kadını kollar ama nefsiyle. Ne söyleyecekse adamın yüzüne söyler kimsenin arkasından konuşmaz. Kimsenin dedikodusunu yapmaz. Eğer karşısındakinin düşüncesi onun düşüncesinden üstünde tebrik etmeyi bilir. Ama kendi düşüncesi üstün ise haklılığından vazgeçmez. Haksızlığa tahammülü yoktur. 1000 gram peynir alacakken 999 gramın 1 gramını bile sorgular. Cimriliğinden değil hakkındandır. Öyle dandik dundik bilekte pantolonlar giymez. Dudak pozları vermez. Karı gibi yürümez. Karşısındaki adam ona nasıl davranıyorsa öyle davranır. Dostlarıyla çok sıkı fıkıdır. Ama onun için dost yok, kardeş vardır. Yeri gelir şakasına dostuna aşkımlı canımlı takılır yeri gelir kardeşiyle ölüme gider. Güzel ve ailesine yakışan bir kızı bulduğu an yüklenmez. Yükleneni de sevmez. Herşeyi akışına bırakır delikanlı adam. Olursa olur, olmazsa kaderdir. Allahtan başka hiçbirşeyden korkumuz yok çok şükür. Delikanlı adam or*spuluk bilmez, piclik bilmez. Adam gibi adamdır. Aldatmak lügatına terstir. Delikanlılık parayla değil yürekledir. Doğuştan ve yetiştirilişten olmalıdır kanında. Sonradan böbrek nakli gibi çakma delikanlılık olmuyor.

0|0
    0|0
  • Delikanlılık bizim ülkemizde çok yanlış anlaşılıyor. Delikanlı adam böyle asarım keserim diyen değil dürüst mert cesur adamdır. Mahalle serserileri gibi dolaşan elindeki bıçağa belindeki silaha güvenen yoldan geçen kızlara bakan laf atan tipler delikanlı görürler kendilerini ama adam bile değildirler.

0|0
    0|0
  • İnandığı yolda yürümek çizgisinden davasından vazgeçmemek sevdiğine sahip çıkmak korumak kollamaktır...

0|0
    0|0
  • Delikanlılık Bu sorunu Yanıtlamamaktır da neysebi kereliğine böyle olsun Kitap bu linkte www.kitapyurdu.com/kitap/delikanlilik/59716.html al sana delikanlılık kitabı

0|0
    0|0
  • Dürüst olmak, hak yememek, insanları kandırmamak, işinde gücünde olmaktır delikanlılık. Öyle sağda solda tesbih sallayıp avare avare gezmek serseriliktir karıştırılmasın..

0|0
    0|0
  • Komik bir Alişan genellemesi yapmışsınız.

Adam olmak vardır;nadir bulunur...

0|0
    0|0
  • Delikanlı olmak adam olmaktır aslında ;) sevdiği herşey için savaşan, kadına el kaldırmayan büyüklerine saygılı küçüklerine sevgili olan aile terbiyesi almış namussuz olmayan çıkarcı olmayan ülkesindeki kadınlara kızlara yan gözle bakıp afedersiniz ama tecavüzü düşünmeyen tecavüzüde geçtim gözüyle bile zina yapmayan tam tersi sokakta gecenin bir vakti kendi başına yürüyen kadınları kendi kardeşi gibi kollayanlara denir ;)

0|0
    0|0
  • Delikanlilik insanoglunu anlamaktir!

En buyuk devrimdir insanoglunu anlamak ve kitabini hic okumadim :)

0|0
    0|0
  • o kitabı hiç okumadım

0|0
    0|0
  • delikanli olmak yokturki

0|0
    0|0
  • sanki delikanli adamlari seciyormus gibi soruyorsunuz nasil olsa delikanli birini birakip gidip picinn biriyle evleneceksiniz napcaksiniz ki delikanliyi

0|0
    0|0
  • Ben sadece insanlığımı yaşarım kavramlara uymak gibi bir prensibim yok düşüncelerim yanlış veya doğru olabilir yanlış ve doğrularımla benim.

0|0
    0|0

• Delikanlı adam, dedikodu yapmaz, kulis yapmaz, tezgah çevirmez, arkadan konuşmaz. Dolap beygiri değildir delikanlı adam. Söyleyeceğini yiğitçe, muhattabının yüzüne söyler. Kimsenin arkasından kuyusunu kazmaz, kazamaz delikanlı adam.

0|0
    0|0
  • Senin gibiler soyunurken giydirenlerdir.

0|0
    0|0
  • Delikanlılık, kendini bilmektir.

0|0
    0|0
  • Biz evine iki ekmek götüren adamlara Delikanlı diyoruz.

0|0
    0|0
  • kanın deli olması değil mi?

0|0
    0|0
  • Adam gibi adam olmaktır. Mahalenın kızına yan bakmamaktır, komsu kızına bakmamaktır, Arkadan konusmamaktır, Laf atmamaktır, Agızı farklı bır yerı farklı konusmamaktır.

0|0
    0|0
  • Yalanın olmayacak
    Vicdanlı olacaksın
    Tutamayacağın sözü vermeyeceksin

0|0
    0|0
  • Aynaya her baktigimda gördüğüm kişi.

0|0
    0|0
  • dosdoğru olmak olabilir. kitap mı kim yazmış yea yok öyle bir şey :D

0|0
    0|0
  • Kari kiz ayagin olcan abi iccen turku dinliycen masaya elini koydugunda s.. ortlgi bu kdr

0|0
    0|0
  • Delikanlılık dedikleri ergenlikte kanda fazlaca bulunan erkeklik hormunun oraya buraya ateş ettirmesidir.

0|0
    0|0
  • Yerine göre davranmaktır

0|0
    0|0
  • yanındaki kızın gölgesine dahi basmadan yürümektir

0|2
    0|0
Yükleniyor...